Claas

bogami meni dosta znaci ta 2,5 km znaci za jedan sat putovanja sa kombajom ces 2,5 km manje preci ,ai u radu mnogo znaci naprimer ja kad radim kukuruz idem drugom jer je trecom tesko krenut pogotovo ako je malo pomeko i dok nisam remontovo remenice u drugoj je iso 8km/h a sad ide 10 km/h i malo jace , i sad uzmi ako danas radis 10 sati znaci ja cu danas preci 20km manje puta radna sirina u kukuruzu od 2,8m to je znaci danas manje 56 duluma pa ti pogledaj ,
a sto se tice vrsalice mogobi ici i 12km/h ali nemogu radi vucnog remena .
i jedini razlog sto cu ga prodat je zbog tog sto nije hidromat
 
Markane znam da ima veze koje su gume,samo sto kod mene meri sa prednjeg tocka i imam org.claas bord kompjuter fabricka ugradnja gde moram da upisem dimenziju pr.gume,sirina hedera itd da bi radio kako treba,na kompresoru nikad i nigde nepise koliko ide vec koji gas dal je R12 ili R134A nije bitno vec nemogu da pronadjem podatak koliko grama ide,ja sam nasuo 1 kg freona i dobro radi al me cisto zanima koliko ide fabricki,kakvu to knjigu imas za klas,jel upustvo rukovanja ili katalog delova,posto ja imam katalog samo za 98 sve modele s sl maxi itd.
Mladene ja sam ekstra zadovoljan sa rasponom brzina,nego me isto nervira sto nije hidro iznervira me kvacilanje,godinama kvacilam 142 e sad i njega puno je,uzeo sam ga preko volje sto nije hidro al je inace ocuvan ekstra,uzeo sam ga 5 dana pred zito otezo otezo da bi nasao hidro al nije me islo i na kraju sam morao varijatorski zato sto mi je trebao zbog secke i nije mi zao jer sam stvarno zaradio i otplatio ga,e sad sam pricao sa covekom gde sam ga kupio da ga menjam za hidro i on se slaze al ako bude neki zdrav i ocuvan u protivnom aku budu krsevi necu,teracu jos jednu godinu pa mozda uzmem megu 218,daj molim te reci mi kad smo kod varijatora,kako far reaguje kad npr.teras 2 8kmh u radu i stisnes kvacilo i ponovo pustis jal opet nastavi istom brzinom kretanja :sta:
 
sto se tice varijatora kad stisnem kvacilo ne smanjuje brzinu vec kad doze da moram saltat prvo ja na rucici moram smanjit varijator da bi mogo presaltat :zli: jel tako kod tebe hidro je zakon :D
samo sto kod mene meri sa prednjeg tocka
to merenje mi se ne svidja trebalo bi daje senzor na zadnjem tocku to jest na tocku koji nije pogonski, jer pogonski u nekim slucajevima proklizava i odma nije tacno mjerenje.
 
u kojim to okolnostima claas od 12000t moze da proklize na prednjem :haha:,meni se nasuprot nesvidja na zadnjem tocku nikako,kad obrazlozis prednji ja cu da argumentujem zadnji gde sam video ocima sta se desava sa zadnjim
 
Senzor za merenje se stavlja najčešće , na ne pogonske točkove (ili sad već puno češće merenje . laserom , ultrazvukom...Puno preciznije. ) .Stavlja se i na pogonske da bi se moglo izračunati klzanje , u kombinaciji sa merenjem na nepogonskom ili merenjem laserom .
Nevezano za vaše kombajne tj. gde se nalaze senzori . :ppozdrav: :ppozdrav:
 
