ZMAJ kombajni

Čugi je napisao(la):
kiraj :D

Ja definitivno odustajem od kupovine kombajna, računica je jednostavna - NEMA JE.

Jel nije bio neki nepisani dogovor izmedju nas dvojice?!? Da uzmemo ko ljudi, male zmajeve, sredimo ih i upicanimo i da vise ne ovisimo o kojekakvim silibajzerima? ja sam svoj dio "dogovora" ispunio, samo ne znam sta ti cekas ;)
 
Steta...

Ja danas isterao kombajn iz supe na podmazivanje i odma se komsiluk skupio... I odma tatina tetka za sutra rezervirala termin da joj idem vrsiti jecam i to je ujedno i prvi jecam koji se ove godine vrsi u mom selu, a koliko sam vidio u cjelom kraju, samo jedna njiva povrsena...
 
bravo mityoo :bravo: :bravo:svaka cast,snimio i napravio,jel valja :sta:,evo i kako sam resio rezervnu kosu pre tri godine,prvo nosio na hederu pa klepece pa savijem prut ako negde zapnem,to me jako nerviralo i dosetio se ovog 40x100mm
qrnas4.jpg
g[/IMG]
 
Zanimljivo zanimljivo.... A da koristi super je(hidraulik za grlo)! Vise puta nije problem napraviti nego je problem dobiti ideju! Ja hocu sad posle zetve da povisljavam bunker, jer u kukuruzu imam problema da cesto nemogu da obrnem ceo krug jer nestane u bunker....
 
e to sam i ja planirao,ide mi na zivce kad radim kukuruz,prosle godine gde je dobar moram terati po tri reda i opet jedva stane u bunker uz razgrtanje, a i suncokret me ponekad zeki gde moram ceo krug da teram po 6 redi pa ode cuncokreta i pod motor,odmah pravim bio-dizel na licinom mestu :haha:
 
To kad ode pod motor kad vozis kuci samo stanes u centar i prodajes najfriskiji suncokret za grickanje! :D :haha: :haha: :haha:
_________________________________________________Post je spojen: [time]1245101874[/time]_________________________________________________
A moracu izgleda da zasarafim poklopac bunkera sa desne strane jer mi je u jecmu kad se napunio bunker, jecam podigao vrata pa mal nisam prosipo sa desne strane!
 
Decki, da vas pitam nesto...

Jucer vrsio nekih 3 frtalja jecma pri 950 okretaja bubnja i kad sam isao kipati, pregledavam ja tako oko kombajna, a remen od bubnja ne da je vrel, vec imam osjecaj kao da ce se zapaliti... U soji se nije uopce grijao, a u jecmu ne znam dal ce sezonu zavrsiti ako ovako nastavi...

Remenice su u ravnini, remen ne zvace po remenicama, nasjeda super... Ne znam jel to normalno da se remen tako grije ( nisam ga rukom mogao uhvatiti)

Pomagajte drugovi ;)
 
Hoce da bude vruc ali moras paziti da ne proklizava! Kad krenes hederom u kosenje prati obrtomer, koliko ti opadnu obrtaji kad opteretis bubanj! nebi smelo da opadnu obrtaji, eventualno za 20-30 o/min! I prati sat dali su obrtaji konstantni ili postoji oscilacija! Jer i meni je poceo u jecmu da proklizava remen pa mi je br. obrtaja doba varirao, sa 950 je opadao na momente i do 875! Onda sam jos dotegao remen i nisam vozio tako brzo(2. stepen prenosa, 3/4 varijatora nego sa malo manjim varijatorom) i onda je bio konstantan broj obrtaja doba 920-930!
 
Zrenjaninac jel mozes da stavis neku sliku da vidim kako je resena nadogradnja bunkera, pa ako mi se svidi.....
 
mityoo je napisao(la):
Hoce da bude vruc ali moras paziti da ne proklizava! Kad krenes hederom u kosenje prati obrtomer, koliko ti opadnu obrtaji kad opteretis bubanj! nebi smelo da opadnu obrtaji, eventualno za 20-30 o/min! I prati sat dali su obrtaji konstantni ili postoji oscilacija! Jer i meni je poceo u jecmu da proklizava remen pa mi je br. obrtaja doba varirao, sa 950 je opadao na momente i do 875! Onda sam jos dotegao remen i nisam vozio tako brzo(2. stepen prenosa, 3/4 varijatora nego sa malo manjim varijatorom) i onda je bio konstantan broj obrtaja doba 920-930!

okretaji su u prazno nastimani na oko 1000 okretaja a u radu je to oko 950 i nize ne ide, osim ako se neka hrpa ne uvuce odjednom u grlo...

Da stvar bude bolja, danas mi se pokvari obrtomjer... il se sajla odvrnula, il je pukla il je otiso onaj klinac na bubnju, il se sat pokido... to pod hitno rijesiti moram, jer sam navikao na to gledati... danas u sred njive ja stajam ko manijak, gasim vrsalicu, trci covjek, pita sta je bilo, a ono nista.. .sve se vrti, sve radi, nista se ne pusi...

Kako kaze moj kolega: Bobo, ZMAJ je kombajn iznenadjenja!
 
Nazad
Vrh