ZMAJ kombajni

kao sto je vec neko reko verovatno hladnjak prljav,ja sam moj motor radio 2003 i tada sam stavio nov hladnjak jer mi je stari vec bio krpljen i dosta celija zatvoreno pa je malko zekio ali nije isao preko 85-90 a sada plafon 70 i to oko 2-3h kad je napolju preko 40 stepeni a u kukuruzu plafon 60-65,to je provereno jer imam dva sata u kabini i svake godine ih kontrolisem u kuvalu za kafu uz naravno nov sat i pratim da li jednako pokazuju jer me je 2000god sat zezno i nije pokazivao dobro dok ja nisam shvatio da laze ali na vreme,ako tebi pokazuje i 90 i jace to nije dobro jer je u motoru vec verovatno 100 i jace jer svi satovi pokazuju temperaturu vode koja je ohladjena u hladnjaku i ulazi u glavu motora i tek tada sat ocita temperaturu ali ohladjene vode,ili nesto resi ili sipaj antifriz jer on kljuca preko 125 stepeni zavisno od gustine ili minusa,sto manji minus pre kljuca,najbolje oko -25 ali to nije resenje,kako ti motor radi? jel sapce i prede ili babrlja na auspuh,ako babrlja moze isto da se greje motor jer neravnomerno radi,ili pogledaj palenje,ako je dobro i stoji na oznaki ili zarezu nosi pumpu na servis ako neradi lepo jer inace retko koji zmaj radi tecno,pretezno skevcu u aspuh sto utice na prregrevanje motora,manjak snage i vecu potrosnju
 
danger je napisao(la):
kao sto je vec neko reko verovatno hladnjak prljav,ja sam moj motor radio 2003 i tada sam stavio nov hladnjak jer mi je stari vec bio krpljen i dosta celija zatvoreno pa je malko zekio ali nije isao preko 85-90 a sada plafon 70 i to oko 2-3h kad je napolju preko 40 stepeni a u kukuruzu plafon 60-65,to je provereno jer imam dva sata u kabini i svake godine ih kontrolisem u kuvalu za kafu uz naravno nov sat i pratim da li jednako pokazuju jer me je 2000god sat zezno i nije pokazivao dobro dok ja nisam shvatio da laze ali na vreme,ako tebi pokazuje i 90 i jace to nije dobro jer je u motoru vec verovatno 100 i jace jer svi satovi pokazuju temperaturu vode koja je ohladjena u hladnjaku i ulazi u glavu motora i tek tada sat ocita temperaturu ali ohladjene vode,ili nesto resi ili sipaj antifriz jer on kljuca preko 125 stepeni zavisno od gustine ili minusa,sto manji minus pre kljuca,najbolje oko -25 ali to nije resenje,kako ti motor radi? jel sapce i prede ili babrlja na auspuh,ako babrlja moze isto da se greje motor jer neravnomerno radi,ili pogledaj palenje,ako je dobro i stoji na oznaki ili zarezu nosi pumpu na servis ako neradi lepo jer inace retko koji zmaj radi tecno,pretezno skevcu u aspuh sto utice na prregrevanje motora,manjak snage i vecu potrosnju

Motor radi lepo, to su mi rekli oni koji imaju iskustva i koji znaju, ne dimi ni trunku, ne nista, ali hoce kad radi u leru da na aspuh ponekad pljucne dim, da nije mozda pomereno paljenje? pa zbog toga a malo i teze pali nece bez spreja ujutru, koliko bi ulja trebalo da potrosi u radu, dnevno ili kako?
I ja svake godine proveravam sat za temp., jos zbog ovoga pogotovo!
 
Probaj da vratis malo paljenje! Meni je paljenje bilo lose nastelano(mali ugao predpalenja) palio je lepo i lepo je radio na leru ali na punom gasu je trokirao i dimio! Onda sam pomerio jedan zub na zupcaniku razvoda jer nigde drugde nisam mogao da stelujem(bilo je na krajnjoj poziciji u tom smeru) i sad lepo radi na punom gasu a sutra cu da vidim kako pali na hladno jer sam ovo bas danas radio!
 