jbg,onda izgleda da taj originalni svabski claasov bord kompjuter nevalja,to nije naknadna ugradnja vec fabricka,i u kojim uslovima moze da proklize prednji tocak na kombaju teskom 12000t +binker kad je pun 16200t ili nek je pola 14000t po kakvom to vremenu ili nevremenu treba raditi i koliko taj tocak treba da slajfa da bi u jednom pravcu ili na 1h to bilo pogdesno izmereno,kao prvo po takvim se uslovima kombaji i nekrecu po njivi,pa i da moraju da se krecu pre ce zadnji tocak lagati sa informacijom kad se na njega nafata blata i kad pocne da koci i da proklicava itd i kad se na taj senzor nakupi blata,e to je pravi proracun ::lose::,u svakom slucaju kombajni se krecu po pretezno suvom vremenu,niko neradi zito soju itd po kisi tako da je svedno jel napred ili nazad al po mokrom napred je zakon,to je moje misljenje,a vi budite pri svom :cao:
 
danger je napisao(la):
na kompresoru nikad i nigde nepise koliko ide vec koji gas

Možda ne piše tačno na kompresoru, ali pogledaj malo oko njega, na većini vozila pored kompresora ili na nekom vidnom mestu, najčešće blizu otvora za dopunu, stoji pločica sa vrstom gasa i tačnom količinom.
 
danger kod mene je knjiga (uputstvo rukovanja i odrzavanja ),kod mene se upisuje sirina hedera i duzina puta koji predje tocak za 1 krug
 
znam druze Cugi,inace sam auto mehanicar po struci,na autima obicno pise na veznim limovima,haubi,itd a i da nepise imam auto datu program gde sve to ima,al ne kombaju nema ni nalepnice ni niceg jedino na plocici kompresora pise da ide R12 nista vise,pitao sam majstora iz zrenjanina eibl-wondrak covek radi samo klas pa mi reko 1.3kg,ja nasuo i nije hteo da radi prejak pritisak i onda sam 0.3 odvadio i sad ladi fest samo sam hteo da proverim koliko tacno ide pa da naspem koliko je svaba zamislio
 
STIGLO NOVO LETO ! pali masine ,srecna NOVA GODINA puno srece ,zdravlj ,ljubavi ,para naravno i posla zeli vam markan !ziveli :ppozdrav: :cool: :cao:
 
I tebi sretna 2009 kao i svim drugim forumasima,sve naj naj naj bolje i da nasiljis tog dominatora da peglas s njim pun gas :cao: :ppozdrav:
 
danger evo pitanje za tebe dr. za claasa , na sta treba da obratim paznju (lezaji ,remenje itd.) uopste sta moze biti problematicno ,odgovori ako si se odmorio od ovih slavlja :ppozdrav: :sta: :cao:
 
markane sta da ti kazem,treba obratiti paznju na sve,ja sam uzeo 5 dana pred zito bio sam knap sa vremenom,tako da sam izmenjao samo sto sam uvideo,nozevi secke,drvene na slamotresima,biter kaijs,lezaje na vetru,sve duple prste na hederu i jednu komplet kosu napakovao nove nozeve,i odradio sezonu bez muke,a tebi predlazem isto sto cu i ja da uradim a vec bi poceo da radim samo je hladno,da ga pretreses komplet,ipak je to polovan kombaj,pregledas sve lezaje gumene zavese remenje itd i onda si miran od 3-5 god. zavisi koliko radis zemlje sa njim i koje kulture,ja licno samo peglam zito jecam tritikale i soju,ostalo radim sa zmajem jer mi nepada na pamet da ulazem u kukuruzni heder za klasa,bar za sada,ono sto ja znam da kod mene trenutno lose stoji ali jos radi je aksijalno i radijalno pomeranje bitera i doba,to sam primetio slucajno u soji i koliko sam snimio nisu lezaji nego osovine zajedene,pogledaj lopatice na odbojnom biteru,sine,da li imas sine na korpi,treba da imas dve sine na ulazu korpe jedna sa levim a druga sa desnim smerom zbog kvalitetnijeg izvrsavanja,bar to ima kod mene na 98,pogledaj katalog ako imas,sta da ti kazem,pretresi ga celog i miran si,za mene nema gore muke nego da mi stane u radu,zato uvek odvojim vise vremena za pripremu i onda lepo sedis i kosis dok drugi sarafaju,bar kod mene u kraju ima ljudi koji nedaju dinar na kombaj,kad se sta pokida on popravlja tako da u sustini uvek lezi musav ispod kombaja na +35do40,e sad neznam koji je tvoj cilj,da radis s njim ili da lezis pod njim,ako sta zapne pri remontu neki savet tu sam :ppozdrav: ,sad sam tek video fotku,u sustini sve isto ko i kod mene samo manji kombaj i slamotres manje,daj jos koju fotku kod vetra ,dob s desne strane itd,koja ti je sirina hedera
 
danger pun hvala ,heder je 3.60 a te sine na korpi nema ona mi je vani jedino ako nije na korpi za kukuruz ,reci mi dupli prsti nisu polomljeni jeli ih treba mijenjati i koliki je ulaz i izlaz izmedju korpe i doba
 
denger osto si mi duzan povrsinu (duzinu)sita i slamotresa :bravo:
kaka ti je kosa jel mozda sumaherova
 
Milina videti kad švaba nešto namesti , cinkovano , hromirano , ili dobra farba nemožeš ni špaklom skinuti . Sve se sija i posle 20... godina ! :ppozdrav:
 
e druze TO je klas,podcincan,i to jako znaci narocito ko manje vodi racuna o garaziranju,ja kada sam odabirao a nebi da me neko ovde pogresno shvati pa da opet kaze da hvalim svog konja a kudim fara,kod coveka gde sam ga kupio stizali su farovi 3580 3610 4065 2780 itd a pretezno 3580 i 3610 i to 91 godiste,to su bile takve rke truli izvareni ispucani ili da rezimiram izdrkani,ponavljam,nekazem da fahr nevalja ali ovi sto su mu stizali katastrofa,dok mu nijedan klas nije stigao u takvom stanju par godina stariji,a pred mojim ocima su prosla bar 10-tak kombaja dok se nisam na kraju opredelio za klasa a isao sam sa namerom da kupim fara i da mu je stigao imalo neki ocuvaniji far uzeo bi,al evo ispalo je ovako i nimalo nisam pozalio,zdrav do besvesti,pocevsi oko motora,dno bunkera,apcuzi nijedan povarivan,podcincana sabirna ravan i sita,jednom recju jedan klas moze da sarani minimum dva fara kod istog vlasnika sto znaci isti tretman odrzavanja,garant,jednostavno klas koristi kvalitetniji lim i to je to.

mladene klas nema sumaher kosu,ima standardne nozeve i prste koji rade do besvesti,jednostavno nemaju to u varujanti fabricki,takav im je heder da se nemoze staviti,mozda moze al to je vec teski budzitis za koji ja nisam raspolozen da pravim od gotovog veresiju,ja sam uzeo igrom slucaja po 12e komad sumaher covek nije znao da neodgovara za klas i video sam da nemoze pa sam mu vratio i uzeo u temerinu original po 13e,mala razlika u ceni,naravno izmericu duzinu sita i slamotresa cim malo vreme popusti,ovih dana kod mene non stop -8 do -14,tako da mi se neizlazi a isto to ocekujem i od tebe :cao:
 
O materijalima da i nepričamo , ja imam presu CLAAS muka me uvati kad treba nešto da bušim sj..m tri burgije za jednu rupu .
A da nepričam o šrafovima koji su još u fabrici zavrnuti , odvrću se kao da si ih juče skidao (što do tad nisam mogao , ni da pomislim) .
Vodilo se o svakom detalju računa , gde i kako ga staviti , oblik dela , pristup ....
Mislim da su švabe što se tiče mašina nikad neprevaziđeni ... :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh