Značaj Dunava za Srbiju

North ARMY

Super Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
14 Okt 2008
Poruka
30.459
Lokacija
Adasevci-Zapadni Srem
Za maturski rad dobih da napisem rad na temu : ,,Značaj Dunava za Srbiju''
Zna li neko neku stranicu na kojoj se moze naci nesto zanimljiovo,a ujedno i korisno??
Ovako mi glase podnaslovi:
1 Hidrosfera
-Pojam i podela
-Recna mreza i slivovi
-Graficki prikaz

2 Slivovi
-Reke crnomorskog sliva
- -ll- egejskog -ll-
- -ll- jadranskog -ll-

3 Dunav
-Hidrografske osobine
-Tok
-Usce
-Nastanak
-Odlike
-Graficki prikaz toka Dunava

4 Ekonomski znacaj Dunava
-Hidroenergija
-Plovidba
-Turizam
-Ribolov


To su date teze koje moram da napisem,tj zadovoljim zadate kriterijume.
 
Pa ko ima za diplomski Dunav i ostalo mi ili ti. Koga ce profesori ocenjivati nas ili tebe. Ugrej malo stolicu i bice nesto od tebe. Ako nista drugo stavi grejalicu ispod stolice. :bravo:
 
NA, to se u mojoj skoli malo drugacije radilo. Ja bih odabrao temu i otisao onda da je prijavim. Ali, da ne bih gubio vreme jureci materijal za maturski, zbog spremanja prijemnog za fakultet, ja lepo odem u arhivu, izvucem jedan gotov rad iz gomile i uzmem Japan. Zatim prijavim tu temu, taj rad prekucam, stilski ga doteram, ubacim sveze podatke, promenim slike i zavrsim rad u roku od dva dana. Lepo sam ga naucio i dobio pet, a profesori nisu ni provalili da je takav rad vec jednom prosao njihovo resetanje. Tako da nemoj mnogo da se opterecujes maturskim radom, to je cista formalnost i to ti niko ne gleda dalje u zivotu. :ppozdrav:
 
senator je napisao(la):
NA, to se u mojoj skoli malo drugacije radilo. Ja bih odabrao temu i otisao onda da je prijavim. Ali, da ne bih gubio vreme jureci materijal za maturski, zbog spremanja prijemnog za fakultet, ja lepo odem u arhivu, izvucem jedan gotov rad iz gomile i uzmem Japan. Zatim prijavim tu temu, taj rad prekucam, stilski ga doteram, ubacim sveze podatke, promenim slike i zavrsim rad u roku od dva dana. Lepo sam ga naucio i dobio pet, a profesori nisu ni provalili da je takav rad vec jednom prosao njihovo resetanje. Tako da nemoj mnogo da se opterecujes maturskim radom, to je cista formalnost i to ti niko ne gleda dalje u zivotu. :ppozdrav:
Slično je i ostalim školama. Moje iskustvo: spremačica spremila da baci stare maturske radove, i to sve stojalo u džakovima nekoliko dana u hodniku. Ja prolazio pored i morao da vidim šta ima u džakovima, a onda su i ostali provalili da su tu gotovi radovi :D Ukratko spremačici su ostali prazni džakovi da ih baci :D
 
@NorthARMY
Sinovac, ovo što ti je čika peto1 rekao, ja sam zaboravio da ti kažem, hoćemo da pomognemo, ali moraš malo da "zagreješ guzu", jer ".....nije lako sremac biti"...., i još ako nisi debo', a mislim da nisi!
:haha:, :ppozdrav:, :cao:
 
@maestro hvala ti za linkove :ppozdrav:
@Senator i Farmer II i za mene su tetke drpile jedan iz skolskog arhiva,rad super odradjen,al dzabe kad je profesorica delila teme i imaju evidencije zadnjih par godina ko je sta pisao,tako da nema nista od falsiranja nego moram se cuti sa jednim drugarom imao je knjigu(15-ak stranica-turisticki informator) zove se "Dunavom kroz Srbiju" tako da cu najverovatnije prekucati pomenutu knjizicu uz minimalne korekcije.
@Dicki forum je odlican,hvala ti za preporuku.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=WggxYBV-IVM[/youtube]
 
Sad umesto BUC moze da bude GLUP.Stvarno je reka od ogromnog znacaja,ali trenutno samo za pecarose,a i njima je zima.Ima jos kise i kise da padne i snega da se otopi,da pocne normalna plovidba para vredna u ovom trenutku.
 
Jbg hteo sam da odem na spavanje, al ajd jos ovo pa ono i evo me jos na forumu. Problem ovako niskog vodostaja je prekinuta plovidba brodova vece tonaze. O tome se pisalo i na nasem forumu zbog cene kukuruza.
 
Pa geometrija kaže kolko je sirok , dubok, dugačak.... i i i koliko riba ima u njemu
 
Nazad
Vrh