Kako se podesava paljenje nisam to nikad radio! Meni na punom gasu radi kao sat, a u leru ponekad da pljucne dim i neravnomerno!?
 
Otpustis ona tri vijka sto drze bosch pumpu i zaokrenes pumpu malo u smeru kazaljke na satu, pritegnes vijke nazad i probas! A ako hoces da povecas ugao predpalenja onda okreces pumpu u kontra smeru!
 
mityoo je napisao(la):
Otpustis ona tri vijka sto drze bosch pumpu i zaokrenes pumpu malo u smeru kazaljke na satu, pritegnes vijke nazad i probas! A ako hoces da povecas ugao predpalenja onda okreces pumpu u kontra smeru!

:ppozdrav: Hvala ti! Znao sam teoriju, ali u praksi nisam probao nikad, koliko da je pomeram, i za moj problem u koju stranu i koliko!
 
Ako nije dovoljno ili nemozes jer je vec na kraju onda ima jos jedna caka ali za to mora i hladnjak da se skida!
 
Hladnjak cu svakako da skidam, da ga proverim i da ga detaljno operem! Ne znam kako stoji pumpa nisam je dirao od kad sam ga uzeo, koliko da je pomerim! (aj kazi tu caku ::namigivanje:spavam: :D :ppozdrav:
 
kombajner kako ti lupetas :haha:onda bi mu kuvao non stop a da pumpa ima luft morala bi da procuri
 
gagi pazi na recnik!! jesam pucao na tebe ne onda pazi malo sat ti lupetasa ako si ti toliko pametan ajde ti pisi!!i pazi odsada sta pises
 
koliko sam traktora i kombajnski motora radio mozda nesto i znam,rekao sam da je do paljenja samo ga treba znati nastelovati
 
malo mi cudno taj tvoj start sprej :nono: :nono:,ti se odavno zalis za to pocetno palenje a ja sam ti odavno rekao sta bi trebalo da pogledas,ja nisam eto vec deset godina skinuo bos pumpu sa zmaja i pali ko lud,ugasim ga ujesen u prolece posle par meseci upali kao da je ugasen pre minuta jednog,sto se tice pomeranja palenja koje spominje mityoo na imbusima u razvodu to bas nije pametno dirati iz jednog razloga jer je to fabricki uradjeno,na bos pumpi ima zarez i na deklu gde se stavlja bos pumpa ima zarez,to se poklopi zarez na zarez i to je pravilno palenje aaaaali pod jednim uslovom da bosista koji remontuje bos pumpu nju samu podesi i ufazi,a posto to mnogi bosisti neznaju zato imate te probleme i zakrecete pumpe do besvesti pa cak i u razvodu cackate mecku na zupcaniku posle tom palenju vise niko uci u trag nemoze jer pri prvom skidanju i remontovanju bos pumpe majstor ce je opet za nijansu razjeb..... i onda opet pomeranje i tako do.......nikad kraja tom,to pisem iz iskustva jer radim pumpe isklucivo u novom milosevu i jednom su mi to uradili tamo jos 97 god. i kad sam stavio pumpu na oznaku i upalio radio skoro da je lepo radio ali pod punim gasom katastrofa,skinuo je i odmah vratio na reklamaciju i izvinuli su mi se i platili mi put jer oni nisu dobro pumpu sklopili i namestili palenje da kad je ja stavim na vec oznaceno bude ok i tada su mi rekli da to mnogi bosisti nevode racuna o tome e sad.......
 
samo da nisi 'navikao' motor na start sprej!?
svaka upotreba starta ostecuje motor, najvise kompresione karike i ventile. Vec smo negde pisali o tome da je nekom jedne zime crkao grejac i umesto toga koristio start sprej za jutarnje paljenje, a posle nije mogao upaliti ni na +30 stepeni, a to je kraj.
 
Nazad
Vrh