ZMAJ kombajni

evo zamalo da umrem a da nesaznam da klas ima svoj motor :sta:
 
Pa meni je ovaj moj motor na zmaju sasvim solidan, ali mi cale kaze da mu je ponudio neki lik i kao nece puno traziti, a ja ne znam ni okvirno kako se krecu ti motori?! jel zna ko da mi kaze koliko nije puno za takav motor i kako se krecu cene? da ne bude kao da sam pao s' marsa kad budemo pregovarali! ::namigivanje::
 
jedan forumas iz mog kraja je isto kupio tako nov motor koji je stajao neggde i nije montiran i mislim da je rekao da je platio 2000e
 
Čugi je napisao(la):
Ma ne pada mi na pamet dati te pare za kombajn, ja vijam nešta malo samo za svoje potrebe, ne planiram za kombajn dati više od 5000eura sa sve ulaganjem u njega ako treba. Naći ću ja sebi neki dobar 133 pa makar i da nije RM, jer mi više i ne treba, a 141-2 ili neki stranci u toj klasi su mi preveliki za smeštaj pod šupu, a i nemam potrebe za kombajnima tog kapaciteta.
Evo još koja slika 135 sa sajma-
pict1162bk2.jpg

pict1163rm6.jpg

pict1165au8.jpg

pict1167te2.jpg
Ne izgleda lose ali kako vidim da su malo sta na njemu promijenili. Sve klasika oko koje se stalno vrte
 
ta 135 se svake godine pojavljuje tako da nemaju šta da menjaju jer to je samoza sajam
 
Bobo je napisao(la):
AHAAAAA... sad razumijem

Ja sam krivo razumio sto ste pisali ovdje...

Evo ga:
tach.jpg
Ja ovo vec odavno trazim da kupim ali nigdje da nadjem a evo i na ovom linku sam bio pa opet nisam to vidio. Zna li ko gdje ima da se nadje
 
Onaj sto sam ja imao prilike da vidim je Ruski pa pitaj kod Rusa na najlon u Novom Sadu.
 
Koja je razlika u vrsenju sa jednim ili dva dob-a, ili je to samo da bi moglo da se rade sitnija zrna kao uljana repica?

Koja je razlika u kvalitetu vrsenja zita, soje, kukuruza, suncokreta sa jednim i sa dva dob-a?

Video sam da NewHolland forsira vec dugo dva dok ostali tek novije serije imaju po dva. Koja je razlika u zmajevim kombajnima?
 
mali_lala je napisao(la):
Koja je razlika u vrsenju sa jednim ili dva dob-a, ili je to samo da bi moglo da se rade sitnija zrna kao uljana repica?

Koja je razlika u kvalitetu vrsenja zita, soje, kukuruza, suncokreta sa jednim i sa dva dob-a?

Video sam da NewHolland forsira vec dugo dva dok ostali tek novije serije imaju po dva. Koja je razlika u zmajevim kombajnima?
onako laicki da ti odgovorim,za vrsenje suncokreta,
najbolji za vrsaj suncokreta je 142,141 i univerzal,jer oni imaju jedan dob.
veci zmajevi,njima se sita dave od pokidanih glava suncokreta.
ljudi kazu da se suncokret najbolje radi,kada glave ispadaju cele.
 
samo zavisi dal je zreo,skoro zreo ili prezreo i pocrneo a tada neces videti citavu glavu nazad,to je tacno da kada glava izadje cela,korpu postelovato tako i onda je manje opterecenje za dob a i smanjenje loma
 
Decki, razmisljao sam o onim okretajima prijemnog bitera i kako ih izmjeriti dobolno precizno bez ikakvog mjernog uredjaja...



Ako remen na varijatoru nastelamo tako da su A i B sa slike jednako visoki, odnos izmedju okretaja bubnja i bitera ce biti 1:1 Tako ako imamo ispravan obrtomjer bubnja (ja imam) mozemo pomocu njega izmjeriti i okretaje prijemnog bitera...

Nije super precizno, al to je prirucni nacin kako izmjeriti brzinu prijemnog bitera.

Dakle, ako na bubnju nastimamo okretaje na 950 o/min, znaci da remen treba biti otprilike jednako visok i na jednoj i na drugoj remenici. To na mom kombajnu nije slucaj, jer ima nizi broj okretaja motora (rasklimane poluge od gasa) i zato los izvrsaj ima. Prvi slobodan dan cu se s ovime pozabaviti, pa vam javim rezultate.
 
Cekaj te ljudi,jer stvarno veci zmajevi imaju dva doba(bubnja) ?
Mislim ima pred dob,pa dob,pa bitr,pa dalje redom.
 
Nazad
Vrh