Teljenje krava

misli na edem vimena ali nema veze ako se oteli i mesec dana pre ja sam imao situaciju prošle godine da se oteli mesec dana ranije i nikakvih problema
 
nAravno da se javlja pogotovo je izrazeno vise kod junica ! Meni treba da se oteli jedna krava ovih dana , do kraja februara !Ipak ce da se oteli sada za nekoliko dana a ne oko 8.marta !
 
Nocas mi se otelila krava zenski blizanci , telenje je bilo malo teze jer su krenule zajedno pa je vet. morao da intervenise ovo su joj prve cerke u prvom telenju je imala muske blizance !
 
necu ona mi najvise daje mleka a i pitoma je setaj je leti po dvoristu nebih je dao nizasta na svetu ima 30l na dan sada i vise kad se otelila ali to joj je preosek odlicna krava austriski simentalac !
Post je spojen: [time]1267393524[/time]
_________________________________________________
2welvu9.jpg

ovo se prvo rodilo mnogo je manje za razliku na drugo koje je odmah posle nekoliko minuta rikalo htelo da ustane i mnogo je vece od prvog .
2hd5wlc.jpg

ovo tele mi izgleda mnogo starije a staro je tek jedan dan kao da je majka samo njega hranila u stomaku !
 
imam pitanje,nocas se otelila junica 9 dana pre roka(285 dana joj je 30 marta)
zensko tele sve je normalno,dal treba neke vitamine da mu dam il slicno do sad nisam imao takav slucaj
pozz i hvala na odgovoru
:ppozdrav:
 
Nemaš problema, po literaturi granice graviditeta (razlikuju se od autora do autora) se kreću od 243 – 359 dana. Za Vojvodinu za Holštajna je prosek 279 dana. :cao:
 
Ne ona koju sam dobio na izlozbi kada je Sakira bila sampionka za nju rekordnih 37l mleka na dan i proglasena za bikovsku majku uzeli su joj dva muska teleta jedno proslo test drugo nije sada obe treba da se tele ova za 10 dana a ona druga u avgustu ili julu !
 
mims,da li je tačan podatak da može da nosi 359 dana.Meni su veterinari rekli da može najviše 305 dana a nakon toga se daje indukcija i teli se silom ili si pogrešio u kucanju
 
Tako kaže literatura da je zabeleženo da je krava oteljena i da je tele bilo živo, naravno da ne treba čekati toliko. :D
 
Malo šale nije na odmet.
U petak mi se otelila junica.ima otok i iz jedne sise ide malo krvi.Nisam do sada imao to iskustvo.Da li neko zna nešto o tome?
 
Zoran0230 je napisao(la):
Malo šale nije na odmet.
U petak mi se otelila junica.ima otok i iz jedne sise ide malo krvi.Nisam do sada imao to iskustvo.Da li neko zna nešto o tome?
Pa obavezno pozovi veterinara otok ce jos da bude ali sve manji i manji verovatno je pukao krvni sud ili tako nesto nisam imao takvo iskustvo !
 
Zorane, ako je malo krvi, nemaj brige, to je normalno. Hoce da pukne po koji kapilar zbog velikog otoka. Uglavnom sve prodje za dan-dva. U svako slučaju ako se ne smiruje ili se naprotiv povećava krvarenje, nemoj mnogo da čekaš za poziv. Znaš, bolje da dodje pa da kaže NIJE NIŠTA nego da taljaš sa pozivom pa da ispadne problem... - to ti je inače moj predlog za sve probleme sa stokom :ppozdrav: ::namigivanje::


Postovi koji se odnose na veterinarske usluge u govedarstvu su premeštene u novu temu:
http://poljoinfo.com/govedarstvo/veterinarske-usluge/
 
Nazad
Vrh