ZMAJ kombajni

danger je napisao(la):
sta da pomognem :sta:,jel treba da kazem da moj 142 ima dva bitera i secku sa elektromagnetnim kvacilom sa klatecim nozevima,mercedes om352a motor od 150ks,klimatronik klimu,bunker od 42 metra zita i vlagomer u bunkeru i to sve fabricki,88god. se tako prodavao,sta ja tu mogu
142 pa 4200kg bunker ma da zmaj 162 je imala 3000kg koja je i veća a om 352a je od 125ks
 
U pa to je ondak Zmaj 142RM-Super,turbo,electronic maschinen rađen za Američko tržište jer kod nas to nikada nije bila serijska oprema i nije se proizvodilo.
:haha: :haha: :haha: :haha:
 
Danger, smiri se covjece... ohladi se malo...

Uslikat cu ti bubanj i sve sto moj zmaj ima u sebi, pa mi ti reci da to nije prijemni biter!!! Mali zmajevi su po MF licenci radjeni i ti kombajni imaju prijemne bitere takodjer! Dakle, 780, 781, 131,132,133,135 SVI REDOM imaju prijemni biter, bubanj i odbojni biter!

Sto ti je tu cudno ja nemam pojma, samo znam da je to najveca glupost koja na kombajnu moze biti, a drago mi je cuti da je to na ostalim zmajevima izbaceno (Pogotovo na 142), jer su uvidjeli da je to ZIVO SRANJE...

Kao 10-12 godisnjak sam radio par sezona na 142RM i to sam samostalno vrsio s njime dosta njiva. U mom kraju i za mene je to postignuce, jer su njive male, teren grbav, a usjevi nikakvi i puni korova. Drago mi je sto mi je covjek ukazao toliko povjerenje dok sam bio tako mali i o kombajnu me naucio 90% stvari koje danas znam... Davno je proslo od tih dana kad smo skidali uvlacno grlo s kombajna i ne znam sto sve ima (nema) u njemu, tako da sam i napisao da ne znam jel on ima prijemni biter ili nema.

Veci zmaj od 142 u zivotu ni vidio nisam, ali sam napisao ono sto je cinjenica: Da su radjeni u suradnji s NH i da NH ima bubanj, separator i odbojni biter. ne znam ni sto je tu cudno, jer i DF koristi isti sistem...


Objasni mi tocno u cemu je problem i sto je krivo u ovoj temi napisano?
 
Ljudi ja bi kupio dva takva super zmaja. Ja sam se do sad svasta nagledao,al takve zmajeve ne videh.
Ima li neko sliku zmaja sa pred bubnjem da se to vidi. Bas bi voleo da vidim jer do sad stvarno nisam.
 
BOBO je u pravu 780 ima 2 bitera i pogon ide sa prijemnog na ostalo i to mislim da bubanj pogoni dvoredi lanac, a 142 ima samo odbojni biter :cao:
 
paorpaor je napisao(la):
Ljudi ja bi kupio dva takva super zmaja. Ja sam se do sad svasta nagledao,al takve zmajeve ne videh.
Ima li neko sliku zmaja sa pred bubnjem da se to vidi. Bas bi voleo da vidim jer do sad stvarno nisam.

Nije to predbubanj u pravom smislu rijecu, jer nema korpu, vec samo jedna osovina iz koje vire 4 nazubljena lima rasporedjeni u kriz... To sve je direkt iznad sakupljaca kamena.

Prvom cu ti prilikom ovo poslikati, pa da se vidi o cemu pricam... Bez slike mi je tesko objasniti
 
Meshter: Kad su knjige pisane, nije postojao zmaj 133 i 135, tako da i njih treba navesti, jer rade na istom principu vrsalice kod tih kombajna...

Ali tako je, prijemni biter postoji na malim zmaj kombajnima.
 
nisu nijansu crvene bas potrefili... vuce nekako na zelenu...

Inace, u svakoj lazi ima nesto istine, posto su FENDT kombajni isti klinac kao i MF kombajni, a zmaj je uzimao licencu od MF-a u pocetku, tak oda je cjela prica (koliko god bizarna bila) povezana na ovaj ili onaj nacini ;)
 
Hvala drustvu na obavestenju.Stvarno nisam znao da ovi mali zmajevi imaju prijemni biter.Sto se tice tih separatera na 19xx i 17xx kod nas kazu da ima 2 bubnja. Na kom principu rade separateri?
 
Nazad
Vrh