PDA

View Full Version : ZMAJ kombajni

Poljoinfo Wiki - poljoprivredna enciklopedija
Poljolink - adresar poljoprivrednih firmi

Advertisement

Advertisement

Advertisement

Strane : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64

mica967
26-01-11, 22:41
Jednostavno nema kvalitetnih delova,to ti je najveci problem.
Nije da ih nema samo ih je malo teže naći. >:D

dragan dmb
26-01-11, 22:55
ono sto lane nisi sredio pogledo :lol:

po meni ovo je adekvatan odgovor za zmaja ::svaka cast::,samo sto moze da bude da i ono sto si pogledo i sredio pa ti otpadne ::namigivanje::,kod zmaja je to tako
to da otpadne moze na svaki kombajn ako ga odrzava nestrucno lice :D :D :D >:({ >:({ >:({

danger
26-01-11, 23:15
eto,danas kad se coveku nesto pokida ili otpadne nije kriv Stojan Arezina iz Ade vec nestrucno lice koje je ugradilo deo,da rezimiram.......nema loseg dela nego losih majstora(nestrucnih) ^-^ ^-^

Matic
26-01-11, 23:18
Ispade da je tako.Iz Mola je ako ne gresim pomenuti covek. >:D

danger
26-01-11, 23:31
pardon,to je na drugu stranu srbije :lol:

mityoo
26-01-11, 23:35
pardon,to je na drugu stranu srbije :lol:
Nemoj samo da te čuju Molci, nadero si! Oni jako drže do sebe.... Nevole da ih se meša sa Ađanima...

CVEJA Po
26-01-11, 23:41
sve ko sve ali,opet nisam dobio odgovor.Ocekivao sam ovako nesto:E,imas na motoru ove probleme....,na kederu....,na bubnju.... >:({

MONTOYA
26-01-11, 23:44
druže koji je iole dobar nema tu nekih problema...

danger
26-01-11, 23:46
bas,kad bi ti sve i rekli sta ce te strefiti ti bi odustao od kupovine,ovako zagrizes,kupis i dobro dosao u klub musavo-znojavih kombajnera >:D

abro
26-01-11, 23:54
bas,kad bi ti sve i rekli sta ce te strefiti ti bi odustao od kupovine,ovako zagrizes,kupis i dobro dosao u klub musavo-znojavih kombajnera >:D

Lepo sročeno. >:({

CVEJA Po
27-01-11, 00:17
E,tako vec moze :lol: >:({ >:({
HVALA NAJLEPSE >:({

danger
27-01-11, 00:28
znaci nekupujes {"{": {"{": {"{": {"{": {"{": ":":{

mica967
27-01-11, 00:35
znaci nekupujes {"{": {"{": {"{": {"{": {"{": ":":{
Ašto da njemu bude bolje nego nama :lol: :lol:

danger
27-01-11, 00:41
nezna sta propusta ako nekupi,jednostavno milina kad posle celog dana vrsenja dodjes kuci musav,operes se i legnes,i onda celu noc slusas zvuk vrsalice i motora kako ti zuji u glavi i tacno mozes da ocenis dal si negde pogresio u toku predhodnog dana,kad zujanje u glavi stane to znaci da si se uspavao i da ti je komsija odavno proterao JD na njivu da vrsi a ti nisi ni podmazao,izduvao,ni goriva nasuo {"{":
izvinite urednici.........cisto da coveka uputim u posao

@urednistvo
hvala,hvala sto prepoznajete kvalitete :lol:

branko
27-01-11, 00:54
@danger

Dobar savet zlata vredi.
Uredništvo jako ceni tvoje savete koje daješ novim članovima. :lol:

danger
27-01-11, 00:57
eh......nadjite mi jednu rec lazi u svemu tom,covek lepo pita ja mu lepo kazem ::namigivanje::

zorancile
27-01-11, 00:58
onda celu noc slusas zvuk vrsalice i motora kako ti zuji u glavi
Drago mi je da nisam jedini. :lol:

CVEJA Po
27-01-11, 01:29
Ma ja cu da kupim!Samo da skupim jos 6000e :lol: :lol:
Ah!!Ti zvukovi su mi poznati,imam 3 traktorea svi 3bez kabine!Pa kad legnes u krevet isto kao da si bio u Guci truba svira celu noc u glavi :lol: :lol: :lol: >:({ >:({

Miklos
27-01-11, 15:54
e koja je razlika izmedju zmaja 142rm i 142? ja se razmisljam koji da kupim? pozdrav. >:({

CVEJA Po
27-01-11, 16:09
Ima par stranica iza odgovor >:({
U principupu RM je isti 142 samo pobobljsan.Sto je bilo lose na 142 na 142RM je to ispravljeno,ali detaljnije prelistaj nazad stranice pa ces naci >:({

Djole.82
27-01-11, 16:16
e koja je razlika izmedju zmaja 142rm i 142? ja se razmisljam koji da kupim? pozdrav. >:({

U dva slova RM :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Sve je to isto,remontuj i vozi!

Ranko Cuvrk
27-01-11, 16:40
Da li je neko na 141 ugradjivao krov kabine od 142 i ako jest dali pase bez vecih prepravki,interesujeme radi grijanja u kabini. >:({

SAKULJAN
27-01-11, 16:48
Pase ti krov bez prepravki a mozes i da ubacis samo grejanje u kabinu na tvoj krov.

dragan dmb
27-01-11, 20:45
eto,danas kad se coveku nesto pokida ili otpadne nije kriv Stojan Arezina iz Ade vec nestrucno lice koje je ugradilo deo,da rezimiram.......nema loseg dela nego losih majstora(nestrucnih) ^-^ ^-^
druze nisam mislio nista licno i na nikog od vas vi ste majstori sa iskustvom ali kod nas ima mnogo koji sami rade tj samo zamene polomljeni deo a ne otklone uzrok loma i tako ide redom i u krug pa onda kriv deo loseg kvaliteta>:({ >:({ >:({

seca
28-01-11, 17:16
http://i53.tinypic.com/10o1t8k.jpg

Post je spojen: 1296152308________________________________________ _________
http://i52.tinypic.com/2me3b7m.jpg

Post je spojen: 1296177847________________________________________ _________
http://i54.tinypic.com/2dtuqup.jpg

Post je spojen: 1296203165________________________________________ _________
http://i56.tinypic.com/f53s4.jpg

Post je spojen: 1296228477________________________________________ _________
pozdrav svima...Evo i mog ZMAJA.... :D >:D

nenad.humac
28-01-11, 17:46
Svaka cast za zmajce lepo si ga sredio ;D} >:({

seca
28-01-11, 17:52
Svaka cast za zmajce lepo si ga sredio ;D} >:({
hvala hvala... >:D

Bobo
28-01-11, 19:00
Bome fino sredjen... >:({

Samo, sta ce ti produzetak na bunkeru, i ovako i onako ga bunker lomi, a ti ga jos povecao ^-^

Ovakve utege nazad i ja trazim, al prije bi naso Bin Ladena nego njih...

Zmaj 151
28-01-11, 20:26
EVO MALO NOVIH SLIKA O ZMAJU 151

http://i54.tinypic.com/15n7rjl.jpg

http://i53.tinypic.com/sbuhph.jpg

http://i52.tinypic.com/2zs4du9.jpg

http://i51.tinypic.com/116o0ea.jpg

http://i53.tinypic.com/6i44dx.jpg

Post je spojen: 1296239315________________________________________ _________
TERAO SAM 4 REDA ZATO STO JE BIO OGLED A U SVAKOJ SORTI JE BILO PO 8 REDI PA DA NEBI TAMO TERAO 6 A NAZAD 2 ISAO SAM 4 I 4 >:({ >:({

seca
28-01-11, 21:35

Samo, sta ce ti produzetak na bunkeru, i ovako i onako ga bunker lomi, a ti ga jos povecao ^-^

ma povecao sam ga najvise zbog suncokreta,kad je duza njiva a rod dobar nemogo da izadjem na kraj....da nemam tegove mislim da bi mi sa kukuruznim adapterom podizao zadnji kraj....

Shale
28-01-11, 22:31
Ja sam kupio zmaja 142, i platio ga 15000 evrova. Kombajn je 1992 godište, ima sve tri adaptacije kompletne, do 2007 je radio oko 100 jutara žita a od te godine je počeo i kukuruz i suncokret... Čovek je prvi vlasnik i dosta dugo je nama radio usluge sa njim, a rešio da ga proda jer oće da kupi nekog zapadnjaka, i što je meni veoma bitno, stalno je garažiran... Slika će biti na proleće kad ga doteramo ili ako se nakanem da odem da malo slikam...

danger
28-01-11, 22:39
@seca
kantica za podmazivanje glave kose na svom mestu ::svaka cast::

Bobo
29-01-11, 01:13
seca, ne bi u radu bez utega dizao zadnji kraj al bi bio "na vagi" i to taman da se ne dize... ne smijes naglije pustiti kvacilo, odma odose zadnji u zrak, al moze e i bez utega. ako ides full brzinom (cjelih 15km/h) i naglo zakocis, moze se desiti svega i svacega bez tegova iza, pogotovo sto nemas platformu za uvrecavanje.

Ja trazim takve tegove, al bezuspjesno...

MONTOYA
29-01-11, 09:26
viđao sam takve tegove na beraču zmaj 211 vučenom,imao je na desnom točku(gledajući od pozadi) za levi nisam siguran

ZORAN.BNS
29-01-11, 10:07
Evo i moje 142. Parkiran i odmara on od mene i ja od njega.http://i56.tinypic.com/3145xyh.jpg
Imam i jedno pitanje. Da li je neko na 142 stavljao zadnji trap od 161 ili nekog sličnog da bi zadnji točkovi išli iza prednjih ^-^

Matic
29-01-11, 10:15
Jeste clan Mali lala ali ga nesto ne vidjam na forumu u poslednje vreme.

seca
29-01-11, 10:53
@seca
kantica za podmazivanje glave kose na svom mestu ::svaka cast::
da necuje se kosa...hvala >:D

Post je spojen: 1296266220________________________________________ _________

seca, ne bi u radu bez utega dizao zadnji kraj al bi bio "na vagi" i to taman da se ne dize... ne smijes naglije pustiti kvacilo, odma odose zadnji u zrak, al moze e i bez utega. ako ides full brzinom (cjelih 15km/h) i naglo zakocis, moze se desiti svega i svacega bez tegova iza, pogotovo sto nemas platformu za uvrecavanje.

