Teljenje krava

Farmer Bob je napisao(la):
Ma,i ja cekam junicu da se teli oko Sv.Save.A seminar na Tari,pocinje 23-eg.Dzabe.... ::samo bes:: ::samo bes::
Super i ja cekam kravu da se oteli posel Sv.Jovana po peti put :ppozdrav:
 
e lako je vama vi imate krave da čekate a ja 6 junica za koje se nezna kad su osemenjene
 
Farmer Bob je napisao(la):
:haha: Lepo.Kad dodje vreme za dezurstvo,nece nam biti dosadno.Caskacemo na forumu i obilaziti nase trudnice!! :haha: :ppozdrav: :ppozdrav:
Da obavezno :ppozdrav: ali ja cu da dezuram do aprila !!!!
Post je spojen: [time]1263677849[/time]
_________________________________________________
todor je napisao(la):
e lako je vama vi imate krave da čekate a ja 6 junica za koje se nezna kad su osemenjene
Ne krave do aprila samo junice jos cetiri !!!!A tek od juna pa do decemra sest krave !!!!
 
...aaa,pa onda krava za 2 meseca,pa jos jedna junica,pa dve karave tamo oko zetve(to zena vodi evidenciju)zato ja tako otprilike.Nema frke,pa radi forum non-stop,tu smo :haha: :haha: :haha: :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav:
 
E pa,todore ::svaka cast:: ::svaka cast:: ::svaka cast:: ,jel popilo tele kolostrum?? Kako je prosla prva muza?Kako smirivate junice u pocetku muze??Batine...? :haha: :haha:
 
Farmer Bob je napisao(la):
E pa,todore ::svaka cast:: ::svaka cast:: ::svaka cast:: ,jel popilo tele kolostrum?? Kako je prosla prva muza?Kako smirivate junice u pocetku muze??Batine...? :haha: :haha:
odmah je 2litre tele popilo a kod mene se krave ne tuku nego imam polugu koja joj neda da se pomera
 
Jel to ona tzv.BLOKADA,sto dodje na kicmu i dole za kozu(pabusinu)pored vimena??Kriva niklovana sipka..?
 
e ljudi a kako obavljate samo teljenje? ovde kod mene cim vide da je puko vodenjak odmah zasucu rukave, pa guraju ruke u kravu do ramena, tamo ulove tele, pa stave tri stranjke, pa ceo komsiluk povlaci :nono:. nikako da ih ubedim da malo olade, da puste da se to odigra vise prirodno,a da se samo malo pripomogne. naravno, i ja odem, prekontrolisem, vidim dal tele ide kako treba, da se nije okrenulo, podbilo glavu, zapelo nogicom i sl, ali brate ovi moji se skupe ko arnauti. tele kravu a ona nema napone. katastrofa
 
Sve normalno priroda radi svoje jedino kod junica se malo vise pripomogne a ove iskusne krave se neki put otele sasvim same nocu jutru samo vidimo tele sa kravom sisa !!!!
 
znaci nisu ovi moji usamljen primer. ali stvarno mi ne idu u glavu. stalno vodim rat sa njima, a oni u fazonu mi tako radimo, tako je i moj deda radio a tako ce i moji unuci. ti tvoje teli kako hoces a mi cemo ovako. :nono:
 
meni se otkako sam razvijao pacijente uglavnom krave tele uz moju i ćaletovu pomoć retko kad dođe veterinar jer za teljenje uzima 3000din pa još ako se ne očisti još 3000
 
Ako društvo koje vuče, pomera kravu onda vuku prejako. Ukoliko je samo mala pomoć prilikom deljenja dva odrasla čoveka su sasvim dovoljna. Naravno ne treba žuriti, ali ne treba ni ostaviti da se porođajni kanal osuši.
 
Nazad
Vrh