ZMAJ kombajni

mecke sa tim turbo motorima su se pokazale super na kombajnima.neznam da je neko imao kvara.
 
Kod z142 duva sa svih strana posto je samo odozdo zartoren. Video sam kod klasa upakovan sa svih strana i sav deo oko motora izolovan ,vazduh dobija samo kroz spremacicu.
 
Lakse radi nego njegov standardni a brzina ne zavisi samo od snage nego i od useva.Manje nafte trosi od IMR.
 
Neciji inzenjeri nisu dobro proracunali snagu motora. Kod stranih kombajna sa 4 slamotresa ide heder od 3-3.6 m i motor od 120-130 ks a kod nas heder od 4 m i motor od 105 ks.Za 142 bi odgovarao heder od 3.6 m i motor od120 ks da radi kao pravi kombajn.
 
Kiraj, mislim da grijesis... ILI 130ks ILI 3.60 heder...

Kolegin 142Rm se kvario ko sam vrag jer ga je ovaj ganjao gore nego tudji, jer je imao jako puno posla usluzno, a kombajna tad nije bilo u mom kraju... Kvario se stalno, sve jer je vrsalica bila preopterecena...

Dao je majstoru skresati heder na 3.60 i od onda je kombajn bez greske radio. samo ga deri i imao je veci ucinak, posto se nije kvario uopce,a ovaj ga je ganjao i dalje ko vraga. U bunkeru je zrno bilo cisce, a terao ga je brzo koliko je heder mogao gutati.

najbolje od svega, nije vise morao stalno kolica vuci za sobom, jer su nasi putevi pravo zarasli...

Tako i ja razmisljam...

Da znam da ce moj 132 kod mene biti bar 10 godina, kupio bi ja jos jedan heder i srezao bi ga koliko je trag tockova sirok, i s njim bi samo soju radio. Da su u mom kraju njive koliko-toliko ravne, s 3m jos nekako, al ovako mi je dost velika zajebancija u soji... Starom se ideja svidjela, samo treba iskopati heder negdje i onda odvojiti cjelu zimu da ga srezem.
 
Za z142 sa motorom od 105 ks je predvidjena i secka.Neznam u kojoj bi to psenici trebalo da radi a da nesvisne i motor i sve ostalo. Mislim da bi mu bilo idealno da je heder od 3 m za motor od 105 ks.
 
Intereseju me da li na Z142 moze da se prikaci heder od nekog drugog proizvodjaca?
 
Pazi, kiraj... Taj kolegin 142RM je radio sa sjeckom, tek kada mu je kolega suzio heder... I u uputama za moj 132 pise da se moze na njega staviti sjecka, ali nekako sumnjam da bi to bilo dobro...

A sto se hedera tice, treba samo heder naci koji ima pogon s lijeve strane grla, te prepraviti pogon da se prilagodi broj okretaja pogona hedera, te se treba preurediti prihvat hedera...

Vidio sam ZMAJ hedere za kukuruz na puno FAHR kombajna, takodjer sam vidio i CLAAS heder kukuruzni na MF kombajnu... Ako sa zmaja moze na druge, sto ne bi od drugih moglo na zmaja...

Puno djelova sa ZMAJa pase na New Holland kombajne, pa treba probati prekopcati i heder ;)
 
Pa moj kukuruzni heder je bio prepravljen za CLASS kad sam ga kupio pa sam ja prepravljao Zmaj heder za Zmaj kombaj(Nazad)
 
Trebali da pokosimo komsiji oko hektar jecma ali pala lepa kisa pa smo odlozili a slike ce biti kad krenemo.
 
Do sada je radio dobro bez problema u sezoni ali nikad se nezna.
 
kiraj :D

Ja definitivno odustajem od kupovine kombajna, računica je jednostavna - NEMA JE.
 
Nazad
Vrh