Ja trazim takve tegove, al bezuspjesno...

pa neznam ja ima utisak da i sa tegovima hoce zadnji kraj malo da poskakuje... Na URSUSU c-360 ima tegovi u prednjim tockovima,mislim da bi moglo da se nabudzi na kombajn... >:D

Post je spojen: 1296291486________________________________________ _________

Jeste clan Mali lala ali ga nesto ne vidjam na forumu u poslednje vreme.
a da li moze od 142 da se stavi na 132?pozdrav

Bobo
29-01-11, 15:15
MONTOYA: 211 ima na obadva tocka tegove i znam tko ima takav berac na prodaju i nikad mi nije islo u glavu sta ce na beracu tegovi u tockovima? Da lakse propadne il koji bog... U glavnom, ovaj ne da tegove bez beraca... Imam i jedan 133rm s tegovima, mislim da bi za male pare mogao dobiti cjeli kombajn to cemo jos vidjeti, imam nekih drugih troskova sad, trebam otici pitati samo za tegove, al nikako da uvatim vremena. A zadnja opcija mi je teg od 142RM koji je kolega skinuo s kombajna kad je ugradio sjecku i tako ga prodao bez tega. Samo, kako upasati taj teg na malog zmaja?

seca: s tegovima mislim da ne skace tako lako a bez njih je to vec problem terati iako i bez njih ide, al nije bas sigurno tako raditi. Sto se trapa tice, sta fali trapu od 133? osim sto nije u sredini kombajna... Sta bi dobio s time da mu ubacis zadnji trap od 142?

MONTOYA
29-01-11, 16:01
mogao si napraviti nosač tegova na zadnjem trapu pa popakovati traktorske tegove već koliko ti treba

seca
29-01-11, 17:00
MONTOYA: 211 ima na obadva tocka tegove i znam tko ima takav berac na prodaju i nikad mi nije islo u glavu sta ce na beracu tegovi u tockovima? Da lakse propadne il koji bog... U glavnom, ovaj ne da tegove bez beraca... Imam i jedan 133rm s tegovima, mislim da bi za male pare mogao dobiti cjeli kombajn to cemo jos vidjeti, imam nekih drugih troskova sad, trebam otici pitati samo za tegove, al nikako da uvatim vremena. A zadnja opcija mi je teg od 142RM koji je kolega skinuo s kombajna kad je ugradio sjecku i tako ga prodao bez tega. Samo, kako upasati taj teg na malog zmaja?

seca: s tegovima mislim da ne skace tako lako a bez njih je to vec problem terati iako i bez njih ide, al nije bas sigurno tako raditi. Sto se trapa tice, sta fali trapu od 133? osim sto nije u sredini kombajna... Sta bi dobio s time da mu ubacis zadnji trap od 142?
ma trap je dobar nego mislim da bi bio stabilniji kad je blatnjav put,ja bi ostavio rukavce njegove,samo trap-gredu bi stavio siru da bar jedan tocak gazi za prednjim...ja na njemu imam zitni adapter od 3,6m i on je malo tezi i mnogo bi bilo bolje da je adapter 3m...ali sta je tu je...

Bobo
29-01-11, 17:08
MONTOYA: nemam ni jedan traktorski teg, tako da trazim ipak ove za u tockove da ne moram praviti nikakav dodatni nisac i s time se zezati... Nije mi za glavu ali volio bi imati tegove nazad, jer radim dosta po brdu, pa bude situacija da s kocnicama upravljam kombajnom dok vrsim, jer zadnji nemaju nikakvu svrhu, tocno se olaksa zadnji kraj i nema skretaja dok ne izadjes na ravno...

SECA: i cinilo mi se da je 3.60m, ali nisam komentirao nista da se ne blamiram ako nije jer nema slike direktno s prednje strane... Inace, kako ti se kombajn u psenici ponasa s takvim hederom? Znam da moj lako hoce zagusiti zbog uskog grla kad ga malo pre brzo poteram al do 5km/h nemam problema u zitu roda do 3t/kj U prosjeku je i slabije jer je zemlja takva nikakva...

Moje je misljenje da je kombajn preopterecen sirokim hederom i da ima pre mal bunker za 3.60 heder i sad mi je totalno jasno zasto je povecevan bunker kod tebe i zasto imas tegove i u psenici...

seca
29-01-11, 17:49
MONTOYA: nemam ni jedan traktorski teg, tako da trazim ipak ove za u tockove da ne moram praviti nikakav dodatni nisac i s time se zezati... Nije mi za glavu ali volio bi imati tegove nazad, jer radim dosta po brdu, pa bude situacija da s kocnicama upravljam kombajnom dok vrsim, jer zadnji nemaju nikakvu svrhu, tocno se olaksa zadnji kraj i nema skretaja dok ne izadjes na ravno...

SECA: i cinilo mi se da je 3.60m, ali nisam komentirao nista da se ne blamiram ako nije jer nema slike direktno s prednje strane... Inace, kako ti se kombajn u psenici ponasa s takvim hederom? Znam da moj lako hoce zagusiti zbog uskog grla kad ga malo pre brzo poteram al do 5km/h nemam problema u zitu roda do 3t/kj U prosjeku je i slabije jer je zemlja takva nikakva...

Moje je misljenje da je kombajn preopterecen sirokim hederom i da ima pre mal bunker za 3.60 heder i sad mi je totalno jasno zasto je povecevan bunker kod tebe i zasto imas tegove i u psenici...
pazi,kad je psenica preko 3t,idem sa jako malo varijatora ali punu kosu,cak negde i bez varijatora,a kad je slabiji rod idem malo brze,sve zavisi od roda...meni se desavalo da mi zagusi u aucugu koji dize u bunker,kad idem malo brze...veliki je ovo adapter za ovaj kombajn...koji motor imas na tvom? kod mene je S-44 od 577....

Bobo
29-01-11, 18:20
s44 je na svakom 132 133 i 135. 131 ima serija sa rednim sestakom ko sto je na 780 i sa cetvrtakom ko sto je na nasim kombajnima.

Koliko mi je poznato da kombajnski motori imaju manje klipove i zbog vrsalice su usporeni na 1800-1900 okretaja na pumpi, tako da taj kombajn (ako mu nije motor nikad radjen) ima oko 65ks, ako ne i manje.

Taj heder mu rezi ili mjenjaj negdje za manji, jer ces ga ubiti na taj nacin.

Kod mene nema psenice preko 3t i u takvoj 25 meteri/kj teram preko pola varijatora i ide kao ludo. U jakom zitu, malo sporije, al nikad manje od trecina varijatora, uvijek kad mogu pun heder, u soji hvatam pola metra manje, jer je i kombajnu dosta lakse i visinu lakse vidim a i ne namotava se soja na vitlo.

Meni samo u soji stopa aucug povratne mase, ako je soja uz komsijsku njivu zelenija, pa onda zna biti problema i tu jedino idem jako sporo i imam oko na povratnoj masi stalno. cek ponekad moram i stati, a lopatice dobre i lanac naspanan po propisu,al u prvom otkosu oko njive oce stopati da je to cudo jedno. kasnije nikakvih problema.

Najvise mi muke zadaje prijemni biter, j.bo ga ko ga zamislio i j.bo ga onaj u ZMAJ-u koji ga je prekopirao od engleza... Pojede mi mozak prijemni biter i sad je vec krajnje vrijeme da ga kompletnog mjenjam. Svake sezone lezaj desni mjenjam na njemu, nekad cak i prije soje moram jer se u zitu rasklima...

Moram naci "za broj il dva" siri lezaj da ga tamo stavim kad budem mjenjao biter na proljece...

savke
29-01-11, 21:31
Narode polako sa menjanjem trapa moze da se izgubi ajnšlag okretanja taj sam problem imao sa đđ izmakli trp nazad pa točkove vukao ker sa vašara sve dok nism ih vratio sada je okretniji od zmaja {"{": ;D}

seca
29-01-11, 21:55
s44 je na svakom 132 133 i 135. 131 ima serija sa rednim sestakom ko sto je na 780 i sa cetvrtakom ko sto je na nasim kombajnima.

Koliko mi je poznato da kombajnski motori imaju manje klipove i zbog vrsalice su usporeni na 1800-1900 okretaja na pumpi, tako da taj kombajn (ako mu nije motor nikad radjen) ima oko 65ks, ako ne i manje.

Taj heder mu rezi ili mjenjaj negdje za manji, jer ces ga ubiti na taj nacin.

Kod mene nema psenice preko 3t i u takvoj 25 meteri/kj teram preko pola varijatora i ide kao ludo. U jakom zitu, malo sporije, al nikad manje od trecina varijatora, uvijek kad mogu pun heder, u soji hvatam pola metra manje, jer je i kombajnu dosta lakse i visinu lakse vidim a i ne namotava se soja na vitlo.

Meni samo u soji stopa aucug povratne mase, ako je soja uz komsijsku njivu zelenija, pa onda zna biti problema i tu jedino idem jako sporo i imam oko na povratnoj masi stalno. cek ponekad moram i stati, a lopatice dobre i lanac naspanan po propisu,al u prvom otkosu oko njive oce stopati da je to cudo jedno. kasnije nikakvih problema.

Najvise mi muke zadaje prijemni biter, j.bo ga ko ga zamislio i j.bo ga onaj u ZMAJ-u koji ga je prekopirao od engleza... Pojede mi mozak prijemni biter i sad je vec krajnje vrijeme da ga kompletnog mjenjam. Svake sezone lezaj desni mjenjam na njemu, nekad cak i prije soje moram jer se u zitu rasklima...

Moram naci "za broj il dva" siri lezaj da ga tamo stavim kad budem mjenjao biter na proljece...
ja sam dve sezone izgurao i nisam menjao lezaj prijemnog bitera,ovro sam za dve sezone 215 lanaca,zito suncokret kukuruz...gledacu da ga ni sad nemenjam ako nemoram...jedini problim mi zadavao kajs varijatora voznje,tri sam promenio ove godine,muka mi je vise od njega...jel ga naspanujes po nekad,na ona tri brezona?

Matic
29-01-11, 22:01
Ipak ne bi bilo lose kada bi na 142-ci zadnji tockovi pratili prednje.Ovako ako te ne daj boze uhvati neki pljusak ili kisa na letnjem putu ima dobro da se pomucis dok ne izadjes na asfalt a jos ako moras pored nekog kanala proci onda zlo i naopako jer ide gde on hoce i nista mu ne mozes. {"{":

seca
29-01-11, 22:03
Narode polako sa menjanjem trapa moze da se izgubi ajnšlag okretanja taj sam problem imao sa đđ izmakli trp nazad pa točkove vukao ker sa vašara sve dok nism ih vratio sada je okretniji od zmaja {"{": ;D}
ja sam planirao samo trap-gredu koja ide od rukavca do rukavca da ubacim siru,da mi levi tocak gazi za prednjim...neznam dal bi mi uspelo to!?

