Teljenje krava

cestitam neka je sa srecom..
kakvo je tvoje dosadasnje iskustvo sa bliznakinjama?
 
@cika jova
@Zoran0230
Hvala. :ppozdrav:
Ja ih nisam do sada odgajao ali moj rodjak iz susednog sela ima dva para bliznakinja koje su sada već odrasle krave. Odlične su.
 
Ako misliš na moje, od Hofalla a za rodjakove ne znam. Jedna mi se takodje od njega obliznila pre 4 meseca ali su bili muškarac i ženka pa sam ih prodao.
 
i jedan moj komsija je imao bliznakinje i prodao ih kao junicice, a coveku sto ih je kupio su to najbolje krave u stali - mislim da je bio u pitanju Regio - da i tvoje budu za ponos ::svaka cast::

meni licno od blizanaca pritisak skace na 300 :zli: :zli: :zli:
 
Cestitam i ja @zorane kostovicu.Lepo je to.I ja sam imao od jedne krave dva puta dvojke.U 4 teljenja 6 teladi!
@kele,sta bi??Imas li prinove?
 
Ma,nije to sve jedno.Tako ovog proleca zenin stric imao dve krave i cekao obe da se tele,pa nikad,pa nikad,jedna(njegova)se nije ni otelila,a ova druga sto je kupio onaj prodavac pogresno upisao termin,i pored silnog dezurstva krava se otelila sama i sve u redu.Tako ce i @kele :haha: dok on ovde sa nama,a krava se teli.(daj Boze).
Kele,javlja se..... :cao:
 
Jutros mi se otelila krava (sama)-izbacila posteljicu-Muško (crveno-belo).Ostalo mi u džep 4000 din.
 
E prijatelji moji tek sad ništa neznam!Izvinjavam se što se ne javljam ali ima puno posla pa nemam vremena.Novo ništa nema bar ne dobro.Jučer je bio veterinar i tele se više definitivno ne vrti .Više nije nimalo otvorena a prije mjesec dana je bila dva prsta otvorena.Krava ne pokazuje nikakve znakove odnosno sasvim normalno se ponaša a veterinar kaže da je najbolje pustiti da sama izbaci plod .Navodno ako radi carski da je vjerovatnoća sepse velika ako inicira pobačaj da nože doći do pucanja materice a ja vidim da više nemam krave .problem je što ja nemam nego ovu jednu i prezadovoljni smo bili s njom i teško je sad rastati se a znam da ne mogu nabaviti drugu,bar je ova nemože kupiti.Molim da kažete svoje mišljenje više ljudi više zna mi još neznamo šta nam je činiti .pozdrav svima na forumu i hvala za podršku. KELE
 
Prvo promeni veterinare koji misle da krava može da nosi godinu dana,305-i dan su joj trebali dati indukciju i oteliti je-pitaj ih zašto to nisu uradili i trebalo bi ih tužiti.
 
Zoran0230 je napisao(la):
Prvo promeni veterinare koji misle da krava može da nosi godinu dana,305-i dan su joj trebali dati indukciju i oteliti je-pitaj ih zašto to nisu uradili i trebalo bi ih tužiti.
pa meni je jedna krava nosila 330dana i sve super otelila se muško tele
 
Zna se koliko je vremena upisao zakon prirode, i kod krava i kod žena i kod..... petnaestak dana plus-minus, sve drugo je za razmišljanje i za kidanje živaca.
 
Pa da li vidiš Golube šta ljudi pišu-Ja sam do sada imao oko 150 teljenja i jedna je nosila 294 dana i to je bilo najviše što ja znam a ovde sada vidim cifre koje su za Ginisovu knjigu.
Ne znam da li na forumu ima veterinara i koji bi čekao na teljenje posle 305 dana (pod uslovom da je datum tačan)
 
ja sam rekao koliko sam ja imao kravu da čekam ako neko neveruje neka dođe pa će videti
 
ako je tada bila otvorena onda joj je trebalo dati hormonsku inekciju da se skroz otvori, inace krava u toku steonosti nemoze biti nikako otvorena sem naravno kad krene telenje. maksimum a u granicama normale je 305 dana. moze biti da je plod ugljenisan i da pri rektalnom pregledu nalaz je da je steona a u stvari telenja nema.
 
Nije Todore stvar u neverovanju nego o prirodnom procesu,konkretno u tvom slučaju možda si je više puta osemenjavao :sta:
Desi se i da se bik odreši ako ih imaš jer u tvom slučaju je mala razlika-osemenjavane su steone krave(razgovaraj sa veterinarima)
 
Dragi moj Kele, žao mi je zbog tvog malera, ali kako god (ja bih trebao da ih branim), krivi su veterinari. Rektalnim pregledom se maksimum 15 dana steonosti može omašiti iako si pogrešio oko datuma; drugo, već se zna, 305 dan se daje indukcija; treće, ako nije dovoljno otvorena postoje lekovi i za opuštanje i otvaranje, a ne samo za indukciju... Bruka za branšu!
Moj savet: inspekcija, veštak, tužba!
 
Zoran0230 je napisao(la):
Nije Todore stvar u neverovanju nego o prirodnom procesu,konkretno u tvom slučaju možda si je više puta osemenjavao :sta:
Desi se i da se bik odreši ako ih imaš jer u tvom slučaju je mala razlika-osemenjavane su steone krave(razgovaraj sa veterinarima)
kod mene su krave na vezovima i nije nikad ponavljano osemenjavanje jer to se kod mene sve vodi čak i veterinar je potvrdio kad je osemenjena tako da taj prirodni proces kako ga nazivaš ovde ne pomaže
 
Nazad
Vrh