Ekstruder

daner

Član
Učlanjen(a)
12 Dec 2009
Poruka
3.447
Lokacija
Banatsko Karadjordjevo
za koliko para se moze naci nov ekstruder npr 100kg/h i dali se brzo haba poshto negde procitah da se brzo habaju i cesto treba remontovati ....
 
Odg: ekstruder

Nisi rekao za čega ekstruder pretpostavljam da je reč o ekstruderu za soju ne znam oko cene ali znam da ne bi trebalo da se tako često remontuju što naravno zavisi ko ga je pravio i od čega, bavim se plastikom i svakodnevno se radi sa brizgaljkama (sličan princip kao ekstruderi) a znam i masu mojih kolega koji imaju ekstrudere za plastiku i niko nema problema naravno radi se o mahom nemačkim mašinama koje su kvalitetne zato kažem treba voditi računa prilikom kupovine ko ga je i od čega pravio dali su vitalni delovi uradjeni prema propisima (kaljeni honovani površinski sloj cementiran itd) ili je to neka varijanta mala privreda pa šta je našao čovek na otpadu e sad neznam koliko sam pomogao ali suština je obratiti pažnju od koga se kupuje i da li ima neku okumentaciju sertifikate i garanciju...

pozdrav
 
Odg: ekstruder

Habaju se poprilično,pogotovo ako nisu termički obrađeni(kaljeni).
Član urban ti je dobro rekao da obratiš pažnju na sertifikat ,garanciju.
Ja isto planiram da uzmem u dogledno vreme pa sam u nedoumici.To što sam našao kod nas uglavnom rade privatnici na crno i cena je od 1500-2000 eura,međutim oni to rade bez kaljenja i nedaju garanciju ili je garancija kad se neki deo ishaba ti zovi a ja ti šaljem poštom.
Firma što je Tibor naveo se bavi ozbiljnije sa tim,čovek mi je rekao da su im delovi puža kaljeni i da čelik dobija iz inostranstva(valjda zbog kvaliteta) i cene su im oko 2500 naj manji model pa na gore.
Metal matik iz beočina ima isto al ne znam cenu.Moj komšija ima rehakov i dosta je zadovoljan njime ima ga već 4 godine i do sad je uradio oko 4 vagona soje.Sad ga je skoro remontovao jel se puž i ti delovi dosta pohabali.I normalno je da se haba ipak unutar te nazovi sonde dolazi do trenja,smicanja i "velike" temperature.lično nisam imao iskustva pa bih voleo da neko ko jeste kaže svoje mišljenje i preporuku od kog proizvođača nabaviti mašinu.
 
Odg: ekstruder

ja sam kupio pre 4 god od metal matika.2oo kilograma na sat kostao je 1o ooo eura ali komplet linija,dakle precistac,ekstruder,hladnjak i sitnilica.do sada je uradio oko 5o vagona,samo smo menjali puzeve prstenje i dizne i to ne tako cesto.napominjem ako kupujete ekstruder obavezno kupujte i hladnjak sa njim,za precistac i sitnilicu se mozete i sami snaci.
 
Odg: ekstruder

koliko ja znam najmanji je 1oo kg sto ga oni proizvode.ali ima i jedna caka da kupis taj od sto kg i da mu stavis veci motor tako da radi i do 150 kg na sat.
 
Odg: ekstruder

Ekstruder je isključivo za soju ili može i ostale uljarice, npr. suncokret?
 
Odg: ekstruder

I nema potreba za ekstrudiranjem kukuruza osim ako je mikrobiološki neispravan(budjav,plesniv) isto je i za suncokret i uljanu repicu.
Bacan pošto koristiš ext. molim te kaži svoje mišljenje za koji broj stoke misliš da je rentabilno kupiti mašinu.
Kod mene ušurno rade na 100kg soje dobiješ 70 ks punomasnog griza! A može i za novac 50 din kg.
 
Odg: ekstruder

ekstruder se isplati ako imate mini farmu svinja,sejete soju,tako da imate svoju sirovinu.moj savet za one koji imaju manje svinja je prziona.moj drugar je kupio nedavno i jako je zadovoljan.koristi gas i on przi i kukuruz i jecam i soju,inace kukuruz i jecam kad se proprze mogu se davati prasadima i kad se odbiju od sise bez restrikcije hrane.inace mi za 100 kg soje vracamo 80 kg punomasnog griza,stim da soja mora biti cista,ako nije odbijamo i prljavstinu.mala ispravka talianu ako je kukuruz plesnav i budjav on sadrzi mikrotoksine koji se nemogu ekstrudiranjem unistiti.
 
Odg: ekstruder

Kukuruz se ekstrudira da bi se poboljšala njegova svarljivost, što je jako bitno za male kategorije životinja.

@bacan

Da li je ta sprava za prženje kupljena od Šarčevića?
 
Odg: ekstruder

ne znam od koga ,,kostala je oko 1600 ojra.przi oko 130 kg na sat
Post je spojen: [time]1266521588[/time]
_________________________________________________
2cncfgg.jpg


evo slike mog ekstrudera
 
Odg: ekstruder

Bacan što se tiče plesnivog kukuruza nisam se dobro(stručno izrazio) pa da se ispravim, jes da on ubija sve mikroorganizne(trenutna temperatura preko 100 c) pa je mikrobiološki ispravan za ishranu starijih kategorija životinja.Usled delovanja mikroorganizam dolazi do fermentacije tj u slučaju kukuruza se stvaraju mikotoksini koje kao produkt fermentacije visoka temperatura ne uništava pa stoga nisu ni ispravni za ishranu stoke pogotovo mlađih kategorija.

Bilo bi lepo da nam ako možeš pošalješ i sliku te pržione.
Ova tvoja je baš prava mašina za ozbiljan rad!!
 
Odg: ekstruder

kada odem kod njega slikacu ga.evo i hemijskog sastava naseg punomasnog sojinog griza
sirovi proteini min. 35%
sirova mast min 18%
vlaga max.10%
sirova celuloza,max 8%
mineralne materije max 7%
aktivnost ureaze do 0.4 mg n/g min
 
Odg: ekstruder

@bacan
taj tvoj drug sto ima przionu gde je uzeo koliko mu je kapacitet i koliko je kostala mozes mi to poslati na pp
 
Odg: ekstruder

@ bacan

Pa kad procita neko starije postove ispada da imas 2 komada. jedan od 10 000e i jedan od 1 600e. :bravo:
 
Nazad
Vrh