Post je spojen: 1296331498________________________________________ _________

Ipak ne bi bilo lose kada bi na 142-ci zadnji tockovi pratili prednje.Ovako ako te ne daj boze uhvati neki pljusak ili kisa na letnjem putu ima dobro da se pomucis dok ne izadjes na asfalt a jos ako moras pored nekog kanala proci onda zlo i naopako jer ide gde on hoce i nista mu ne mozes. {"{":
joj ja imam isti problem na 132,molim boga samo da nepada kisa... 8)

Matic
29-01-11, 22:05
Probaj.Sve se moze upakovati samo treba vremena,rada i strpljenja.

Bobo
29-01-11, 22:06
Ne diram brezone, spanam remen varijatora voznje na spaneru mjenjaca... Brezoni su na mom kombajnu jos u tvornickom stanju s tvornickim rascjepkama...

Sto se zadnjeg trapa tice, smeta me sto je pomaknut u lijevo i cilindar je dobro postelan i kombajn opet bolje skrece u desnu stranu... ja opet mislim serati zadnji trap u sredinu, jer me to skretanje izludjuje, al jednostavnije bi mi bilo da cilindar malo postelam da manje skrece u desno, pa da se izjednaci okretanje kombajna i na jednu i na drugu stranu...

steva mrštanac
29-01-11, 23:06

I ja sam trazio takve tegove i jesam naso bin ladena a njih u prodaji nigde. Ja sam uzeo od coveka koji ima fabricke odneo u livnicu i izlili mi iste takve za 1 euro od kg. Ja ih stavljam i na 539 kad vozim veliki teret uzbrdo a na 133 su neprevazidjeni u brdu, a i naravnom nema da skace i kida keder.

seca
29-01-11, 23:16
Ne diram brezone, spanam remen varijatora voznje na spaneru mjenjaca... Brezoni su na mom kombajnu jos u tvornickom stanju s tvornickim rascjepkama...

Sto se zadnjeg trapa tice, smeta me sto je pomaknut u lijevo i cilindar je dobro postelan i kombajn opet bolje skrece u desnu stranu... ja opet mislim serati zadnji trap u sredinu, jer me to skretanje izludjuje, al jednostavnije bi mi bilo da cilindar malo postelam da manje skrece u desno, pa da se izjednaci okretanje kombajna i na jednu i na drugu stranu...
i kod mene je ista prica sa skretanjem...nego jel neko pravio neki rasturac za slamu?ja bi da nabacim nesto da rastura... :D

branko
29-01-11, 23:18
Ja na moj kombajčić nakačim tegove od Belorusa i nema problema sa kukuruznim hederom.

Bobo
29-01-11, 23:29
Imam ja sjecku s fiksnim nozevima u ponudi za male pare kod covjeka koji ju je valjda nasao na opadu. Nemam pojma odakle da joj dam pogon, i mislim da je "malisa" pre slab da bi ju kvalitetno terao.

Razbacivac s jednim kolom bi lijepo radio na malom zmaju, jer je vrsalica pomaknuta u lijevo, pa da se razbacivac vrti kao kazaljka na satu, bacao bi u desnu stranu kombajna vise nego na lijevu i to bi bilo super. naravno, da se razbacivac montira negdje na sredinu "guzice"

Jednostavno odes na otpad nadjes reduktor pod 90° i napravis mu "razbacivac kokoski" (stariji clanovi ce se ovog sjecati) kao sto je mityoo sebi napravio na 142, ali on ima dvije elise. jedna elisa je dovoljna na malom kombajnu i samo ga preko remenice ubrzas koliko trebas, tako da u biti reduktor moze biti bilo kakve redukcije, moze cak biti i kutni prijenos 1:1...

seca
29-01-11, 23:44
ja mislim da secka nije za ovaj kombajn pogotovo na moj,secka + kosa 3,6.nema sanse...razmisljao sam je o tome,ali ako vetar duva u ledja a razbacivac baca na desnu stranu bojim se da nepuni hladnjak,a na levu bacace u kabunu...tako da jos uvek razmisljam!? sta vi mislite?

Post je spojen: 1296337614________________________________________ _________

Ja na moj kombajčić nakačim tegove od Belorusa i nema problema sa kukuruznim hederom.
ja sam vidjao da stavljaju bure na rep kombajna i verovatno ga pune vodom ili peskom...malo smesno ali korisno :D

branko
29-01-11, 23:53
Ima ovde kod mene jedan čovek na Zmaj 135 nakalamio sečku i radi kombajn bez većih problema...

danger
29-01-11, 23:54
@maticu
kad kocnice rade a rade,ide on kuda ja hocu u po pljusku i blatnjavoj leniji :D

Matic
30-01-11, 00:02
Samo neka on ide ipak mu ne bi skodilo da ima sirok zadnji trap.

danger
30-01-11, 00:06
daleko od toga da nebi bilo lose,evo fotka za @seca
http://i55.tinypic.com/9vjiw3.jpg

MONTOYA
30-01-11, 00:08
a far ^-^
da vidiš noću jel se okreće :lol:

Matic
30-01-11, 00:08
Jel ti taj far mozda senzor obrtaja mlatilice? Lkl{{

MONTOYA
30-01-11, 00:11
ma jok uveče kad se vraća s njive da vide ljudi šta je namestio

seca
30-01-11, 00:17
hvala danger...jel ima neka fotka od dole? :D ;D}

danger
30-01-11, 00:18
ha,ha,mlatilica je prosle godine namontirana a far vec 10 godina stoji,mene ste nasli da zekite malo jel......

Matic
30-01-11, 00:22
Otkud mi da znamo da tvoj Zmaj ima rikverc svetlo :lol:

danger
30-01-11, 00:23
http://i52.tinypic.com/116kshj.jpg
http://i56.tinypic.com/2heatlh.jpg
samo ovo od slika

MONTOYA
30-01-11, 00:27
a zašta su one tri metalne šarke

danger
30-01-11, 00:28
ha,pa svaki 142rm ima rikverc svetlo
@seca,iznutra sam stavio sarke na koje dodje jos lim koji prekrije osovinu i zupcanike da neide na njih slama i prasina,da neispadne neko hvalisanje sistem sam video kod Mityoo,u psenici i suncokretu sam zadovoljan a u soji bas i ne........

mityoo
30-01-11, 00:40
Radi to lepo i u soji, kad je lepa zrela, bez korova i kad nije rosa..... Eto to je taj sistem, nemoram da tražim slike....

CVEJA Po
30-01-11, 14:20
Zasto u zadnje gume nebiste sipali vodu i napunili ih??Boljih i laksih tegova od toga nema ;D} Trazim ali,nazalost ne mogu naci sliku u upuctvu za to ali,mislim da je ima negde >:D

abro
30-01-11, 15:26
Malo jučerašnjeg rada,
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=JKS5jEeHffI" target="_blank">
http://www.youtube.com/watch?v=JKS5jEeHffI (http://www.youtube.com/watch?v=JKS5jEeHffI)
a ovaj snimak je uprskan , pa ako neko zna da ga namesti, bio bi zahvalan...nešto sam uspeo ali izgubio na kvalitetu...
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=xB3I5h3NXkc" target="_blank">
http://www.youtube.com/watch?v=xB3I5h3NXkc (http://www.youtube.com/watch?v=xB3I5h3NXkc)
ovo je original <a href="http://www.youtube.com/watch?v=n8nAHcurZls" target="_blank">
http://www.youtube.com/watch?v=n8nAHcurZls (http://www.youtube.com/watch?v=n8nAHcurZls)

dragan dmb
30-01-11, 17:11
bravo majstore svaka cast dali se mozda nekom od vas desava na 162ci da u jednom trenutku pocne da vraca pokosenu masu iz transportera u heder i da teze guta tj mora sporije da se ide pa posle sve ok >:({ >:({ >:({

miroslav k
30-01-11, 18:04
@dragan dmb
to se desava ako uhvatis vlaznu zemlju pa udje u grlo i ispred doba se nakupi
@abro
a kipovanje? nema istovara :lol:

danger
30-01-11, 20:21
pa sve pojede 352A pa nema sta da kipuje :D

seca
30-01-11, 21:01
ha,pa svaki 142rm ima rikverc svetlo
@seca,iznutra sam stavio sarke na koje dodje jos lim koji prekrije osovinu i zupcanike da neide na njih slama i prasina,da neispadne neko hvalisanje sistem sam video kod Mityoo,u psenici i suncokretu sam zadovoljan a u soji bas i ne........
hvala danger.... >:D

abro
31-01-11, 00:03
@miroslav k
Kad porasteš shvatićeš... :lol:

@dragan dmb
to se desava ako uhvatis vlaznu zemlju pa udje u grlo i ispred doba se nakupi
:D

CVEJA Po
31-01-11, 01:23
Posto dosta treba delova za zmaje,a kad zatrebaju treba dosta da trazis po temi otvorio sam posebnu temu ZMAJ-rezervni delovi.
Tu mozete pisati brojeve telefona prodavnica,proizvodjaca,internet strana,odpada,vasara....sve sto je vezano za Zmaja da ne bi lutali a,i kad zatreba sve je na jednoom mestu ;D} ;D}
>:({ >:({ >:({ >:({ >:({ >:({ >:({

vlauca
01-02-11, 19:39
Pozdrav svima.po nekim neproverenim informacijama Zmaj vise ne proizvodi kombajne n i jedne vrste.I sam sam pogledao na sajtu ipm.zmaj i u proizvodnom programu nema ni jedan kombajn ili berac .Zna li neko vise o tome .i kaka je perspektiva u opste kupiti zmajeve kombajne ako nece biti za par godina delova .pozdrav svima

MONTOYA
01-02-11, 19:42
pre će doći propast sveta nego da nestane delova za zmaja

Srdjan Žorž
01-02-11, 19:42
I do sad je delove radila malaprivreda pa tako ce biti i nadalje.

