ZMAJ kombajni

meshter je napisao(la):
Najjednostavnije resenje je da podesivim razvrtacem uradis rupe na caurama i onda spram te mere kod strugara napravis nove osovinice :ppozdrav:

Pa o tome sam razmisljao i mislim da mi je to najjednostavnije resenje, ali da prvo uradim nove klinove pa po njima da razvrnem, nista posebno nije pojedeno cak mi je cale predlagao da ostavimo tako i da ne diramo ali ja ne mogu to tako da vozim, a i ima vremena do zetve pa moram se necim zanimati! hvala vam ljudi pomogli ste mi dosta :cao: :ppozdrav:
 
mityoo je napisao(la):
Jeste tako je mora se stara caura brusilicom skinuti pa ubacis novu i zaheftas! A osovinice mogu biti od č1531 sasvim dovoljno jak materijal za to...
Da meshter ali ako je jako pojedeno u jednu stranu ima da se napati dok razvrne da mu je 3xlakse da obrusi i zameni!
Btw i meni je bas tamo zaribala jedna mazalica pa nepusta mast... moracu da je zamenim da neprodjem i ja slicno!

Bolje Č1530 jer ovaj sa 1 na kraju (plemeniti ugljenični čelici za poboljšanje) , zna da pravi problem pri zavarivanju. Cena im je veća , a meh. osobine ne toliko veće . . .
@ mityoo- samo dopunjavam :cao:
 
Svaka cast majstore! Super izgleda ta kombinacija umesto zutog sivo!
 
Da je jedna takva siva štrafta po dužini bio bi pravi sportak . Stvarno lepo odrađeno , i dobra kombinacija boja kao MF .
 
sto reko kiki da je jedna siva po duzini :D,meni licno se nesvidja ona siva debela na kraju oko slamotresa,ali inace lepo uradjeno,da li mi se cini ili ima u kabini staklo za pogled u bunker,ako ima super stvar,i ja cu kad stignem da ubacim,ja sam farbao 2003 i opalio sam po duzini zutu posto mi je i fabricki kombinacija kabine i felni zuta al sam trebao deblje da uradim
 
Ima staklo da se gleda u bunker i to dosta pregledno. Ugradjeno jos 2002 kad je kupljen .
 
kiraj je napisao(la):
Ima staklo da se gleda u bunker i to dosta pregledno. Ugradjeno jos 2002 kad je kupljen .

Nikada mi nije bilo jasno zasto je to bilo izostavljeno na 142, jer je to super stvar...

Samo pazi da ti se ne dogodi ovako sto:


Inace, svaka cast na sredjivanju stroja! :ppozdrav:
 
Do sada se tako nesto nije desilo ipak je ovo ljudski uradjeno a ne tamo neki dzondir :haha: Zaboravih ,ova kombinacija boja ja fabricka ,decembar 1992.
 
Da su ovako farbali 142-ke? Prvi mi je glas...

Znam da je bilo takvih 143-ki, ali za 142 nisam znao...

Ako je ovo 12.mj 1992.g., zar to ne bi trebao biti RM model? Vjerovatno je i bio, ali nisi naljepio, a to puno znaci, pogotovo na 142 ;)

Gledam inace te vase slike kombajna i niti na jednom 142 ne vidim uteg iza, a jedan moj kolega je ga dobio na kombajnu, i kad je ugradio sjecku, uteg je skinuo. Dan danas ga ima i stoji mu naslonjen na supu, a bio je montiran cjelom sirinom iza sita iznad zadnjeg trapa.

Vjerovatno nemate te utege, jer ste na ravnom, pa vam ne trebaju...


Inace, jos mi nitko nije odgovorio kolikom brzinom je najbolje tjerati malog zmaja kroz jecam, zito, zob...
 
Za teg sam cuo da ima ali nama netreba posto je bas sve ravno,a video sam ga montiranog na univerzala. Ceradu nije imao ni kao nov te nisam ni razmisljao da je stavim. Sto se tice RM nije imao nalepnicu ali mislim da ima modifikacija u odnosu na starije tipove. Prenosna osovinana grla je 40 mm,a kod starih 35 , uvlacni lanac je ojacan,ima zastitu ispod kostura vetra i neznam sta vise .
 
Tako je... i univerzali su imali te tegove, a sto se cerade tice, to po meni samo poruznjuje kombajn, a da ime neku veliku ulogu, nema...
 
Sto se tice brzine kombajniranja psenice krece se u zavisnosti od useva 3-5 km/h .Jedne godine smo kosili po 20 kj na dan i pokosili oko 5 vagona dnevno, a vec sledece jedva 12 kj ali isoto 5 vagona.U suncokretu je brzina uglavnom oko 6 km, ako sat nelaze.
 
Bobo je napisao(la):
Da su ovako farbali 142-ke? Prvi mi je glas...

Znam da je bilo takvih 143-ki, ali za 142 nisam znao...

Ako je ovo 12.mj 1992.g., zar to ne bi trebao biti RM model? Vjerovatno je i bio, ali nisi naljepio, a to puno znaci, pogotovo na 142 ;)

Gledam inace te vase slike kombajna i niti na jednom 142 ne vidim uteg iza, a jedan moj kolega je ga dobio na kombajnu, i kad je ugradio sjecku, uteg je skinuo. Dan danas ga ima i stoji mu naslonjen na supu, a bio je montiran cjelom sirinom iza sita iznad zadnjeg trapa.

Vjerovatno nemate te utege, jer ste na ravnom, pa vam ne trebaju...


Inace, jos mi nitko nije odgovorio kolikom brzinom je najbolje tjerati malog zmaja kroz jecam, zito, zob...
Zadnje serije 142 pre pojave 143 su farbane sivo, umesto zuto, meni se licno zuto vise svidja jer je lepsi kontrast!
 
I meni se vise svidja zuto-crvena kombinacija, jer su to dvije vrlo zive boje, a ova siva je bas suprotno od zute, i dobro pristaje kombajnu, al ja bih ga svejedno bojao u zuto-crvenu...

Brat mi vice od prvog dana da na kombajnu prefarbam kabinu i felge u sivo, jer ce bit ljepsi, a zmaj 133 i ovako i onako ko ruzno pace ;)
 
Nazad
Vrh