Teljenje krava

Nicyolas je napisao(la):
Otelila mi se jedna krava blizanci oba zenska i a holstajn junica se otelila 20 dana ranije tele je bilo naopako ona uska i prilikom vuce pritisak na pluca i pukla su nije prezivelo !
Pa kako, **greška mu misa? Sto niste cekali da se jos otvori? :udri: :udri:
 
Otelila mi se jedna krava blizanci oba zenska i a holstajn junica se otelila 20 dana ranije tele je bilo naopako ona uska i prilikom vuce pritisak na pluca i pukla su nije prezivelo !
 
Ma nznm ni ja uska je i ovako bila mnogo vodenjak iz pet puta izbacivala po 10l valjda kad je krenula da izbacuje poplavila celu stalu , vazno je da je ona dobro a za tele manja vise nadoknadice mlekom !
 
.ljudi imam problem,17.05.je bilo godina dana da je krava steona(tri veterinara potvrdila) i još se nije otelila niti daje naznake.šta mi je činiti a pri tom se normalno ponaša i ogromna je
 
Ako je steona, spremi ekipu za carski rez! Postoji i mogućnost da su veterinari pipali neki tumor, a ne plod ako je rađen rektalni pregled, mada je mogućnost greške minimalna ako ti momci imaju iole iskustva. Tvoja (ili njihova) greška je što indukcija nije rađena na max 305 dana. Uradi još jedan preglad za svaki slučaj i javi molim te ishod.
 
ja ga zato i pitam kako se ponasa vime, ako se ona nagojila, a rok prosao, a vimena nema - bolje mu je da odmah zove siptare, a ne da se je*e sa veterinarima, pa posle :zli: :zli:
ili se zaje*ao kad je upisivao osemenjavanje za 3 meseca :haha:
 
kele ovo prelazi u ''naucnu fantastiku'' bog te! Pa to je neverovatno ponovo zovi veterinara neka pregleda ja koliko se razumem krava da nosi godinu dana nemoguce a uz to da je sve ok
javi sta je bilo
 
Ma može da je pregledaju koliko hoće,Kele ta krava nije steona,Ja sam jednom tako prošao.Došao veterinar 305 dan da joj da indukciju da je silom otelimo a ona ni vime nije nalila.Kada je stavio ruku vidi da nema ništa od teleta.Tvoji veterinari su nešto napipali ali to nije tele.Žao mi je ali takav je život,guraj dalje.
 
.ma problem je što su sva trojica tvrdili da jeste steona i da je tele živo,posljednji put.28.04 je pregledana i tada je bila otvorena za dva prsta.Da oni nisu sto posto tvrdili da je tako ja nebih ni čekao toliko.Imam neprovjerenu informaciju da je krava nosila 359 dana i da je sve bilo u redu, a prije 10-ak dana sam primjetio manje promjene na vimenu i sluzi svako malo ,doduše u manjim količinama,i zadnjim nogama taba a kad leži sve četiri ispruži .javiću šta se dešava
 
Ako je pre mesec danabila otvorena sa 2 prsta trebala je dosad već 10 puta da se oteli,kad je toliko otvorena ona se nalazi pred teljenjem

Tvoja krava je premašila i tu neproverenu informaciju,ako mogu malo da se našalim ali ne iz zle namere,ući će u Ginisa
 
E da je i tako bilo bi bar mlijeka, a ovako ništa.Odoh sad zvati veterinara da dođe pa da to konačno riješim tele više nije ni bitno važno mi je kravu spasiti.Pozdrav svima na forumu javiću "novosti"!
 
Da nenosi kao kobila drugari :haha: :haha: :haha: ,svasta sam se naslusao u zivotu bilo je toga u kod nas niste sami,
 
Ma sta ste cekali ovoliko dugo cim je presla dve nedelje od termina to je trebalo da se oteli na silu ako je steona !
 
Kele šta bi. Ima li teleta u njoj?
Možda je u terminu problem ako je neko zaboravio na drugo osemenjavanje 10-tak dana može se tolerisati, viš nikako.
 
Nazad
Vrh