CVEJA Po
01-02-11, 22:16
A i o tome je vec pisano OTISAO ZMAJ U K..... ::lose:: {"{":
Tamo je sad Megamarket ":":{
{"{":

gogi666
02-02-11, 07:57
Male privrede ima dosta i mislim da nefali puno da se od tih delova sklopi ceo ZMAJ

MONTOYA
02-02-11, 09:23
ne bi me iznenadilo da uskoro izađe u prodaju nov kombajn ZMAJ-ADA :D

danger
02-02-11, 09:31
ZMAJ ADA RM :D

pujol
02-02-11, 14:17
A mala privreda bas kvalitetno izradjuje delove :<<> {"{": {"{":

mityoo
03-02-11, 00:18
Mene čudi kako se to još nije desilo....

zorancile
03-02-11, 00:20
Da li bi onda neko mogao da ih tuži zbog patenta, ili nešto slično?

topalovic
03-02-11, 00:29
patetno pravo zastareva posle 10 godina zato sad mozemo da koristimo windows 98 koliko god hocemo :lol: :lol: :lol: :lol:

MONTOYA
03-02-11, 09:39
Mene čudi kako se to još nije desilo....

možda bi to nekom bio i pametan potez uz malo dorađenih stvari mogli bi napraviti ljucki dobar kombajn
samo zavisi koliko bi to koštalo ::novac::

Trnavac
03-02-11, 11:31
@MONTOYA!!!
Aj koliko da spremim ::novac:: za tvoj 142, za starog kooperanta?? :lol: >:({

slavisa68
03-02-11, 11:38
pozdrav svima, kume posebno tebi,bice krcma uskoro >:({

Trnavac
03-02-11, 12:30
pozdrav svima, kume posebno tebi,bice krcma uskoro >:({

Ma ja sam uvek za krcmu, samo neka je ima!!! >:({ >:({ >:({ :lol:

Trajko
04-02-11, 09:22
Pozdrav iskusni kombajneri !!
Sta bi ste predlozili nekome ko hoce da pocne da se bavi kombajnom (najverojatno malom zmajkom) a ima znaje koje mu omogucuje da sa lakocom razlikuje kombajn bunkeras od kombajna koji zneje u vrece. Odakle krenuti??

Naravno mala sala, ali generalno vrlo malo znanja,

Farmer II
04-02-11, 11:04
Pozdrav iskusni kombajneri !!
Sta bi ste predlozili nekome ko hoce da pocne da se bavi kombajnom (najverojatno malom zmajkom) a ima znaje koje mu omogucuje da sa lakocom razlikuje kombajn bunkeras od kombajna koji zneje u vrece. Odakle krenuti??

Naravno mala sala, ali generalno vrlo malo znanja,
Procitas ovu temu od pocetka do kraja , i nadoknadices svo znanje. A u vezi kombajna sve zavisi koliko planiras da radis sa njim, mislim na povrsinu >:D

Trajko
04-02-11, 14:32
Sa dva kombajna 133 i 141 ili 142 (nisam sig.) moj je brat usluzno drzao 3 sela i znejao svojih 15-tak ha zitarice. Sa novom zemljom (drzavna pod zakupom) sa oko 50 ha kaze da ce jedno od sela morati da ostavi, i najverojatno to ce da bude nase rodno selo sa kojih 60-70 ha zetve, pa mi je predlozio da ako sam voljan da se upustim u posao.. nije to brdo novca ali svoji poznati ljudi, bez problema oko naplate (naravno zna se to razvuci i do nove zetve), nema drugih kombajna znaci monopol i bez konkurencije sto u sustini i nije dobro, ali je ipak burazer radio to dobro i kvalitetno i ljudi su bili zadovoljni.

Naravno imacu nesebicnu pomoc od brata za pocetak oko spremanja kombajne za zetvu, do sada sam ja kad se zateknem pomagao ono istresi filter, nalij naftu, podmazi ono sto vidis, i tako, neko sam vreme i vezivao pogotovo na nasim nivama cak sam i par puta bio i kombajner u zameni al se nisam mnogo upustao u sustinu kombajne.

Skoro sve zmaj teme sam procitao, i skinuo neka uputsva za zmaj i tako pomalo ucim al videcemo kad bude dosao prakticni deo i kad cekic bude zaigrao kako cemo se snaci.

Farmer II
04-02-11, 18:00
za 60 ha ukupne zetve 141 il 142 i zadrzavas monopol, a mozda ga i prosiris ::namigivanje::

dragan dmb
04-02-11, 20:33
dali mozda ima neko tabelu za stelovanje podbubnja za zmaj 162 >:({ >:({

tomica
04-02-11, 20:37
Trajko jednom spremis kombaj za zetvu i sve ces skontati ::namigivanje::

Trajko
04-02-11, 22:11
Trajko jednom spremis kombaj za zetvu i sve ces skontati ::namigivanje::

Hvala na podrsci, nadam se i ja da ce tako biti, pa nije to Apolo 11 vec Zmaj 133, al ipak kad se prisetim na koliko se mesta nesto okrece kad ukljucis vrsalicu, svi ti ekscentri, osovinice, lezajevi, zupcanici od vitla i kose pa do onih drvenjaka na slamotresima ... al bice valjada ..

nsnidza
05-02-11, 15:22
Ima li neko da prodaje kukuruzni heder za 142 i koliko to moze da kosta, jos bolje sa tarupom ako ima neko.

radisa
05-02-11, 21:02
to ce da te kosta sa tarupom min,4000e,a bez ces tesko naci ispod 2500e da valja.ja sam svoj platio pred proslu zetvu 2800.

spasoje
10-02-11, 23:58
kupujem menjac za ZMAJ 142 ako neko ima neka se javi

BATONI
11-02-11, 00:05
Sta je sa tvojim mjenjacem

zmaj
11-02-11, 00:13
zar je otisao mjenjac na 141-142?zar se i to moze desiti?

Bobo
11-02-11, 00:50
Moj dobar kolega je pustao 142 niz 9% nizbrdicu dugacku 200m u leru i kombajn se pravo zaletio... pri dnu brda se mjenjac raspao i pukao je na vise komada, kompletan se doslovce rasuo...

tako da... Je, moguce je da se i na 142 pokida mjenjac

Obradovic
11-02-11, 10:44

Spasoje pogledaj u Gluscima kod Vlade,ja sam kod njega kupio

MONTOYA
11-02-11, 10:45
Vlada zvani KIT :D

Obradovic
11-02-11, 10:47
Vlada zvani KIT :D

Za nadimak mu nisam znao :D

spasoje
11-02-11, 18:23
da bude jasnije.Hocu da ga uvalim u malog zmaja jer od ovoga cu da dobijem slom zivaca . Ove godine jednom crko u psenici u soji nije a u kukuruzu cak 3 puta jer je bilo blato do koljena i on nije mogao to da podnese jednostavno ne izdrze osovinice ili lezajevi iako svaki put stavljam nove dijelove.Uradio je oko 40 ha psenice 35ha soje i oko 45 ha kukuruza pa mozda to i nije posao za malog zmaja. Gledao sam na 135 ici. kako stoji . Ima posla oko poluosovina i zvona lamele ali cu da se nasucem na taj posao. Dali bi smio da kupim ovo cudo?

http://www.pik.ba/artikal/368610/kombajn-laverda-sa-dva-adaptera-za-psenicu-i-kukuruz-telefon-

Post je spojen: 1297442243________________________________________ _________

Spasoje pogledaj u Gluscima kod Vlade,ja sam kod njega kupio
Dali je vlado clan foruma . Imas li broj.

dragan dmb
11-02-11, 19:33
koja je cena menjaca za 162ku i 142ku dali neko zna

spasoje
11-02-11, 19:44
Moj dobar kolega je pustao 142 niz 9% nizbrdicu dugacku 200m u leru i kombajn se pravo zaletio... pri dnu brda se mjenjac raspao i pukao je na vise komada, kompletan se doslovce rasuo...

tako da... Je, moguce je da se i na 142 pokida mjenjac
Jako korisno za rubriku nikad ovako jos da je snimnjeno, pogotovo bi volio videti njegovu facu i kako namotava mo;s mislit.

Bobo
12-02-11, 01:28
Ma jok, nije nikakvu facu slagao... ovaj je nasve ladan ko led... uzeo drugi mjenjac, presarafali ga i sutradan je vecvrsio... kuciste josnegdjeima rasuto, ako ga niej na otpad bacio. gadno za gledati kak ose rascvjetalo sve...

Miklos
12-02-11, 16:17
MONTOYA da li si prodao onu 142-ku? ja bi hteo da je pogledam,a i kupim ako mi se svidi..pozdrav.. >:({

MONTOYA
12-02-11, 16:34
nisam prodao,dođi i ponesi pare >:({

Zmaj 151
12-02-11, 19:30
Zmaj 151 sad se nalazi kod clana Matica jutros je natovaren na kamijon od mene >:({

http://i53.tinypic.com/11wgef6.jpg

http://i51.tinypic.com/2lk72tt.jpg

http://i55.tinypic.com/rm4h0i.jpg

http://i55.tinypic.com/id62ag.jpg

branko
12-02-11, 19:33
Znači kolega Matić treba masno da časti...

Zmaj 151
12-02-11, 19:36
Da zalivalo se ceo dan kod mene >:({ >:({ >:({

miroslav k
12-02-11, 21:05
Znači kolega Matić treba masno da časti...

pa mogao bi.

SAKULJAN
12-02-11, 21:11
Lepo izgleda ovaj kombajn

topalovic
12-02-11, 21:30
koliko je ::novac::

SaleCar
12-02-11, 22:15

Bez obzira koliko ja ::novac:: usrecio se jako zbog tog kombajna, gledao sam ga ja....

spasoje
12-02-11, 22:24
Jesil ovo okrenuo tockovezbog labudice da je uzi?

SAKULJAN
12-02-11, 22:24

Bez obzira koliko ja ::novac:: usrecio se jako zbog tog kombajna, gledao sam ga ja....

Zbog cega jel mu nesto fali

Matic
12-02-11, 22:43
Častiću,znate da to kod mene nije nikakav problem u svako doba dana i noći.Kombajn smo platili 10.500 eura u kompletu sa kukuruznim adapterom+450 eura prevoz.Okretali smo točkove kontra da bude uži jer drugačije nije moglo navesti kombajn gore zbog širine.
Bivše gazde su nam sve iskreno rekli o kombajnu a pošto mi nismo neka zakerala i neverne Tome ljudima verujemo na reč.Bilo je jako teško natovariti ga,namučili smo se pošteno a bilo je i veoma čupavo kada smo ga skidali dole sa labudice.Sreća sve je prošlo u najboljem redu.

zorancile
12-02-11, 22:59
Možda je off, a možda i nije... Koliko košta prevoz labudicom po kilometru?

SaleCar
12-02-11, 23:34
Možda je off, a možda i nije... Koliko košta prevoz labudicom po kilometru?

