ZMAJ kombajni

@bobo

Ove godine je kod nas jecam toliko los da u vecini slucajeva u redovnoj duzi(400m) Mogu da napravim 2 kruga i nije pun bunker! Zato mogu da idem tako brzo!
 
kombajner je napisao(la):
sta vam je to varijator?? :sta:
kako ti neznaš šta je varijator to je ručica pomoću koje usporavaš i ubrzavaš kombajn da ga nebi stalno jebavao iz brzine u brzinu
 
pa znam ja sta je varijator kako nebi znao ali neznam kako punis varijator :sta: haha to nisam kapirao inace jebava me varijator ima amli luft u osovini ali ide bez problema!!!
 
nego jeli imate vi neki sat nesto za varijator ja nikad neznam dali mi je varijator na pola ili 3/4 samo znam kad je spor ili ubrzan! ??
 
Ma možeš ti suncokret raditi i sa kukuruznim hederom, al' ti onda trebaju dva crnca, po jedan sa svake strane hedera da sakupljaju suncokret koji padne u stranu. Ti ::traktor1:: a njih dvojica ::samo bes::.
 
I jos nekoliko crnaca da sakuplja seme koje ispada ispod uvlakackih lanaca.
 
To su crnčići. :haha:
Jedne godine je meni tako kosio jedan kombajner gricka. Posle njega smo nakupili zmajevku ruža sa 4kj.
A iduće godine nakon pšenice tokom leta porasla je prava šuma od samorasnog suncokreta. Ursus mi prokuvao dok sam tarupirao.
 
nego nebih ja sa kukuruznim zanima me za ovaj sto imam ja heder zitni da anmestim za suncokret sta je potrebano u najmanjoj ruci!! mislim za moj JD pisacu u temi JD sada odmah!!
 
E, dangeru... ocito imas iskustva sa zmajem, ali moram napisati da to nije dovoljno... Jel ti znas da 133 vrsi 3 reda kukuruza u 2. brzini?!?

E, ovo zapamti da cu ti snimiti prvom prilikom i kad uhvatim vremena, jer je me vec puno ljudi prozvalo lazljivcem... E, vise necu nista o ovoj temi pisati, dok ne nabavim video clip kako covjek vrsi kukuruze...

Loma nije bilo skoro pa nista, prinos vrhunski... sijan kukuruz pneumatskom OLT na 18cm. bio sam u sjetvi prisutan. U vrsidbi su stabljike kukuruza na mjestima bile preko 3m visoke,a ti lijepo nemoj vjerovati... Heder se u takvim uvjetima drzi malo nize klipa kukuruza jer nema potrebe da se tera do zemlje. Letis po njivi i samo kupis klipove sa stabljika...

Pokusaj, pa ces vidjeti da ce ici. Ljudi su metali siri remen od FAHRA na bubanj, da pri niskim okretajima teze proklize, ili ejdnostavno stavis kraci remen iste sirine da dobijes isti efekt... ZMAJ naprosto leti po njivi u 2. brzini i pun variajtor. Ovaj covjek radi 250 jutara zemlje i da vrsi u 1. kad bi on stigao povrsiti, vidis da i sogora u pomoc zove...

Usput, na jednoj slici se vidi sistem za lakse otvarenj cjevi za kipanje, i to imaju obadva kombajna. Decki su obavezni na 95% vasara u Rumi i Sidu. Imaju Sredjene Brene obadvojica i sredjene zmajeve...
 
ma nek teraju,u mom kraju ima zmajeva more jedno i niko nevitla a necu ni ja,ja druze odradim sezonu bez kljuceva i prethodno uz dobru pripremu prolecnu,meni je do mog kombaja stalo i nisam ga ukrao da bih ga vitlao,a tebi kazem nek oni dodju ovamu u moje kukuruze da pase,ja druze idem 4km 1 brzina i elevator jedva tera zrno koliko dolazi,ima 4 redni heder a teram po 3 reda i desava se da i to nemoze da stane u bunker tako ta planiram prosireje bunkera iz tih problema,nadam se da ti je jasno sta pisem i o prinosu,meni je bolje da teram po 3 reda i punim zmajevke nego 4 reda 2 i gas a prikolice prazne,o iskustvu nekomentarisem,ja znam koliko imama tvoje su predrasude :cao: :cao:
 
Ja ti lijepo kazem da cu na jesen snimiti video uradak i vidjet ces i koliko curi u bunker... Jesam ti i napiso da je izmjereni prinos bio oko 8t/jutro, a veci od tog ne treba ni biti...

Zato imas i sliku kamiona i prikolice postavljenu.

Sto se sredjivanja kombajna i cuvanja strojeva tice, ovaj je pretapeciro i kabinu i sic, po farbu i djelove je iso direktno u zmaj tvornicu, kao i naljepnice. Iskustva imaju decki, bas kao i ti. a prico sam ljudim da se tako radi i nisu vjerovali, pa je covjek probo kud puklo da puklo i 2 pol varijatora je tero cjelu jesen i nije sam sebi vjerovat mogo...

Imam ovdje i majstora koji ima 6-redni adapter na zmaju 142 i s njim vrsi u 1. brzini kukuruze...

8t po jutru nije mal prinos, a sto se prosipanja tice, nije ga bilo, jer je sad na toj njivi zito i vidjelo bi se da nesto nice...

Kao sto sam reko, dok ne snimim video necu nista o ovoj temi pisat, jer ispada da izmisljam i lazem...
 
kukuruz nece nici,a oni kao sto rekoh nek peglaju koliko im volja,ispada brze zmaj ide u njivi od djure fahra klasa itd...... :cao:
 
Nazad
Vrh