Teljenje krava

:ppozdrav:hvala ljudi ja sam prezadovoljan,nisu to ogromne krave nemaju one preko 650 kg al su dobre mlekulje prvotelke nisu bile ispod 25l imam 3 kom od i imaju lepo usađeno vime i sise ,lako puštaju mleko iza sad sa njima nama jeda jedna je trećoj laktaciji a dve u drugoj,dosta se lako tele,kad naučim kako se stavljaju slike biće i slika :cao: :ppozdrav:
 
cestitam neka je korisno :ppozdrav:
imam i ja od malketa tele ali zensko - sitnije ali lepo namesteno - siroko i lepe sare :cao:
 
Hvala,ovo je teško tele ,samo mu je glava sitnija,u jutro je već stojao i kako sam mu prineo cuclu odmah se prihvatio jela,nisam morao da ga učim
 
cika_jova je napisao(la):
imam ja rubensovu cerku, al kanadskog - original - SBTVQ rubensa, a ne ovog nasel lokalca Rubensa - njegovog sina
i kakva je od pravog Rubensa cerka?okaci i sliku ako imas Jovo.Jedini crveni Rubensov sin koji vredi je Dudoc baculum red koliko sam shvatio po katalozima
 
Juce sam telio kravu kod prijatelja Holstajn krava deveto telenje svi bili zenski od nje prijatelju sve krave otelila musko 80kg otac bandwagon seme iz SEMXA ! JEdva smo je otelili !
 
@ miladinovic
krava je krupna crvena iako su joj i otac i majka crni, siroki sisni kanali bacaju sirok mlaz, ali su i sfinkteri jaki tako da ne prosipa mleko, inace njeno tele musko ukrsteno sa simentalcom je sa 13 meseci merilo 645kg odlicna telad daje musku telad fantasticnu za tov, a ukrsteno sa holstajnom dala je jedno zensko tele koje je isto izuzetna krava sada prvotelka - crna, isto izuzetno vime
 
Odlicno e posto mi je osemenjo sada dosta krava sa WEILMANOM !$$# mozes li da ih slikas i da mi posaljes u inbox !
 
PA da jer na krnjacinom sajtu pise da su njegova telad dusu dala za tov muska za mleko ne pise nista !
Ja od 5.januara na na dalje krajni rok za sva tri telenaj je kraj januara ! Nadja,Sana,Nera sve oplodjene Herstreitom 1409 !
 
Komsiji se telila junica danas holstaj crni majka od bika ROKERA a osemenjana Casimirom tele zensko krupno ima musku glavu i sirokuu jedva je izaslo nas 7 vukli i jedvaaa izvukli ali na jadevite jade ! Ali vaxno je da je zivo ona je tako skolopila vime pravo holstajnsko mozda slikam nekad kada budem imao vremena tele sko nazvali Teodora a majka joj se zove Tina !
 
nznm u jednom katalogu sam nasao da je mesan BorwnSwissXSimentalacXcrni holstaj bog ce ga znati !
Post je spojen: [time]1291044475[/time]
_________________________________________________
e ustvari cist simentalac sada sam nasao slucajno na tom sajtu mozda ima dva nznm ali on trazi uvek iskljucivo holstajna crnog nznm kako !
Post je spojen: [time]1291069705[/time]
_________________________________________________
http://www.swissgenetics.com/Simmental.334.0.html?&L=4&tx_nmstierendbfrontend_pi[bull_id]=1754&tx_nmstierendbfrontend_pi[view]=detail&cHash=ce5a6b77357ae6cd05b6c9ac
 
osemenjavao sam krave sa kazimirom pre 2-3 godine bio je limuzin a seme smo dobili iz krnjace ako me pamcenje dobro sluzi njegov hb broj je bio 102
 
Nazad
Vrh