1e=1km :)

pujol
13-02-11, 00:26
Ma kakva labudica ;D},ja sam moj kombajn doterao iz Padine do Leskovca tako na tockovima samo bez hedera,dva dana i dve noci i stigo kuci negde oko 350 km predjenih,neki su se krstili a i ja sam kad sam stigo kuci. ::svaka cast:: ::svaka cast::

SaleCar
13-02-11, 00:38
Ma kakva labudica ;D},ja sam moj kombajn doterao iz Padine do Leskovca tako na tockovima samo bez hedera,dva dana i dve noci i stigo kuci negde oko 350 km predjenih,neki su se krstili a i ja sam kad sam stigo kuci. ::svaka cast:: ::svaka cast::

Koliko si goriva potrosio mogao si platiti da ga donesu ;D} i to sa hederima i jos bi ti ostalo i za gajbu piva :D a ovako si morao da ides opet po hedere ^-^

spasoje
13-02-11, 00:50
[quote=pujol ]
[/quote Dobar si . Aja sam doterao ZMAJ 132 iz Alibunara preko Zrenjanin Novi Sad B. Palanka Sid Ilok Vinkovci Samac sa hederom od 3.6 m i ni jedan znak nisam otkinuo a bilo je slaloma na pojedinim mestima moram priznati ali iskreno tu avanturu ne bih nikome preporucio pogotovo zbog njegove brzine(sporoce) 13 14 km/h.

Bobo
13-02-11, 01:28
Znam pricudaje kolega svoj 133rm terao iz Bg do sela 18km ize Pozege krenuo iz Bg oko 9 ujutro i isao je onom brzom cestom gdje je danaslji autoput Zg-Bg i tek kod babine Grede ga zaustavi policija jel on normalan i sta on radi s kombajnom na brzoj cesti (ovo mu je bio 5. ili 6. kombajn koji je vozio "pjeske" tim putem) i izvukao se s opomenom... dosao je u Pozegu oko 2 ujutro i mogao je poljskim putevima ici poprijeko do svog sela, ALI NE, majstor je prosao kroz Pozegu, i asfaltiranim putem napravio dodatnih 20-ak km, samo da ne zaprasi ganc nov kombajn... Dosao je kuci oko 4 ujutro ;)

I moj kombajn je tako "pjeske" doteran iz Zemuna sve do mog kraja i kako su mi rekli daje SVAKI zmaj tako dovezen,al nitko ne zna jel to 100% istina, il su neki placali dovoz kamionom... Prica kruzi da je SVAKI doteran na vlastitim tockovima...

Iskreno, 142, bi terao bez pol muke, i cak da i heder vucem za sobom na prikolici, al 133 NEMA TIH PARA, decki moji... kud je spor, kud heder mora biti na njemu, pa da poludis uzduz i poprijeko u njemu. Spasoje, tebi svaka cast, ali jabi se tesko odlucio za takav potez.

Inace, ovaj 151 jedva cekam neke slike kabine, malo video clip koji iz rada i tako to, malo da se poslika u detaljei vrsalica i lijeva i desna strana kombajna, nek se ima za arhivu ;)

Zmaj 151
13-02-11, 04:10
E moj Maticu zado si mi veliki bol jer moram sad da promenim ime na poljoinfo.....e jel sve bilo uredu sto se tice prevoza,podseti me sutra za zitna sita i jedan kljun od adaptera...dolazim kod tebe sledece nedelje da obidjem moju prvu ljubav.

pujol
13-02-11, 04:18
Gorivo sam potrosio negde oko 160 litara kombajnom ,a iso sam svojim kamionom za heder i on je potrosio oko 60 litara nafte,ja to ne bih uradio ali kod mene labudice ili ti kamioni teretnjaci kostaju oko 3e po 1km, i onda se meni nije isplatilo da ga tako dovezem,tek kad sam doso kod tog gazde u padinu on mi je reko da moze da nadje prevoz za 300 eu do le ali dzabe bilo je kasno.ali dobro jedno iskustvo vise,nije bilo vecih problema osim malo pronalazenja sporednih puteva i guzva kroz gradove ::) ::)

Zmaj 151
13-02-11, 04:29
http://www.youtube.com/watch?v=eZvulZZZzLs

galki
13-02-11, 08:26
svaka cast ljudi za teranje samohodno kombajna ali to u danasnje vreme je cista ludost, nekada da dok nije bilo ovoliko saobracaja a sad nikakoko pogotovo odkako nije vise milicija nego policija

Zmaj 151
13-02-11, 11:42
142- mozes proterati izmedju nogu kad je mala >:({ >:({ >:({ >:({

Post je spojen: 1297590246________________________________________ _________
A ustvari taj kombajn kod nas u selu se ni nesmatra kao zmajev >:({

steva 1984
13-02-11, 12:44
A ja prvi put u zivotu vozio kombajn iz kukujevaca bez hedera preko fruske gore kroz Beocin,Kamenicu,Petrovaradin kroz sam spic oko 3-4 sata poslepodne pa preko mosta pored agropanonke pa na put za zabalj.Od jutra do mraka hvala bogu nisam ga nigde ocesao a bilo je dosta uskih puteva u sremu cale kaze vozis ga ko mali traktor.To mi je bilo vatreno krstenje i kalenje pred zetvu :lol:.Sad mi nije problem i 2 dana da se svuda provlacim.

steva mrštanac
13-02-11, 12:58
Ja svake sezone po zavrsetku zetve u mom selu, putujem u podnozje suve planine gde nastavljam rad. Put je dugacak oko 40km, a usponi i nizbrdice su 14%. Nista nije problem ni uzak put ni uzbrdo, e jedino kad se spustam tu je zabavno jer nemam kocnice skoro pa uopste ":":{. :<<> tu se pali cigareta za cigaretom i moli bogu da kais izdrzi i ne izbaci iz brzine.

Trajko
13-02-11, 22:27
Negde sam procitao da oni nosaci aviona imaju radnu-krstarecu brzinu oko 50-55 km/h (naravno oni to racunaju u one morske cvorove) pa i sa tom brzinom prokrstare celi planet uzduz i popreko...

Ih da se ja jednom dokopam mog Zmajam ma peske bi ga doterao i od Stokholma. Pogotovo sto kako "pujol" kaze manje od 0,5 litara po kilometru. Ih bilo bi tu i za usputne krcme svratit i za lepu gozbu napraviti nego li kamijondziju placat

R.S.Badza
13-02-11, 22:41
http://www.polovniautomobili.com/oglas913920/zmaj_780rpm/
ljudi kakva je ova masina:lol:

Post je spojen: 1297630082________________________________________ _________
jel moze neko da mi kaze da li mi se vise isplati da kupim zmaja 131 ili claas europu,merkura...?tako sam finansjijski spreman...pa ne mogu misliti o necemu skupom...mogu odvojiti do 2500e...

zorancile
13-02-11, 22:55
Zmaj je možda zgodniji zbog jeftinijih delova kojih ima "na svakom ćošku".
Kupi ovaj: http://poljoinfo.com/index.php?topic=16396.0
njega dobro poznajem. ::namigivanje::

SaleCar
13-02-11, 23:00

Post je spojen: 1297604882________________________________________ _________
jel moze neko da mi kaze da li mi se vise isplati da kupim zmaja 131 ili claas europu,merkura...?tako sam finansjijski spreman...pa ne mogu misliti o necemu skupom...mogu odvojiti do 2500e...

Koliko para toliko i muzuke :lol: da on moze da radi, ne bi bio po te pare >:D

R.S.Badza
13-02-11, 23:14
A po kom princiou radi 131:lol:cuo sam da nema kvaciolo vec neku polugu...necu da lupam jer se ne razumem,pa pritom molim sve koji su vise upuceni u to da mi malo pojednistae i objasne...znaclo bi mi svaki detaljo ovim masinama... >:({ >:({

Bobo
13-02-11, 23:50
131 ti je medjuserija kombajna izmedju 780 i 132/133
131 je vrecar svaki s mogucnoscu naknadne ugradnje bunkera, kao i 780. Mjenjac nema kvacilo kao ni 780, nego se u varijatoru nalazi "lijeni lezaj" koji drzi kais kad je varijator skroz raspusten i kombajn tad nema pogona. 131 postoji s 6 cilindarskim motorom kao na 780 i s 4 cilindrasem s44 koliko znam da su prvi imali mahanicki volan a ovi kasnije hidraulicni...

Sve u svemu, to je 780, koji ima produzenu korpu (18 sinja umjesto 10), koji ima sire gume (14.9 umjesto 12.4) i koji ima heder novije tipe nego 780 (hidraulicno podizanje vitla, varijator vitla, bolji-brzi pogon kose i 3m umjesto 2.80). Pobon je preko bocnih reduktora koji imaju na sebi i hidraulicne kocnice, dok je 780 imao mali pogon preko lanaca i kosnice koje nisu vrijedne spomena...

Jos malo ima poboljsanja, al sve u svemu, samo korak naprijed od 780.

Po meni je preporuka da ciljas 132 koji ima i kvacilo, a najbolje jos 132Rm koji ima i tvornicki bunker i platformu za uvrecavanje zrna, pa sta ti treba...

U Hr se moze nacijako uredan 133 za 2000€ sa sve 4 nove gume i da mu nema greske, tako da nemoj biti pre skrt, pa kupovati 780 ili 131 koje ces zamrzito dosta brzo. 133 se jos i da preprodati, a 780 ce od tebe ici na otpad...

MONTOYA
13-02-11, 23:56
za 2500e bolje da kupi univerzala

Okrim
14-02-11, 00:05

Na slici u oglasu ti je ZMAJ-780, a što se tiče kupovine kombajna, ja mislim da je bolje kupiti jeftinijeg "ZMAJA! i sa njime zaraditi skupljeg i boljeg "stranca" čiji će kapacitet biti po tvojoj meri.

zorancile
14-02-11, 00:13
U pravu si Okrim. Jeftiniji će zaraditi skupljeg.

Kod mene u selu je univerzal na lošem glasu. Imali su ga poslednjih godina ljudi koji nisu previše pedantni, pa su imali puno kvarova i prosipanja... Prodati su jer nisu imali mušterije za uslužno košenje. Zato ga ja nisam kupio iako je koštao kao i ovaj 131 kojeg sad imam.

CaneNS
14-02-11, 10:35
Mi imamo univerzala kod nas je nekih 10 godina, prethodni vlasnik mu je produzio ladju i ubacio sita od 142. Prvih godina je radio oko 80 k.j psenice i 15-20 k.j suncokreta, a poslednjih godina radimo po 20 k.j. godisnje, zadovoljini smo sa kombajnom bilo je nekih sitnih kvarova, ali nista veliko i ozbiljno.
Novembra je tata uzeo 141 naisla je povoljno, a u dobrom stanju. Jedan kombajn cemo prodati posto nam netrebaju dva komada.

steva mrštanac
14-02-11, 15:06

Zmaj 131 ti je jedna od losijih serija, on je dobar samo za one koji su imali 780 pre njega.
bolje se malo stisni pa kupi 132.

zorancile
14-02-11, 15:17
Po čemu je bolji Zmaj 132 od 131?

