ZMAJ kombajni

Eh, pa ti si majstor zavarivač. ::namigivanje::
 
A mene je na radnom mestu poslovodja ubedjivao da bravar netreba da zna da vari... :sta: A inace moto mi je: Da ja to malo jace zavarim da mi ne pukne var....Pa ga onda preteram....
 
Svaka cast super odradjeno ::svaka cast:: , felne se sijaju kao da su alu :D!!

Stvarno ovaj sa 190-kom ima unimer, sta li mu pokazuje?
 
Mislis na ona dva klina sto drze varijator za sasiju kombajna? kod mene je tu problem, sve je po malo osteceno, polizano, i to malo kad se skupi ima luft veci!
 
Probaj da kupis nove kako ti kazes klinove a mozda ti trebaju i nove caure gde ti klinovi prolaze.Ako to ne podmazujes redovno brzo se pohaba.
 
Pa da znam mazao sam ih, mazalice ima na obe strane! Nego nisam to nikad radio pa pitam, jel su od nekog jaceg materjala ti klinovi ili obicni pa da mi napravi neki strugar nove? Gde se nalaze caure tamo na tom delu na sasiji? njih nisam skidao? Propale su bile jos kad sam uzeo kombajn, a sad su bas otisle, mislim moze da se vozi ali nije to to ::namigivanje::
 
Ne razumem se u materijale ali verovatno imaju odredjenu cvrstocu. Ja to jos nisam menjao . te neznam . Koliko sam video moraju se stare skinuti brusilicom pa navariti nove caure. Ako gresim nek me neko ispravi.Stvarno nisam mnogo obracao paznju je su kod mene jos dobre.
 
Jeste tako je mora se stara caura brusilicom skinuti pa ubacis novu i zaheftas! A osovinice mogu biti od č1531 sasvim dovoljno jak materijal za to...
Da meshter ali ako je jako pojedeno u jednu stranu ima da se napati dok razvrne da mu je 3xlakse da obrusi i zameni!
Btw i meni je bas tamo zaribala jedna mazalica pa nepusta mast... moracu da je zamenim da neprodjem i ja slicno!
 
meni je strugar rajbovo caure na licu mesta i napravio nove bolcne od cvrstog materijala po meri i evo vec 9 godina miran al uz podmazivanje svakog jutra :cao:
 
Nazad
Vrh