ZMAJ kombajni

Da li je neko koristio ono Agromax remenje na kombajnima, za koje kazu da je proizvedeno u Danskoj. kako ste zadovoljni njima, koliko su izdrzljiva, koliko traju u odnosu na ostale?
 
E to je posao! I moj je izgledao slicno prosle godine u maju! I taman smo uspeli da ga sklopimo do zetve! Sreca pa nismo imali jecma inace za njega nebi stigli navreme da sklopimo kombaj! A radili smo 14 sati dnevno!
 
Ja sam na mojoj 142ci jesenas imao problema sa hladjenjem odnosno grejanjem motora, a prao sam hladnjak (sace) sa peracem visokog pritiska, skidao pumpu za vodu proveravao je, creva cistio od kamenca, ispirao motor!
Do cega bi to moglo da bude zna li ko, i da li sam nesto preskocio da nisam proverio?
 
verovatno je pun kamenca iznutra i nema protok tečnosti kroz sva rebra. možeš da ga nosiš u 'Killer auto' u Beograd na čišćenje, ali da li će uspeti....
Ima jedno pravilo kod radnih mašina, a to je da kada se radi generalna na motoru menja se i hladnjak
 
možda si posavijao limiće-tj. usmjerivaće zraka na hladnjaku pa nema protok zraka.
to se zna desit kad se pere sa visokotlačnim peračom
i provjeri remenje da nije labavo
osim toga zna se grijat kad su ventila raštelovani :cao:
 
Hoce da se greje i kada zablindiraju one kutije ispred hladnjaka jer ventilator vuce odole prasinu i ostalo pa nema dovoljan protok vazduha
 
Za koji dan cu da skinem hladnjak dole i sve oko njega i da vidim u cemu je stvar, bas me mucio jesenas u kukuruzu, radi na 75-80 stepeni jedno vreme i onda pocne da se penje i da gura do 100, i onda stanem naravno ugasim ga ohladim sipam vode i opet radi na 70-80 neko vreme i opet pocne da kuva, a nekad kad se ugreje u recimo popodne 13h i ja ga ohladim i posle do kraja dana radi normalno baz pregrevanja. :sta: :sta:
 
slavonac je napisao(la):
možda si posavijao limiće-tj. usmjerivaće zraka na hladnjaku pa nema protok zraka.
to se zna desit kad se pere sa visokotlačnim peračom
i provjeri remenje da nije labavo
osim toga zna se grijat kad su ventila raštelovani :cao:

Moguce, da je i zbog ventila, kao da mi se cuje neki, moram ga srediti do zetve top stanje! ::namigivanje::
 
Nazad
Vrh