Bobo
14-02-11, 16:07
132 ima kvacilo, i malo je drugaciji s desne strane od 131, ima dvoredni lanac koji pogoni ekscentar ladje, heder, grlo... Mala je razlika u bocnim reduktorima kod ova dva kombajna. Mislim da vise razlika nema, da je sve ostalo isto na njima.

E, da i na 131 na hederu prsti u puzu su plosnati kao na 780 i na univerzalu, dok su na 132 okrugli...

132RM ima bunker i kabinu, za razliku od obicnog 132...

Srdjan Žorž
14-02-11, 16:31
@ Bobo Svaka ti cast, sve bre covece znas. :D >:({

Bobo
14-02-11, 16:35
zaboravio sam "samo" napomenuti da 131 ima komande za heder, vitlo i varijator na stubu volana, dok 132 ima komande sve sa desne strane i da je volan podesivog nagiba.

SAKULJAN
14-02-11, 23:27
Evo jednog mog drugara a ovo mu je prvi otkos u zivotu nikada do tada nije vozio kombajnhttp://www.youtube.com/watch?v=C9iHJWlNBPE

spasoje
15-02-11, 00:00
Jel to dosla glavna sporedna stvar u zetvi LADNO pivo?

srdjan96
15-02-11, 21:30
tacno se vidi gde je on poco. dobro je za prvi put nego jel je uhvatio zemlje?

ratarhr
15-02-11, 21:34
Svaka ćast klip mu je odlićan zmaj još bolji ma sve :D

steva mrštanac
16-02-11, 11:10
Ma vozi ga ko bicikl samo mnogo spustio vitlo.

Matic
16-02-11, 22:26
Evo malo slika Zmaja 151.Pogled u kabinu sa platforme
http://i56.tinypic.com/suxbbn.jpg
Ručica menjača je dole
http://i51.tinypic.com/2055pft.jpg
Komande hidraulike za grlo,lulu za kipovanje,varijator,heder,hidromotore vitla...
http://i53.tinypic.com/2na08za.jpg
Komande za uključenje vršalice,hedera i lule za kipovanje(radi nezavisno)
http://i56.tinypic.com/xcjiv6.jpg
Motor mercedes 352A
http://i55.tinypic.com/28wj6gw.jpg
Šasija,na celom kombajnu je od takvih materijala,jaka kao tenk
http://i54.tinypic.com/o93hv5.jpg

SAKULJAN
16-02-11, 22:45
Jel ovaj kombajn ima samociscenje hladnjaka?Ajde daj neku sliku da vidimo kako je to napravljeno pa mozda se nabudza i na druge kombajne.

Zmaj 151
16-02-11, 22:55
Maticu ona krpa na kontrol tabli je mojih ruku delo ;D} ;D} ;D} ;D}

KishRobert
16-02-11, 22:59
dobar maticu,dobar...to iz gospodjinaca?

Matic
16-02-11, 23:18
Sakuljan ima samočišćenje hladnjaka,baš sam taj dan kada sam slikao gledao kako to funkcioniše a ni na kraj pameti mi nije bilo da slikam(biće uskoro).Može da se namesti na svaki klasični hladnjak jer se samo zakači kao ona kutija na 142-ci.
Derane krpa je tu zbog kuršlusa koji je izbio pa da ne napravi dalje kratak spoj.Inače instalaciju ću mu raditi ispočetka jer su mu sve žice gole pa da ne bih zebao da li će se zapaliti ili neće.
Roberte jeste iz Gospođinaca.

Post je spojen: среда, 16. фебруар 2011. 16:19:57 CST_______________________________________________ __
Evo još koja slika.Bunker sa otvorom iznad bitera(pametno rešenje,veoma pristupačno i zgodno za rad,lopatice bitera su 3mm debele)
http://i52.tinypic.com/6yh07b.jpg
Transporteri ovršene i ne ovršene mase.
http://i53.tinypic.com/qq8p3b.jpg
Pogon vetra,lađe,bitera...
http://i53.tinypic.com/24gooxw.jpg
http://i54.tinypic.com/2u6iwpc.jpg
http://i55.tinypic.com/3449glx.jpg
http://i53.tinypic.com/2qbei47.jpg
Pogon hedera je preko kardana sa obe strane kao i kukuruznog adaptera koji je razdvojen 3+3(svaka strana ima svoj reduktor i pogon)otkidački valjci su novi tip iz jednog dela,ploče se šteluju spolja preko ručne komande.Ima dve pločice na adapteru na jednoj piše Zmaj a na drugoj Droninborg.Eto toliko,ima još slika ali drugi put ću ih postaviti. >:D

MONTOYA
17-02-11, 17:01
matiću koje je godište 151,koji mu je serijski broj-jel napravljen još koji

Milosimt
17-02-11, 17:32
Maticu jesi ti uspeo da otvoris ta vrata u bunkeru jel imaju neki zub jel se pomere u stranu ?
jel onda kroz tu rupu skines jos neki poklopac sa vrsidbene komore pa dodjes do bitera
ja kod mene nisam uspeo da otvorim ta vrata a odole je mnogo prasnjavo pa nisam video dal imaju jos neka vrata iznad bitera
donja strana tih vrata
http://i52.tinypic.com/972kw3.jpg

Matic
17-02-11, 17:38
Godište je otprilike kraj 80-ih,ne znam tačno jer nema nikakvu pločicu a jedini je koji je napravljen.
Miloše samo sam otvorio poklopac a nisam još ništa dalje gledao,kada počne remont onda ću sve natenane ispregledati i otvoriti. >:D

ratarhr
17-02-11, 17:47
Svaka ćast kombajn ti je pravi .. nek te dugo služi nego to jedan jedini proizveden ^-^
>:D

zorancile
17-02-11, 17:49
Neko je napisao da ima još jedan takav u Padini?

robert
17-02-11, 17:49
ja sam vozi zmaj 141 od novog sada pa iza pozarevca nekih 30 km,ne secam se kako se zove selo.bilo je nekih 190 km,a mozda i 200.ujutru kreno u 4.30 i stigo tacno u 17:00.jedino u smederevu bilo malo j...no.i potrosio oko 120l nafte.

Miklos
18-02-11, 16:45
ljudi kupio sam 142.uskoro slike,u dobrom je stanju..

miroslav k
18-02-11, 17:27
ovaj Z 151 vidi se da ima veci kapacitet od 142 i da ima vise prednosti od pomenutog ali mi izgleda nekako iskomplikovan naspram 142

Miklos
18-02-11, 18:55
http://i54.tinypic.com/35jgk9k.jpg
http://i54.tinypic.com/2ughwnc.jpg
http://i56.tinypic.com/et77kx.jpg
http://i56.tinypic.com/3534as0.jpg

Post je spojen: 1298048170________________________________________ _________
taj kombaj sam kupio.platio sam 7500e.

SAKULJAN
18-02-11, 19:37
Koje je godiste?

Bubu
18-02-11, 19:38
ovaj Z 151 vidi se da ima veci kapacitet od 142 i da ima vise prednosti od pomenutog ali mi izgleda nekako iskomplikovan naspram 142

Sta moz' bit komlikovano sto ima 2-3 rucice vise u kabini?

MONTOYA
18-02-11, 19:39
Mikloš,samo žitna varijanta?

Miklos
18-02-11, 19:55
86 je godiste,ima heder za zito i dodatak za suncokret.kupio sam od coveka kojeg poznajem znam da je ocuvan,teba da se izremontuje pred sezonu..na njemu su gume nove,sine nove kaisi neki su novi.. bice jos slika kad ga dovezem kuci..

Milosimt
18-02-11, 20:12

Sta moz' bit komlikovano sto ima 2-3 rucice vise u kabini?

al zato remenica kolko oces
http://i54.tinypic.com/160e7gn.jpg

Matic
18-02-11, 21:07
Mikloš to je 141.
Jeste komplikovaniji ali ne mnogo.

Janki Padina
18-02-11, 21:12
U Padini ima Zmaj 150 :D

Miklos
19-02-11, 09:55
Matic
po cemu znas da je 141?

Matic
19-02-11, 10:46
Miklos zato što je identičan kao moj 141.Pogledaj mu instrument tablu(brava za paljenje)lula za kipovanje je kratka,zadnja rasvetna tela su ona široka.Možda i grešim.

bewisa
19-02-11, 12:11
@Miklos
I nas isti,to je 141 definitivno.

Matic
19-02-11, 13:19
Rade ljudi svašta.Promene krov kabine,lulu za kipovanje,remenice i naprave 142.Tako je i moj kum prodao 141 kao 142.

nsnidza
19-02-11, 13:56
Sam uzmes metlicu i ocistis hladnjak, hahhahaah :lol: :lol:, malo sam se salio ne zamerite.

branko
19-02-11, 14:12
Sakuljan ima samočišćenje hladnjaka,baš sam taj dan kada sam slikao gledao kako to funkcioniše a ni na kraj pameti mi nije bilo da slikam(biće uskoro)....

Samočišćenje hladnjaka? Za to nisam čuo ranije....kako to izgleda?

Ajde kolega Matiću da vidimo kako to izgleda.

Matic
19-02-11, 14:20
Tek veceras mogu postaviti slike jer sada nisam kod kuce.Videcete,nije nista komplikovano. >:D

Miklos
19-02-11, 15:19
Rade ljudi svašta.Promene krov kabine,lulu za kipovanje,remenice i naprave 142.Tako je i moj kum prodao 141 kao 142.

slikacu ga jos kad ga doteram,to je nesto izmedju 142i141 .. videcete..
najbitnije je da nema kvarova i da radi lepo,a nije bitno koji je..

Bubu
19-02-11, 17:26
@milosimt

5-6 remenica ni tamo i 'vamo... :lol:

Salim se prijatelju, jeste malo komplikovaniji ali je pravi kombajn. :D

Deni
19-02-11, 18:31
Sakuljan ima samočišćenje hladnjaka,baš sam taj dan kada sam slikao gledao kako to funkcioniše a ni na kraj pameti mi nije bilo da slikam(biće uskoro)....

Samočišćenje hladnjaka? Za to nisam čuo ranije....kako to izgleda?

Ajde kolega Matiću da vidimo kako to izgleda.

