Teljenje krava

tako je srele kazimir je limuzin, a ako je ovde u pitanju swissgenetics opet je simentalac, a hf :nono: , ali postoji i verovatnoca da se veterinar zajebao kad je vadio cevcicu, pa kad je vec izvadio onda je i upotrebio
 
Kod njega je verovatno to ali je tele normalno crno beloo HF i kod mene je isti vet oplodio HF prvotelku KAZIMIROM pa me zvao komsija na telenje da vidimo sa je jer mu je oplodio jedno pet krava kazimirom a kod mene samo jednu sada sam se zacudio i nznm sta da radim sada zvacu ga ja sutra kada treba da mi oplodi krmacu recicu mu !
 
Pre sat vremena mi se otelila krava. Zensko, 290-ti dan,samo sto nece da ustaje krava. Ja bio na poslu,pa izgleda da se malo mucila. :ppozdrav:
 
i ja sam danas imao teljenje 280dana muško tele živo i zdravo od asistenata ili medicinskih sestara su bili ćale sestra ja i moja devojka koja je to samo posmatrala sve u svemu 5min i sve ok
 
Danas mi jedna krava(u drugo tele)imala pobacaj.Oko 6 meseci steona :zli: :zli: bili veterinari da pogledaju i kazu da im je plod mali za tu steonost :sta: a plod je mozda kao vekna hleba.MIsli da je tele uginulo jos pre mesec vise dana :sta: Krava je Bogu hvala dobro.POsto sam par puta video mislim da je u pitanju mehanicka povreda,jer su se tukle ona i krava do nje :udri: :udri:.Tamo gde nema hrane nemaju ni vremena da se gledaju nego zure da se najedu,dok evo kod mene imaju vremena i da se tuku.... :udri:
Imam jednu sto cekamo treci put da se teli,kao da je blizu...tako da od veceras pocinje dezurstvo.Tu sam sa vama do sitnih sati,a onda ce valjda i stariji sin se vratiti iz grada pa ce obici... :ppozdrav:
 
cika_jova je napisao(la):
taj mi se kazimir vrti po glavi, al ne bi reko da je hf ili rhf ili mozda gresim :sta:
Kazimir je bik Union Farmsa, HF i to prvoklasni. Mi koristimo njega za crni holstajn a Total-Red za crveni holstajn.
 
Steta nije mi ostala prvotelka steona sa kazimirom sad je oplodjena Laudanom bas mi krivo sto nije ostala steona !
Danas se mom prijatelju otelila krava peto tele zensko otac Aster 1365 telence prefektno telenja lako bas mi se svidelo tele jel je dobar bik lepo izgleda gledao sam katalog ali kakve su mu cerke mlekulje ili su mesnatije ?
 
Jutros mi se otelila junica, malo ranije ali sve je ok !Tremin joj je bio za Bozic a one se sada otelila zensko je sve je proslo u najboljem redu ! Otac teleta Zastrada 1454 !
 
ja cekam jos dve krave do kraja Januara i jednu junicu u februaru a posle svakog meseca po jedna do jula ! Hvala !!
 
Nazad
Vrh