Teljenje krava

@ prof. dr. seljak

neka je gazdi korisno :ppozdrav: ::novac::

koji je bik u pitanju?

@ nicyolas

o weinmal-u sam cuo samo reci hvale- ja ga licno nisam imao , imam weinboy-a, krava drugo tele - extra, ima je i na kilo i na mleku
 
@ prof. dr. seljak -da bude dobar bik a biće čim ga motaš :haha:Da li je to ta čuvena od 310 dana,šalu na stranu,vidiš da se sve dobro završilo :ppozdrav:
 
Bik je Mall i to je ta famozna krava, imam dva muška teleta od njega, razlika 19 dana. Imam da ih gajim za koridu ili sajam. Ovaj što ima 24 dana sad je blizu 100 kg, ogromno tele, kosti krupne ali temeperament kao u Vojvođana! :ppozdrav: Šala na račun severnih zemljaka, meni su iskreno dragi! A taj Weinmal je vrhunski bik, nema greške. Hvala ljudi, daće Bog, jer omladinci stvarno obećavaju! :ppozdrav:
 
Ja mislim da je iz V. plane, domaći bik ali kvalitetan, ako me sećanje služi. Izvinjavam se Zoranu ako sam mu mazno odgovor, ali da nam čika Jova ne čaka na odgovor! :haha: Pozdrav za tebe cika Jovo!
 
Ne moraš mi persirati, verovatno imam manje godina em smatram da smo ovde više kao kolege, svaki dan razmenjujemo znanje i iskustvapa zato ja ne persiram, bukvalno kao da se znamo. Šta ti je ovaj sajber svet. :haha: Pozdrav i tebi! :ppozdrav:
 
Tele je normalne velicine samo ima dugacke noge !
Post je spojen: [time]1286347048[/time]
_________________________________________________
http://www.svcvelikaplana.com/ Najbolje telad je od ovog bika ubedljivo !
Post je spojen: [time]1286372442[/time]
_________________________________________________
JA zavoravio da kazem da mi se otelila Najstarija krava u stali ovo joj 8 tele sama se otelila tele normalno zensko kad sam uso u stalu ono je sisa !Otelila se nedelju dana ranije !
Post je spojen: [time]1286397753[/time]
_________________________________________________
Otac Herstreint 1409 nemacki bik !
 
Hvala nama je to normalno ovo joj je 8 zensko tele ni jednom nisam prisustvovao telenju te krave mnogo se brzo i lako teli ! Njena kolekcija kceri Sest cerke se otelile sve prvoklasne simentalke mlekulje sve su od 20l do 40l prezadovolj sam !
 
pozdrav prijatelji!juce mi se otelila krava oko tri ujutru sam otisao a ona vec ga otelila.trece joj tele.da li neko moze da veruje,ustvari ni ja nisam mogao da poverujem da ce moci da nastavi da se teli posto joj je prilikom prvog teljenja tele probusilo matericu,usla mu noga u njen stomak,veterinari rekli da ce najverovatnije na klanje,deset do petnaest dana nije jela nista niti pola vodu ja sam mislio gotovo medjutim sve je ispalo dobro i zamislite vec 28 dan trazila bika naravno nisam pustio vec drugi put posle 18 dana.ostala iz cuga i sa tim drugim i sa ovim trecim.nije neka kvalitetna sorta. sto se mleka tice ali ja ne predajem mleko vec samo za svoje potrebe pa mi i ne treba velika kolicina.prvo teljenje 12 l drugo do 15 a trce cemo videti.e sad jedina mana joj je sto teli sitnu telad.prvo je bilo sa dva meseca 110 kg drugo sa dva meseca katastrofalnih 86 bas bruka a ovo trece videcemo
 
Nema ništa lepše nego kad se krava sama oteli, tako da si ti sad na konju, a za masu kod teladi ne brini, lpo je hrani, a tele nek sisa i ne boj se! Nek su korisni i ona i tele!
 
zorane0230 otelia je zensko i to tri teleta tri zenska a nadao sam se muskarcu.medjutim nisam video jos ovako telence ala mu je boja...bas mi se svidja mozda ga i ostavim.postavio bi sliku ali ne znam kako
Post je spojen: [time]1286736744[/time]
_________________________________________________
hvala
 
Ako imas sliku u svom kompijuteru onda ovde kada pises poruku imas Ubacite sliku izadje ti jedan prozori ides Choose File nadjes sliku u kompijuteru markiras je zatim open i Upload now ! i izadje ti adresa i kopiras u poruci !
Post je spojen: [time]1286737047[/time]
_________________________________________________
MAlo sam skrenuo sa teme !
 
Uslikaj,prebaci slike na komp. odeš na http://www.imageshack.us/ stisneš browse, odabereš sliku s kompjutera i stisneš upload now. Kad se učita kopiraš Forum code i zalijepiš ovdje, u odgovor :D
Sva mudrost

Nicyolas me preduhitrio. Možeš na oba načina, čak je ovaj njegov jednostavniji. Kad uploadaš par slike. bit će ti jednostavnije. Sretno :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh