Jecam 2015

telnett

Član
Učlanjen(a)
11 Jun 2009
Poruka
1.795
Lokacija
Conoplja
Polako dolazi vreme za setvu jecma , kakva agrotehnika je pozeljna ove godine . Koju sortu sejete ja cu sejati stocni Nonijus a mislio sam da nabavim nesto semena Rudnika . Dali je neko sejao rudnik i kako se pokazao , kako podnosi vise azota itd ?
 
Takodje bi mozda posejao nesto jecma,ne mnogo ali neznam koju sortu bi kupio,zanima me sorta koja ne poleze,da je niska ali koliko guglam takva ne postoji:sta:
 
Uglavnom svake godine sejemo malo jecma pa cemo tako i ove.... Sorte... Amorosa od pretprosle godine i tavanusa od prosle godine. Agrotehnika.... E to cemo jos da vidimo. A rudnik? Nazalost meni je nepoznata sorta....
 
Kod nas u kraju zadnjih godina katastrofalni prinosi jecma,ali,ali ko je kupio semenski jecam,zabnji put neki baja iz sela krajem proslog veka i sada svi vrte u krug nesto a neznaju sta.
Ako budem sejao ocu da budem baja za 21 vek:haha:kupujem semenski.
 
Za poleganje je nonijus dobar da ne kazem odlican .Nizi manja vlat dobro se bokori a i lepo je curio ove godine .
 
Kod nas u kraju zadnjih godina katastrofalni prinosi jecma,ali,ali ko je kupio semenski jecam,zabnji put neki baja iz sela krajem proslog veka i sada svi vrte u krug nesto a neznaju sta.
Ako budem sejao ocu da budem baja za 21 vek:haha:kupujem semenski.
Uzi pivski prosle god.pivski 30+ meteri a nonijus jedva 20,ove god pivski solidan bleze 30 ko je radio kako bog zapoveda a nonijus ove bolji nego lane,ako meni treba ja sejem pivski
 
Ja cu sejati Nonius oko 3 hektara, pokazalo se da ga svinje najbolje jedu. Dobice jedan deo MAP oko 150kg/ha, a drugi deo se vec izvesno vreme djubri svinjskom osokom. Kad cete krenuti sa setvom ?? Meni jedan polj. tehnicar po struci rece da ne sejem psenicu (verovatno i jecam) u prvoj polovini oktorbra jer ce kao porasti sa dobrim djubrenjem dosta velika pred zimu, pa ce duze da boluje u prolece a i ako bude veliki sneg spljeskace je dosta pa ce to napraviti problem. On je to pricao nesto iz svog iskustva. E sad koliko je to tacno ne znam.
 
Kod nas u ogledu Rudnik se najgore pokazao,strasno,legao sav skroz do zemlje,ja ga ne bi sejao dzabe da mi daju,inace sejem sestoredi,ne znam koja sorta,sa tavana,nikakve razlike nema da li je kupovno,ove godine ima 26 metara na lanac,a bio je malo i polegao,bez ikakvih prskanja,50 kg NPK ujesen i 50 kg AN u prolece prihrana,tako vec godinama radim.
 
Kod nas u ogledu Rudnik se najgore pokazao,strasno,legao sav skroz do zemlje,ja ga ne bi sejao dzabe da mi daju,inace sejem sestoredi,ne znam koja sorta,sa tavana,nikakve razlike nema da li je kupovno,ove godine ima 26 metara na lanac,a bio je malo i polegao,bez ikakvih prskanja,50 kg NPK ujesen i 50 kg AN u prolece prihrana,tako vec godinama radim.

Kada kazete kod vas mislite na pss u okolini ili vasu parcelu ?

-----------------------------------------------------

Kakav je da je pokazace se na delu u narednoj sezoni . Znaci nabavio sam seme , sancevi, Rudnika za jednu manju parcelu ako zavredi ostavicu za dogodine. Ostali sortiment je Nonius i neki domaci dvoredi . :ppozdrav:
 
Poslednja izmena:
Koju sortu jecma posejati da sto pre sazri? Hocu da sejem kukuruz postrno da imam da secem sa seckom za tuluzinu, a ako stigne i za klip onda jos bolje...
 
A to,uredu,mislio sam da ima jos neki problemcic.
Ove godine vegetacija buja kao luda,bojim se da ce ga pojesti trava ako posejem jecam oko 10.10:osmeh:Moramo prskati od trave i zimi kako je krenulo.


Kod nas ko je ugario strnjiku trava visoka preko pola metra,dzaba potroseno gorivo.:osmeh:
 
Nazad
Vrh