ZMAJ kombajni

danger je napisao(la):
kukuruz nece nici,a oni kao sto rekoh nek peglaju koliko im volja,ispada brze zmaj ide u njivi od djure fahra klasa itd...... :cao:
Ja mog u kukuruzu vozim u prvoj brzini sa 3/4 varijatora kad je kukuruz 5t/kj, kad je 3,5-4t pun varijator u prvoj ili pocetak druge brzine i radi milina jedna!

@Zrenjaninac
Kombaj ti je milina, bas mi se svidja kao nov, lep k'o lutka :D
 
za 18 min sam ja radio jutro žita i prinos je oko 3 tone bio taman pun bunker i znam kako zmajevi gutaju inače kombajn je bio 162 sa hederom od 4,9m
 
ne znam sad,a necu ni znati jer sam u takvoj situaciji da ne izlazim iz kuce pa i ne komuniciram bas puno sa ljudima ...
ali znam da je drugarov cale ISPRAVNOG z142 110 ili 130ks sa zitnim 3.6 i kukuruznim hederom 4 reda prodao za 5000e i bio je u dobrom stanju
 
Moja dvojka je išla drugom do nekih 26meteri ali ovaj je brži u svim brzinama a heder od 3.6m komšija pravi i krati.
_________________________________________________Post je spojen: [time]1245532092[/time]_________________________________________________
Pa šta je on poklonio taj kombajn? Adapter je samo od 2.500-2.700€ gde je heder plus :sta:
 
Zrenjaninac znam da Marin to radi i razgovarali smo da nazimu kad nema toliko posla to uradimo,ali ako bih nasao vec odradjen mozda bih ovog ostavio za suncokret.
 
Moja 143 ne sme da ide mnogo brzo u zetvi jer hoce da prosipa mnogo iza. Izgleda da ja to ne umem da nastelujem :sta:
 
Otvori gornje sito i ako ide prljavo onda zatvori donje i optereti malo povratnu masu.Na slamotrese sigurno ne prosipa jer on ima dugačke slamotrese.
 
Umes Ti da nastelas ali su to kao i 142 kombajni male proputne moci,pa ako je prinos dobar nema jurnjave.
 
Zrenjaninac kad to uradim onda mi bude mnogo prljavo u bunkeru. A korpa je stegnuta dobro i obrtaji doba u oko 9 do 9.5. Mozda bi trebalo da mu pojacam vetar ili usmerivace drugacije da podesim ne znam nisam pametan
_________________________________________________Post je spojen: [time]1245534154[/time]_________________________________________________
kiraj koliko god da mu pustim mase on proguta ali zato iza bude kao da sam posejao :D
 
Znam ja da on guta ali ima malu povrsinu sita.Normalno da moras i vetar i usmerivace pravilno podesiti .
 
Vetar stavi na 3/4 a usmerivače u gornji položaj gornji i srednji položaj donji.Probaj kad je pun kombajn da isključiš odjednom vršalicu i prva trećina gornjeg sita mora da je čista.
 
a jbg kad neko ne zna cim bi se bavio u zivotu pa je tako i zmajevku generalno remontovanu kupio za ne znam koliko(po realnoj ceni) sa balonkama pa ju je za 3 g prodao za 2500e kombajn za 5000e i tako u krug...a stalno je "poljoprivrednik" ::lose::
_________________________________________________Post je spojen: [time]1245535913[/time]_________________________________________________
a o5 drugaricin cale je z142 prodao za 12-13000e kazu svi da je bio bas extra ali opet je to puno ::novac:: ::novac::
 
Nazad
Vrh