ZMAJ kombajni

Pa New hollandi imaju bubanj, odbojni biter pa jos jedan bubanj... posto je zmaj radjen po njihovoj licenci ( bilo je cak kombajna radjenih u suradnji, samo ne znam oznake) Tako da me uopce ne cudi podatak da veci zmajevi imaju dva bubnja...

Ovakav uredjaj se na DF zove Turbo Separator i ima dvije brzine, bas kao i dodatni bubanj na NH kombajnima...
 
Bobo, nije mi jasno kako ti meris obtraje radilice preko obrtaja bubnja . Sa motora imas remenicu dimezije x koja pogoni remenicu bitera dimenzije y .pa tek tada dolazis do tvog crteza. Znaci prvo moras ovaj odnos /motor -biter/ da izracunas, pa onda dalje.Kod mene je remenica bitera bar 3x veca od remenice motora.
_________________________________________________Post je spojen: [time]1246004486[/time]_________________________________________________
Paore ,190 i191 a verovatno i17xx imaju i predbubanj i bubanj i sve ostalo. Nimije jasno kod Bobe sta on racuna u prijemni biter .
 
Ima samo jedan biter sad sam 15min obilazio 142 u nadi da ga nadjem ali ga nema. Ima samo biter koji sve pokrece i to je to.

Da li neko zna za 142 kojom brzinom treba da se okrece biter, ustvari to je konstantna brzina koja zavisi od brzine motora, jel tako? Jel motor treba da se okrece 1850 o/min?
 
Koliko znam 142 ima samo odbojni biter preko koga ide sav pogon. Kad sam menjao motor majstor mi je stelovao biter na oko 800 obrtaja a obrte motora nismo ni gledali.
 
Bobo ako imas sliku tog segmenta gde su biteri kod tvog kombajna molim te postavi.
 
Kod 142 sav pogon ide preko pljosnatog kaisa na odbojni biter posto samo jedan biter ima .Sa iste osovine ide pogon vetra i pogon uvlacnog lanca a sa osovine uvlacnog lanca pogon hedera.Sa bitera ide i varijator bubnja kao i pogon kipovanja. Sa osovine vetra ide pogon slamotresa i pogoni ovrsene i neovrsene mase. Kod imr motora pumpa hidraulika je direktno na motoru akod mene je preko klinastog kaisa .
 
Dakle, kad saznas na koliko se treba vrtiti biter, remen za pogon bubnja namjestis onako kako sam nacrtao i onda na satu okretaja bubnja mozes kontrolirati i okretaje bitera, ako vec nemas uredjaj koji to finije moze ocitati...
 
Zmaj univerzal, 141, 142, 143, 125, 161, 162 nemaju prijemni biter 100%, znam iz iskustva a ako vam pomaze prilaze vam tabelu sa stelovanjem za zetvu
2cysfvn.jpg
edgki.jpg

Prijemni biter je smisljen da ubrza masu i da je bolje raspodeli .
 
@ Bobo

Ne kazem da je bolje kad nema, samo kazem da 142 nema, valjda im je bilo jednostavnije da naprave bez pa zato ili ne znam vec zasto. razumes :ppozdrav:

@ abro
Imas jos nesto slicno za podesavanje neku tabelu, literaturu?
 
Gde mogu da se nadju ovi katalozi sto meshter i abro izvlace slike iz njih?

Jel ima da to prodaje neko, tipa fotokopira i proda jer to pretpostavljam nema nigde vise da se kupi?
 
citam ovo o predbubnju ili dva bitera na zmaju pa sve gledam da nisam pogresio temu slucajno,mozda sam u fahru al ono ipak zmaj :sta: :sta: :sta: :bravo: :bravo:,ljudi kad cemo mi te zveri pustiti da pasu umesto da lupamo gluposti,stalno :kisa: :kisa:,dokle vise :zli: :zli: :udri: :udri:,treba malo :cool: pa da se stavi malo ::novac:: u dzepove,dosta sedenja
 
Slazem se sa tobom Danger, ali nesto moramo i da razjasnimo pa pomozi. :D Jos da dodam da moze da se kosi nebi ovoliko sada raspravljali,vec bi ::novac::
 
Imam ja katalog za univerzala, prosle nedelje sam ga sredio i ubacio u pdf, ali sada ima 120 MB. Neznam kako ga tako velikog mogu ubaciti na sajt, ako nekom treba i zna kako se to radi resen problem!
 
sta da pomognem :sta:,jel treba da kazem da moj 142 ima dva bitera i secku sa elektromagnetnim kvacilom sa klatecim nozevima,mercedes om352a motor od 150ks,klimatronik klimu,bunker od 42 metra zita i vlagomer u bunkeru i to sve fabricki,88god. se tako prodavao,sta ja tu mogu
 
Nazad
Vrh