ZMAJ kombajni

kombajner je napisao(la):
vidi ti da te ne zeza vodena pumpa da nema luft da ne proslajfuje kais i to proveri sve lepo :Dpa se javi rezultatima

To sam proveravao, kajseve stavljao nove, pumpu skidao, nema luft, peraja nisu izlizana,sve je ok!
 
ja sam imao problem i sa paljenjem na + 30 i sa grejanjem i sa neravnomernim radom na velikim obrtajima.
radio sam pumpu kod lokalnog boshiste u crepaji i malo je bilo bolje ali za kratko.
i onda sam je menjao staro za remontovano u preciznoj mehanici uz doplatu 10000 + garancija i od tada su svi problemi jednostavno nestali.
istina rec je o imt traktoru ali motor je motor princip je isti.
 
kod Slave u Crepaji? Ja sam kod njega nosio 10 godina, a onda sam prestao pre 3 godine. Nije mi se svidelo kako radi.
 
I ja imam problema sa prvim paljenjem kombajna vergla ko lud samo ne moze da sastavi. A lepo radi na leru i punom gasu.
 
bosara 100%,tako sam se ja mucio godinama i zeravica mi je jednostavno ubacio sunce u dvoriste,nosio kod onog ovog,kao nameste pali tri dana i kaput,jednostavno neznaju da je urade,a problem je u pumpi jer na obrtajima anlasovanja pumpa nema snage i pritiska da probije diznu,probaj na slepu i u 3 brzinu cim pustis kvacilo on upali zato sto je veci obrtaj,ugasis a on na kljuc jedva ili nikako,jer dizna radi mislim na oko 185 bara,i onda neki spustaju pritisak dizne na 140 i raznih drkacina sam se nagledao,jednostavno od kako nosim pumpu kod zeravice nisam je skinuo sa zmaja od 1999god,2003 sam radio generalnu i nosio cisto na kontrolu i bila je OK nista radjeno,pali ko lud zimi leti posle 6 meseci kao juce ugasen,ko hoce nek dodje cekam ga na pivi :ppozdrav:
 
Sličnih problema sam i ja imao sa grejanjem ,kod mene se jako prljao hladnjak tj.ventilator nije radio svoj posao pošto je bio samo jednom trećinom u svom usmerivaču(limeni prsten) isekao sam taj prsten napravio novi dublji i manjeg prečnika tek da ne dodiruje ventilator i problem sam rešio.Svaki limar ili ko god se bavi lemljenjem može očistiti hladnjak od kamenca treba odcinovati donji i gornji poklopac i sa običnom šipkom ili flahom sastrugati kamenac
 
Evo i mog zmajceka
zmaj-143.jpg

zmaj.jpg
 
Jedan je trazio 17000e. Nije los. Mislim da je perkinsov motor. Ima jos jedan se prodaje sa hederom za kukuruz i za zito, ali ne znam koliko ::novac::
 
Nazad
Vrh