Claas

Markane,sine ti neizgledaju lose bar na slici,nemoj da zaboravis skinuti blinde pred zito,na slici gde je motor za stelovanje brzine vetra na toj pomerajucoj remenici imas tri plasticna klizaca sa nitnama to obavezno zameni,cena sitnica a sprecava da se pojede ta osovina po kojoj klize,dupli prsti se menjaju ako su istroseni posto klas nema kao zmaj nozice na prstima pa ih mozes menjati nego je tako izliveno da je ujedno prst i nozic,kod mene su bili do j.... istroseni pa sam ih izmenjao da mi nezvali kosa nego da lepo sece,bar na slikama koje si do sada postavio remenje lepo izgleda,a i kombaj deluje veoma zdravo i mislim da nisi pogresio sa odabirom,jer imas u bunkeru poklopac koji moze da se skine i da dodjes do slamotresa?evo ti fotka iz kataloga da vidis na koje sam sine mislio na korpi a tu imas i zicu za korpu za koju si pitao mozes na komad da kupis i menjas,jel imas katalog delova za 78,a za stelovanje korpe ili zazora izmedju sine i korpe imas u kabini pored rucke nalepnicu tabelu za stelovanje i ujedno kad se nasteluje za svaki polozaj rucke pise koji je ulaz i izlaz (zazor)ako ti nesto nebude jasno tu sam,inace odakle si :cao:
 
Danger nema te sine na korpi a na duplim prstima nema nista nareckano, znaci treba ih promeniti katalog delova nemam a te plasticne klizace sam vidjeo ne izgledaju lose e sad .a blinde cu da skinem inace okolina modrice rs :ppozdrav:

 
moze da radi i bez tih sina al bolje izvrsi iz vlati zito dok za soju netreba,na duplim prstima nema nista nareckano nego trebali bi biti ostri na krajevima,kad stignem slikacu jedan los ili tup prst pa ti postavim da vidis a nemam trenutno ni jedan ispravan u rezervi a heder mi je malo nezgodan za prici,a katalog nebi bilo lose da imas,ja nisam dobio sa kombajem al sam kupio u Djakovu org katalog za 98,nije bas jeftin oko 100e al treba to,kad ti nesto nije jasno katalog znaci,mada je to sve slicno ili isto kao i kod mene samo eto razlika u tom slamotresu vise veci bunker duzi slamotresi i sita itd,ako ti nesto zapne iz kataloga tu sam,kakav ti imas prirucnik za rukovanje,sta sve pise u njemu ajd mi ukratko objasni,kazi mi zasto ti je crna remenica od doba,jel prljava ili je farba nagorela od opterecenja pri proklizavanju kajsa
 
prirucnik je za rukovanje i odrzavanje znaci podmazivanje za sta sluze dugmici ,poluge itd a remenica je prljava valjda od kukuruza to su zadnje radili sa njim a te sine jel budu na ulazu korpe ili izlazu
 
sine se stavljaju na ulaz korpe,na prvu i drugu rupu,jel ima u prirucniku obrtaji doba vetra po kulturama,na kojem jeziku je prirucnik
 
jel debela knjiga,da li se iskopirati,jel te nosi nekad vetar u moj kraj,bas bi voleo to da imam,jesi to dobio sa kombajem?
 
debela jest ali nemora bas sve probat cu pa cu ti javiti, a knjigu sam dobio uz kombaj
 
Epa nisam znao da si mi zemljak Markane iz kog si sela u modrici :bravo:
markane naidjes kraj mene i poneses knjigu da je iskopiramo i da je odnesemo dengeru da ga obidjemo nije daleko sid :cao: :ppozdrav:

Dengeru opet mi kudis FAHRove nije to ravnopravno bilo bi da je naprimer i FAHR I KLAS iz iste firme kupljen sa istim brojem sati sa istim godistem i sai stim odrzavanjem. moj je 87g pa nije nigdje truo i nije nigdje puko . nisam mogo bit da ne prokomentarisem :osmeh: :cao:
 
pozdrav za Mladju fahrovca ,kako stoje stvari i ti ces kupit CLAASa stalno si medju nama ispitujes teren :D :ppozdrav:
 
Da da,vidim ja da je zagrizo za klasa :D,kad iskopirate javte se :osmeh:,uvek dobro dosli,kako mladene mislis iz iste firme ili drzave,a sto se tice ispucanosti i trulosto procitaj ponovo taj post,reko sam da su kod tog coveka stizali takvi izdrkani sto neznaci da su svi farovi takvi,jer da su mu stigli imalo dobri i u mom dvoristu bi bio far jer sam krenu kod tog dilera sa namerom da kupim fara,al igrom slucaja je upao klas i nimalo nezalim,jednostavniji je i pristupacniji za remont i ima dobrih resenja,mada deluje malo nepristupacan zbog tih spoljnih limova al to je samo varka jer se svaka vrata otvaraju i limovi zastitni skinu za tren i onda ti je sve pred ocima,vidim ja ti si pecen za klasa,skokni do markana uveri se i uclani se u klub :D :ppozdrav: :cao:
 
jedini klaasov kombaj koji valja i koji moze da parira DFu je leksion :osmeh:.
meni licno sve serije ispred leksiona se ne svidjaju iz jednog razloga a to je zbog polozaja istovarne cjevi ::lose::
 
ajde to malo detaljnije objasni zasto ti se nesvidja polozaj cevi na megi dominatoru itd,bas me intresuje tvoje misljenje,po tvojoj izjavi kombaj se ocenjuje po tome gde mu stoji cev,i ako nije od gore taj kombaj nevalja, :haha: :haha:,nemas ni pojma koja je prednost spustene cevi ::lose::
 
covek kome se nesvidja klas je moj najbolji drug!!!!!
mladen je napisao(la):
jedini klaasov kombaj koji valja i koji moze da parira DFu je leksion :osmeh:.
meni licno sve serije ispred leksiona se ne svidjaju iz jednog razloga a to je zbog polozaja istovarne cjevi ::lose::
covek kome se nesvidja klas je moj najbolji drug!!!!!
:bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo:
 
ovo je bila sala i olim sve clanove ovog foruma i klasovih kombajna da ni neuzmu za zlo :osmeh:
ali covek koj...........................................................je moj najbolji drug :cao:
 
nepalim na gurku i te niskobudzetne provokacije :cao:,nego jel ti imas to sokocalo zvano laverda ili je on u nekom drugom dvoristu,os ti staviti te fotke vise i podatke ili trazis pravu sliku na internetu :osmeh:,pazi sta stavljas pratim sve sajtove pa da neprepoznam neki plastikaner iveco komonrejl
 
Nazad
Vrh