Teljenje krava

Jel muško? Po dužini steonosti rekao bih da je muško.Nek je korisno i da zaradiš na njemu.
 
Hvala imenjače i profesore-muški je-krupno tele s obzirom da je holštajn,ali mati ima preko 8 meteri i ima pola simentalske krvi.Moj veterinar nije bio tu pa je poslao zamenu.Ja inače sve krave osemenjavam sa simentalcima sem junica :ppozdrav:
 
danas mi se otelila krava - drugo tele - zensko, majcin otac vejnboj, teletov otac malhax

tele krupno rok je bio - 285 dan 15.07- namucili smo se na kukovima, ali je krava malo grabila napred i uspeli smo - teljenje stojecki
 
hvala, ostavicu je sigurno jer mi je to najbolja linija u stali sto se tice simentalaca, krava je izuzetna, krupna, mirne naravi i lepog mleka, ovo joj je drugo tele pa ce da se pokaze na mleku - a tele ista majka - cista bela glava, a boja narandzasta
Post je spojen: [time]петак, 23. јул 2010. 23:33:41 MST[/time]
_________________________________________________
Zoran0230 je napisao(la):
hvala čika jovo-neka se i kod vas tele po sistemu-čim sam video tele znao sam da se krava otelila :ppozdrav:

jutros mi se otelila krava, kada sam usao u stalu video sam tele :D

inace krava je trece tele, njen otac je Rad, a tele je zensko, srednje velicine, sareno sa naocarima na ocima, otac Malket
 
otelila se jos jedna krava, njen otac Zardol, musko tele simentalce otac Malhaks, krupno, ali je i krava oko 800kg, pa se nije mnogo namucila - inace njena prababa je cist crni holstajn, a semenjena i ona i njeno potomstvo sa simentalcima, tako da je kad je pogledas cist simentalac samo u crno-beloj varijanti, a ovo joj je prvo tele koje je ispalo crno-belo, sva su pre toga bila crvena, inace ovo joj je sesto tele
 
Nek bude korisno-i ja isto tako radim kao i ti,jedino junice osemenjavam crvenim holštajnom :ppozdrav:
 
hvala momci :ppozdrav:, sad imam njih 5 koje dojim na kofu - sto bi rekli taman kad nadojim zadnje ono prvo ogladnelo :haha: :haha:
 
Gospodo imam jedan problemcic,ako moze sugestija i misljenje.Junica crni holstajn trebala da se oteli 12og ovog meseca i nista,stomak je poprilicno velik ali nije nalila vime kao da nema mleka u vimenu a i pozadi znate na sta nislim nema sluzi sve normalno? :sta: znam da hoce da prebaci to je ok imao sam takvih slucajeva ali pusti vime i bude tvrdo itd
 
ima još vremena,ako si proverio da je steona.Koji joj je sad dan.Do 305-og dana se čeka a onda se daje injekcija i teli se prinudno
 
prvo proveri jesi li to lepo sabrao

da li otpusta plod, ligamenti oko repa jesu li se raspustili, siri li karlicu?
 
:sta: nista od teljenja nema teleta bio veterinar i pregledao je dao injekcije da trazi ,pa ce je ponovo osemeniti,a kad je osemenjena prvi put cutala je nije povadjala,ovakav slucaj jos nisam imao :nono:
 
grunt je napisao(la):
:sta: nista od teljenja nema teleta bio veterinar i pregledao je dao injekcije da trazi ,pa ce je ponovo osemeniti,a kad je osemenjena prvi put cutala je nije povadjala,ovakav slucaj jos nisam imao :nono:
bolje ti to prodaj ja sam imao takav slučaj pa dok ne ostane steona sve u svemu treba da je hraniš 9 meseci možda i duže za džabe
 
zato ja lepo zapisem u rokovnik kad je osemenjena, pa zapisem od tad 20, 40 ,60, 80 i 100 dan koji su i gledam dan pre i posle toga da li trazi, onda ide pregled posle 4 ili pete ture od 20 dana na steonost mada mogu junice i sa dva meseca da se pregledom utvrdi steonost :ppozdrav:
 
Ma moju je veterinar pregledao i rekao da je steona,a kada je pregledao 305-i dan rekao je da je isto napipao što i pre 6 meseci ali nije bila steona a šta ga je prevarilo ne znam
 
Nazad
Vrh