Claas

nema potrebe za svadjom niti se ljutim,mada si i sam rekao da se zezas,apsurdno je pricati o fahru 1620 i dominatoru 76,to je isto da ja kazem da cu sa :sjasi: poorati dnevno vise nego ti sa ::traktor:: i jos biti ubedjen 100% u to,al ovde se vidi da je ustvari nekom cilj da podje... a ne da razmenjuje informacije,ja znam da je laverda najbolji kombaj na svetu al ja nisam imao love za njega pa sam uzeo losiju marku,svako spram svojih mogucnosti,pocinjem da se plasim da u zetvi 2009 dobro pazis na retrovizore da te slucajno nestigne neki 1620 dobices laverdu u rinfuzi plasticnoj :haha: :cao:
 
Markane,ona siva rucuca sa brojevima bi trebala biti zadana visina hedera,trebao bi da na grlu sa desne strane imas zakacen lanac koji je povezan sa tim uredjajem i kad spustas heder on treba da ti izbaci rucicu za spustanje,npr,1 najnize pa 2 malo vislje itd,samo to kod mene nesto nesljaka to cu da sredim za ovu godinu pa cu te jos informisati kako detaljno radi,cisto da znas ako neznas kad budes radio i upali ti se lampica da je bunker 70% pun upali ti se rotacija ako je prekidac za rotaciju u gornjem polozaju,ako ga stavis na sredinu nece se paliti nikako i skroz dole sija stalno,crveni taster ti je za pomeranje vitla napred nazad ako je iskljucen nece ti reagovato pomeranje vitla na zelenom prekidacu + -,i prekidac pored rotacije desno sluzi za sat na volanu,ako je skroz gore onda ti sat pokaziva obrtaj doba,sredina vetar,i dole brzina kretanja,imas pored prekidaca nacrtano na nalepnici,ako treba jos neki savet slobodno :ppozdrav:
 
dengeru bas bi volio tako nesto napravit al smo daleko pa je neizvodjivo :nono:\
tvoj i moj kombaj imaju iste parametre :ppozdrav:
 
a sta da radimo kad smo daleko a inace predpostavljam da bi ti odneo pobedu :osmeh:,kazi mi molim te jast da sam to vec pitao na temi fahr koliko su kod tebe dugacki slamotresi a koliko gornje sito na 3580,bas me interesuje
 
Čugi je napisao(la):
Uživam čitajući vas dvojicu na ovoj temi :haha: :ppozdrav:
nebi bilo zanimljivo.....ja sam svestan toga da je klas odlican kombajn ali ja nisam ljubitelj klasa, razmisljao sam se da li da uzmem megu letos od almeksa ali sam odustao, radio sam za njih i upucen sam i u cene i u razne ostale stvari i bas sam se zato i predomislio.....
e sad koje su to stvari o tome cu neki drugi put, necu sad sve da kazem pa posle necu imati o cemu da pisem, nece biti zanimljivo.....
ma strasan sam ti ja :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha:
 
denger mozesli mi reci kolko koja brzina moze ici maksimalno ,i kolko ides brzo u kukuruzu nekom osrednjem naprimer prinos 8t/h
 
neradim kukuruze sa klasom niti planiram da uzimam heder,imam dobrog zmaja i nov heder za njega kukuruzni,zasto nov,zato sto je kupljen iz fabrike 1990 i samo te godine je radio,posle se zaratilo i nisam ga koristio sve do ove godine,reku ajd da malo provrtim lance i lezaje a i sam sam sijao kukuruz zato sto je prosle godine bila dobra cena,ove su usrali i niko nece nagodinu da seje sem onoga ko mora zbog stoke i sad da dajem za klasa kukuruzni od 5-7000e nisam lud jer nece biti posla,konkurencije ima i tako da klas je namenjen pretezno za soju i zito,dok klas radi soju zmaj radi suncokret posto se kod mene dosta radi i suncokret a potrefi se u isto vreme da bude imam kombajnera i samo peglamo,posle zmaja upregnem u kukuruz i sasvim mi je dovoljno,brzine su sledece 1 od 1.9-4.5 2 od 3.8-10 3 neznam bas minimum al max je 22.5kmh
 
denger i moj je kombaj iso 20km/h al kad sam remontovo variatorske remenice to jest otklonio luftove sada ide 25km/h naprimer ja kukuruz cesljam 10km/h druga i pun varijator.
napisi svoje podatke o sitima i slamotresima :ppozdrav:
 
25 km/h je maksimum i nemoze vise ida oces bolje ti svog natjeraj makar i na 25 :cao:
 
kod mene nema nikakvih luftova,25-22.5=2.5 za dva ipo nasat da se sekiram :nono:,imam bord informator na kojem mi pokaziva 23-22.5 varira pa sam ja stavio 22.5,jer u vrsenju koristim njegov sat za obrtaj doba a bord namestim brzinu kretanja i tako pratim brzinu kojom radim i obrtaj tako da nemoram stalno na dugmetu prebacivati sat
 
a jel pise u knjizi na kojim gumama koliko ide na sat,ja samo kazem koliko mi pise na bordu,a u sustini je tako a mozda i vise jel zmajevi idu od 18-20 kad ga dobro naspanujes a ja obilazim zmajeve ladno,na bord kompjuteru moras da zadas koje je dimenzije prednja guma da bi pravilno ocitavao brzinu i merio hektare uradjene,isto kao i sirinu hedera,tako da meni pokazuje od 22.5-23kmh e sad dal odstupa 0.5 +- nije bitno u transportu,bitno je u radu koliko moze da kosi,stim dok sam ga terao iz sabca deda je zamnom isao kolima i kaze da oko 25kmh jbg nemoz to bas autom izmeriti al recimo da pokazuje tacno jer mi hektarmetar pokazuje u brucu,kakvu to knjigu imas markane,jel imas podatak mozda koliko ide freona u klimu za 98
 
danger ima veze koje su gume ,a za freon mora da negdje pise da na kompresoru ili na isparivacu (trebalo BI),a kod mene je hektarmetar skopcan na zadnji tocak ,knjiga je orginal od claasa od 78s do 108 sl ali za freon nisam nasao nista :nono:
 
Nazad
Vrh