Evo rešenja za samočiščenje hladnjaka:

http://www.cleanfix.org/funktion/download/cfx.wmv

prava stvar :D :D

Bubu
19-02-11, 18:41
@Deni

To si garant video u Budimpesti na sajmu?? :D

Deni
19-02-11, 18:46
@Deni

To si garant video u Budimpesti na sajmu?? :D

Video sam i tamo al znao i pre da postoji ....

Bubu
19-02-11, 18:50
Ja sam isto znao da postoji ali nikada nisam video uzivo sam princip rada. Na standu gde je to bilo prezentovano uz prednju hidrauliku sam se najvise zadrzao.
Mozda bi bilo dobro to ugraditi na kombajne....

Deni, jesi li pitao mozda za cenu?

Sorry za :){{

Deni
19-02-11, 19:04
Ja sam isto znao da postoji ali nikada nisam video uzivo sam princip rada. Na standu gde je to bilo prezentovano uz prednju hidrauliku sam se najvise zadrzao.
Mozda bi bilo dobro to ugraditi na kombajne....

Deni, jesi li pitao mozda za cenu?

Sorry za :){{

i ja sam dosta vremena proveo na tom štandu al u vezi prednje hidraulike, i bilo reči i o cleanfix-u tražili su od mene dimenziju(prečnik postojećeg ventilatora na kombajnu ,traktoru) nisam znao napamet pa nismo ni došli do cene, inače nije problem pisaću im e-mail pa ću pitati za cenu

Bubu
19-02-11, 19:16
E super. Kad saznas neke okvirne cene, ti okaci da svi vidimo.. :D

Deni
19-02-11, 19:18
E super. Kad saznas neke okvirne cene, ti okaci da svi vidimo.. :D

Bubu jesi bio i na Agrargepshow- sajmu prošle nedelje?

MONTOYA
19-02-11, 19:22
ja taj link ne mogu da otvorim,čim ga kliknem otvori se winamp ^-^

Bubu
19-02-11, 19:26
@Deni

Nisam bio. Isli smo samo u Budimpestu organizovano preko opstine Zabalj. Malo sam se razocarao u sajam jer nisam ocekivao da ce biti tako los. Kakav je bio taj drugi sajam?

@MONTOYA

Sacekaj malo da ti pusti u Winamp-u snimak kako sprava funkcionise..

Deni
19-02-11, 19:42
@Deni

Nisam bio. Isli smo samo u Budimpestu organizovano preko opstine Zabalj. Malo sam se razocarao u sajam jer nisam ocekivao da ce biti tako los. Kakav je bio taj drugi sajam?

@MONTOYA

Sacekaj malo da ti pusti u Winamp-u snimak kako sprava funkcionise..

Bubu! fazon je o tome što veliki distributeri Axial, IKR,Kite,..itd sami organizuju prezentaciju, pre nekoliko godina unazad paviloni u Pešti bili puni mehanizacije

Bubu
19-02-11, 19:57
Verovatno im je mnogo jeftinije da naprave sami prezentaciju na nekoj njivi kao sto recimo Almex i Res trade rade nego da placaju zakup mesta na sajmu i opet ljudi ne vide kako masine rade...

Milosimt
19-02-11, 20:18
http://i54.tinypic.com/63yu78.jpg

pogon mu je od vazdusne struje od ventilatora ( ne radi na malim obrtajima ) a taj bubanj je sa 4 kopce zakacen na taj vertikalni lim odakle turbina vuce vazduh za ladjenje

740
19-02-11, 20:43
Postoji još jedan način samočišćenja hladnjaka, a rezultati eksperimenta prikazani su u ovom radu na engleskom:

http://www.box.net/shared/czoz78tr66

Prilično je jednostavna konstrukcija (na drugoj slici - Fig. 2.). Ispred hladnjaka se postavi perforirana ploča, a ispred te ploče se postave ventilator, i ispred ventilatora jedna traka od plastike koja se obrće i pravi turbulenciju. Ventilator gura vazduh kroz rupice na ploči, a nečistoće tipa slame, pleve itd. bivaju oduvane u stranu pod uticajem strujanja vazduha po površini perforirane ploče.
Interesantno rešenje i po meni se da lako instalirati na mnoge traktore. Recimo, da bi najveći problem bio napraviti proreze na maskama traktora da bi slama i pleva imali gde da izađu.

CVEJA Po
19-02-11, 21:10
Malo li je nejasno.Zar ne ide ta traka od plastike unutar perforirane ploce? ^-^ Fig 1

nsnidza
19-02-11, 21:17
Meni tu nista nije jasno, moze li se kako napraviti cistac za onaj predcistac filtera za vazduh na zmaju.

branko
19-02-11, 21:22
Na Fig.1. je predstavljeno postojeće rešenje prečistača, čisto ilustracije radi, ali se rad bazira na eksperimentalnom sklopu prikazanom na fig.2.
A ta traka od plastike se na engleskom zove cover plate. Slobodno se okreće, a pričvršćen je na ležaj. Njegov jedini zadatak je da pravi turbulenciju, tj. da ventilator ne duva uvek istom jačinom na površinu perforirane ploče. Recimo, ako bi se slama negde zakačila, manje su šanse da se odatle odvoji pri konstantnom pritisku vazduha. Ali ako pritisak oscilira, slamka ima šansu da se mrdanjem oslobodi.

Drugar... ::namigivanje::

andric1609
19-02-11, 21:25
A da li ima razlike u motoru izmedju 142 i 142RM:lol:
Upravo pregovaram za jednog 142 pa me interesuje.

Redizajniran i Modifikovan, a po mojim saznanjima razlika je sledeća-

za 133RM- Manji volan, bolje sedište, tapacirana kabina, bolje rešena hidraulika nego kod 133 kod kojeg se može samo jedna po jedna operacija raditi, ništa istovremeno.
za 142RM- Manji volan, bolje sedište, tapacirana kabina, pojačanje ispod vetra, metalne letve na vitlu, ventilacija s leve strane, pojačan zadnji trap, spušten filter fazduha (nije više najvišlja tačka kombajna)....

...verovatno ima još nekih sitnica, mada ja više ne znam.
[/quote]

Matic
19-02-11, 21:37
Hajde ti drugar najpre poseti ovu temu http://poljoinfo.com/caffe/za-nove-clanove-da-se-predstave/ >:D

SAKULJAN
19-02-11, 23:02
Miklos zato što je identičan kao moj 141.Pogledaj mu instrument tablu(brava za paljenje)lula za kipovanje je kratka,zadnja rasvetna tela su ona široka.Možda i grešim.

Niste u pravu od 1983 je pocela da se proizvodi 142-ka sa kratkim levkom i isto instrument tablom i svim ostalim kao 141 mo je 83 godiste i ima isto to samo sto sam ja posle budzo i levak i volan i sve ostalohttp://i54.tinypic.com/34ispsg.jpg
http://i56.tinypic.com/9kvxv9.jpg

Bubu
19-02-11, 23:07
Jel imate vi plocice sa podacima na tim vasim kombajnima i da li su originalne plocice? Bas me zanima posto ima 100 razlicitih tvrdnji sto se tice 141 i 142...

SAKULJAN
19-02-11, 23:08
Ja imam i sutra slikam i postavljam sliku da se resi misterija ::namigivanje::

Matic
19-02-11, 23:25
Daj bože da grešimo.

savke
19-02-11, 23:30
nema nekih bitni stvari ni za zetvu ni za udobnost najvaznije daje zdrav i na vreme odrzavn a za ono RM kupiš na vašaru i zalepiš eto kupuj ::novac:: >:({

babela
19-02-11, 23:39
ja imam dva zmaja 142 prvi sam vlasnik. prvi je 1983 god narandzasta boja kratka lula veliki volan,drugi je 1986 god duza lula,mali volan,crvena boja. razlike u instrument tablama nema izmedju ova dva godista.

Matic
19-02-11, 23:43
Moj 141 ima mali volan a 80-to godište tako da otprilike ništa nije merodavno što se tiče tih stvari.

MONTOYA
20-02-11, 00:25
Sakuljan,stavi sliku tog nosača retrovizora,jel se lomi pri udaru ili je fiksan

SAKULJAN
20-02-11, 09:33
Sakuljan,stavi sliku tog nosača retrovizora,jel se lomi pri udaru ili je fiksan

Ne lomi se fixan je ali nemozes da ga zakacis nigde posto je siri heder od retrovizora
http://i56.tinypic.com/15mg1tl.jpg

Post je spojen: 1298187309________________________________________ _________
Na ovoj slici se lomio dok nisam postavio po dva retrovizora na svakom nosacu pa mi se drmalo posle sam dodao neki ram i fixirao retrovizore za taj ram inace na dojne male retrovizore vidim zadnje tockove i poklopce na elevatorima.

igordulic
20-02-11, 10:05
Da li vredi dati za kombajn zmaj 142 13000-15000e sa sva tri uredjaja ? zadnja generacija,serija kako god? nzm jel je 92 ili 94 godiste *to vecvi bolje znate koje je godine poslednji proizveden* zito je jako malo radio,a kukuruz par godina 300+ jutara.
p.s. nema papire -sto pada u vodu(msl imao je ali su se zagubili a nije nikad registrovan)...

KishRobert
20-02-11, 10:14
A jel baba vozila,ili mozda deda?

mityoo
20-02-11, 10:16
To je i inače puno.... Kod nas je neki dan prodat 143 od prvog vlasnika sa 3 uređaja 99 godište za 15000

Matic
20-02-11, 10:26
Onda bolje uzeti 143 ili veći 170,171

andric1609
20-02-11, 15:11
ja sam kupio prosle nedelje 142 samo zitna varijanta za 6300eura,jesam li puno dao? svi kaisevi novi motor remontovan,84 god.treba da ga doteram sledece nedelje...

ljakse
20-02-11, 15:39
Trebao si mu dati više novaca,ako je sve O.K.,kako pišeš.Malo si dao ::svaka cast::

Bubu
20-02-11, 16:02
Taj 142 je precenjen kombajn kao sto je nekada bio (automobil) Golf 2.
Za ispod 10000 evra moze da se nadje ZMAJ 190 bez secke u relativno doborom stanju sa hederom, kolicima i adapterom bez tarupa.
Culi ste koliko je Matic platio i sta je dobio pa vi onda kupujte 142 i gadjajte se ludim ciframa...

miroslav k
20-02-11, 16:06
pa jeste ali za 142 ima sve delove na vasaru a za ostale je malo veci problem

nsnidza
20-02-11, 16:07
E tu siu potpunosti u pravu, to sam i ja hteo da kazem ali sam se bojao reakcije drugih. :D

Matic
20-02-11, 16:35
To sam i ja mislio ali sam se uverio da nije tako.

Bubu
20-02-11, 16:54
pa jeste ali za 142 ima sve delove na vasaru a za ostale je malo veci problem

Jeste ali se ti kombajni ne kvare kao 142 (govorimo o istim uslovima remonta i istim uslovima rada), mogu da rade prljavo bez neke bojazni da ce stati ako sve OK, imaju heder primeren propusnoj moci kombajna, produzen sto hedera, hidro-pogon vitla, ojacane bocne reduktore i da ne nabrajam dalje.

Sto se delova tice, nije potreban vasar jer znam bar 5 ljudi u Vojvodini kod kojih moze da se nadje polovan ali dobar deo u roku od 2 sata.

zorancile
20-02-11, 18:02
Bubu, ti misliš da se 190 kvari manje nego 142? Ja ne mislim.

ljakse
20-02-11, 18:10
142 je idealan kombajn za manja gazdinstva i za početnike zbog jako jednostavnih rešenja ima svega 13 kajiševa zajedno sa 2 alternator kajiša.Kad se 142 dobro spremi pred sezonu tu se isto ne kvari ništa,i ako ne daj bože nešto crkne odeš do trafike,do komšije i 142 u roku od 2 sata ide radi dalje. >:({

Srdjan Žorž
20-02-11, 19:09
A kako se pokazao 141 i da li vredi to kupovati za pocetnika kao sto sam ja.Radio >:({sam samo sa malim kombajnom 2,6m kosa.

ljakse
20-02-11, 19:23
141 ti je 90% isti kao 142,samo što su starije godine proizvodnje.Kupiš najbolje 142 neki jeftiniji,središ ga ležajevi,kajiševi,ofarbaš i miran si 7-8 godina,i taman ga i naučiš dok ga središ. >:({

nsnidza
20-02-11, 19:43
E bas super sto je ljakse spomenuo te alternator kaiseve, kod mene na 141-ci ima jedan i ujaku je otisao prosle godine u zitu, on ga zamenuo ali stavio na pogresnu sajbnu i zamalo da zapali motor, kako bi to trebalo fabricki da stoji.

ljakse
20-02-11, 20:05
Fabrički imaš kod 142,2 komada iste dužine i idu sa remenice radilice na vodenu pumpu i na alternator paralelno,i španuju se na alternatoru.To ti je cela filozofija,prosto ko pasulj. {"{":

MONTOYA
20-02-11, 20:09
nidžo jel ti atelnator sa duplom remenicom?

Gačević
20-02-11, 20:26
Ima li nekakav Zmaj za brdsko-planinska područja, parcele su kratke, a često i na strani. Da li postoji nekakva stara verzija, to je za mojih 7-8 hektara. Svake godine mi uzmu 1000 e. za žito.

ljakse
20-02-11, 20:52
Imaš u oglasima mojauto,polovni automobili par alternativa za tvoje područje. :D

Gačević
20-02-11, 20:56
Najlepše hvala.Pozdrav.

srdjan7
20-02-11, 22:00
Bubu, ti misliš da se 190 kvari manje nego 142? Ja ne mislim.

bogme slazem se...dosla pre 2 godine dva zmaja 170 i 171 u selo,90 i neko godiste...po 15-18000 eura...vlasnici srecni,ali nije dugo trajalo...na kraju sezone drugar sa univerzalom ovrsio vise nego oni.hehehe,i brzo su otisli na dalji put,i to za dosta manje pare...tako i 190...ne znam,ali univerzal i 141/42...sto komplikovano,kad moz jednostavno. ^-^

Vladimir Milin
20-02-11, 22:12
Pa 170,171,190,191 uopste nisu losi kombajni samo ga dobro izremontujes i gas gas nevoli fus i krpljevinu kao 142 141i td

740
20-02-11, 22:33
Malo li je nejasno.Zar ne ide ta traka od plastike unutar perforirane ploce? ^-^ Fig 1

Konačno da odgovorim.

Nama je bitna samo druga slika (Fig 2.) iz tog fajla, jer je eksperiment rađen sa takvim sklopom.
Ta traka od plastike ide baš ispred ventilatora koji duva vazduh na perforiranu ploču, jer je zadatak te trake da pravi turbulenciju, iliti promenu sile kojom struja vazduha udara na površinu ploče. Zašto je to bitno? Čisto prevencije radi. Zamislimo da se slamka negde zakačila. Iz iskustva znamo da ako se na slamku deluje konstantnom silom - manje su šanse da će se otkačiti. Ali ako dođe do periodične promene delovanja sile na slamku, itekako postoji šansa da se slamka oscilovanjem oslobodi, te da je sledeći nalet vazduha izduva sa strane ploče.
Ceo sistem je veoma jednostavan, i može se lako postaviti ispred hladnjaka traktora. Samo treba kupiti elektromotor koji će se napajati sa akumulatora, te namontirati na njega propeler, a ispred ventilatora na poseban nosač staviti tu plastičnu traku.

Izvinjavam se moderatorima na off-topic-u. Ali sam smatrao da ideja može biti od koristi onima koji su praktičari. >:({

Bubu
21-02-11, 01:12
Cuo sam za njih dosta koji su dobro platili kombajn pa misle da mogu bez provere da idu u sezonu i srecni su zbog toga-uglavnom se svi kvarovi desavaju zbog toga. Ko uradi pravi remont sa pravim delovima taj se nece bojati kvarova. Kod 190-ke jedini problem moze da zadaje motor ako je radjen pa nije bas dobro uradjen ali i to se da resiti.
I opet se vracam na te sto su poprodavali te kombajne-svi veci Zmajevi od 142 mogu da idu bolje i gutaju bez problema a tu se javlja problem jer ima 'alavih' sofera koji misle da uvek moze jos pa guraju varijator. E tu onda trpi sve zivo iako on ide. Kod 142 se bar zna-gurnes rucku malo jace i onda te ceka jedno lepo odgusivanje doba...
No, ja sam samo izneo svoje misljenje. Ne bih zeleo da se vlasnici 141-ca i 142-ki uvrede!

ljakse
21-02-11, 01:25
:lol:,jeste zaguši se 142.Odgušiš pa posle paziš celu sezonu sa ručicom od varijatora ;D}

MONTOYA
21-02-11, 09:45
bubu je u pravu što se tiče kvarova,ljudi kupe kao remontovan kombajn i sad misli ne treba ništa miran je bar tri sezone e tu se i za...e,onaj ko prodaje kombajn i kaže ne treba ništa pipnuti taj sigurno laže,jer kombajn se pred svaku sezonu mora spremati ako ne želiš kvarove....
dolazili mi skoro kupci za moj i pita čovek kad je remontovan i ja mu kažem nije remontovan već se svake godine sprema i menja šta treba,on mene gleda belo....

Srdjan Žorž
21-02-11, 10:05
Brate nisu to pravi kupci videces mene :lol: >:({

Gačević
21-02-11, 10:48
Šta je sa ovim 131 Zmajevima ima li ih još u Srbiji da rade i prodaju li se, kakvi su za rad. Za manje sopstvene površine, kuda su cene.

vlajko0209
21-02-11, 12:34
Jedno pitanje za forumaše:da li su korpa i blinde za kukuruz od 142 iste kao i na 143? ^-^

Bubu
21-02-11, 14:45
Jedno pitanje za forumaše:da li su korpa i blinde za kukuruz od 142 iste kao i na 143? ^-^

Jesu.

Bobo
21-02-11, 18:56
Šta je sa ovim 131 Zmajevima ima li ih još u Srbiji da rade i prodaju li se, kakvi su za rad. Za manje sopstvene površine, kuda su cene.

Malo prelistaj ovu temu, nedavno sam pisao o tome koja je razlika izmedju 131 132 i 133... Ako trebas vrecara (dzakarosa) uzmi 132 a ako trebas bunkerasa uzmi 132rm, 133, 133rm

131 je bas los kombajn, iako moze posluziti, ali ako vec kupujes, uzmi nesto novijeg godista i s normalnim kvacilom...

zorancile
21-02-11, 21:07
Bobo, dokle ćeš da kudiš 131? Jel si ga imao?
Kako si zaključio da je loš?
Ni prošli put nisi rekao zašto je loš, nego samo koje su razlike.

Gačević
22-02-11, 00:04
O kombajnima najbolje znaju oni koji ih dugo godina koriste, pa tako bih i voleo da mi neko i odgovori vezano za 131 ili neki sličan, univerzal...Mane, šta je najčešći problem.

Bobo
22-02-11, 00:39
Vrsio sam sa 131 jedne godine sebi, jer je kombajner bio pre pijan da ista radi s njim... Kombajn je inace uredan s rucno radjenim bunkerom koji kipa slobodnim padom.

131 je samo vrecar, nema bunker dok ga sam ne ugradis, prve serije su imale mehanicki volan koliko sam upoznat, nema kvacilo, sto je za moj brdski teren i vise nego bitno, nema ni kabinu koja je takodjer bitna za komfor vozaca. komande vitla, hedera i virijatora voznje medju nogama... Volan nije podesiv i tako dalje... pogon hedera je jednostrukim lancem koji je pre slab za toliki teret a 132 ima dvoredni lanac koji se isto isteze, ali puno sporije nego jednoredni...

Sve u svemu, 132 je dosta bolji (komforniji) kombajn mladjeg godista, a 133 je samo poboljsani model jos novijeg godista...

zorancile
22-02-11, 01:01
Kabina je korisna, ali je bez nje svežiji vazduh (nije jako toplo).
Moj 131 ima hidraulični volan. Kod mene (u ravnici) isto radi kao i onaj koji ima kvačilo, ali se kod mene ne kida lamela (jer je nema). Komande su zgodnije na 131 jer možeš u isto vreme da radiš dve funkcije, npr dižeš heder i ubrzavaš varijator vožnje kad izlaziš iz njive. Lanac hedera jeste jednostruki, ali mi se za 4 godine koliko je kod mene nije otkinuo, a još nije ni istegljen, imam heder od 3m. Možda je to problem kod onih koji imaju heder od 3,5m?
131 je duplo jeftiniji u svim oglasima od 133, a ni po čemu nije duplo lošiji.

Gačević
22-02-11, 01:25
Upravo me to i interesuje, jer moj dajc vojni koji vozim ima mehanički volan, pa ipak odem do Podgorice oko 200 km. Najmanji problem je to, jedino me buni to kvačilo jer kod mene je teren neravan, mislim brdovit, ima strana.Što se tiče bunkera, ništa mi ne smeta ni u džakove. Zamislite 200 e ja plaćam po hektaru. Za početak može i tako nešto, pa kasnije ako ispeglamo brda, može i veći i bolji, za sada da bi preživeli.

German hunting terrier | Jagdterrier