Claas

2,6 m ti je mozda adapter a 10 mozda imas sina sto na bubnju sto na biteru:haha: :haha: sica :bravo:
nista onda to je sica nemogu te poredit sa 3580 :cao:
 
:osmeh:,cisto da mislis da imas bolji kombaj :D :ppozdrav:,neznam zasto si pitao za informacije bubnja jel bi da podej....s ili da se informises, ako si za zaje,,,,,onda pozdrav rafineriji Modrica :cao:
 
pa zar ti ja licim na neozboljnu licnost ,nisam mislio podje.....i vec da se informisem.
zasto pozdrav modrici jel :sta: ti treba ulja
 
u ovdje je žestoka borba ,nema druge na njivu pa da se vidi ,,ko kosi a ko vodu nosi,, a ja cu pripremit ulja kome zatreba :cao: :bravo: :bravo: napred naši :ppozdrav:
 
Ma mislio je na mene markane,izaziva na dvoboj,a ja naravno raspolozen u svako doba dana noci :osmeh:,mogli bi kao oraci,takmicenje na 24h,ko ce vise,sa manje ili bez rasipa,sa manje primese i loma itd,uvek raspolozen,odredi tablu i dan i sve je dogovoreno :cao:
 
danger prepuštam ti ga ipak si ti iskusni ,navijam za claasa ! reci mi koliki su slamotresi(tresoslami) ::pomoc:; kod 78 ima 4 kom
 
Markane moja makina je 98, mecan 150ks turbo,5 tresoslama :osmeh:,135 sirina doba,heder 3.96m,bunker je 4.2t u zitu sam ga testiro,i tako.....ekstra zadovoljan,ima klimu,senzore rasipa,jedino nije hidro pogon sto me veoma nervira tako da cu ga menjati za hidro kod coveka gde sam i kupio ako stigne neki da nije rasturen,malo mi zao mog jer je ekstra zdrav,al ako stigne zadovoljavajuci onda menjam,moguce i megu da uzmem videcu,ako ista bude ce vam se pohvalim :cao:
 
danger je napisao(la):
Ima druze u mom kraju 2 komada 1620,pa mi je sve jasno,al nisi mi jasan sta je pisac hteo da kaze kad se nedaj boze klas nadje ispred fara,far ga ovrsi,koje su to nebuloze,i koja oznaka klasa nesme da se nadje ispred koje oznake fara,daj malo to pojasni te nebuloze ::lose::

evo da ti malo pojasnim, covek iz pecinaca je kupio letos tog klasa i platio ga 19000 evra, sa njim je dobio i kukuruzni adapter, gore iz okoline subotice isto 76 za 20000, isto sa kukuruznim adaptarom i zitnim, uradio je oko 500 jutara sa njim, to je cena tog kombajna, sve preko toga je preplaceno....ima ga i neki moj rodjak iz kikinde,samo mislim da je njegov ima oznaku 96, nisam suguran, on ga je uzeo pre nekoliko godina i zadovoljan je sa njim.....moj deda iz kikinde ima 1620, nisam siguran sad tacno ali znas na koji mislim, to nije kombajn, to je zver i ista je cena, delova ima na sve strane nego kenjaju za delove, ja znam da ih ima....
ja sam bezveze poredio ta dva kombajna, nemogu oni da se porede, to je najbolji kombajn koji moze da se nadje za te pare po meni normalno, momak je pitao za savet ili predlog, to je bio moj, iz licnog iskustva.
 
a to sto sam ih poredio na taj nacin je bila sala, zezanje, nisam druze mislio da ce far stvarno da pojede tog klasa, masine nejedu jedna drugu....
nisakim se ja ovde nesvadjam, to govorim vec deseti put, imamo sam iskustva sa raznim kombajnima i onda kazem sta sam video i cuo...
nemoj da se ljutis, ako sam rekao nesto sto te je iznerviralo, izvini :ppozdrav:.....
nestavljam ja fara ispred klasa, kako vikazete klas je broj 1, mada ja se bas neslazem sa tim, jer da se slazem ja bi onda kupio klasa a ne to sto sam kupio, ali ovo je vec druga tema......., nego nemoj da se ljutis :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav:
 
:osmeh:,ma druze neljutim se ja,nego,kad nesto hoces da poredis onda to radi u istoj klasi,ti poredis 76 koji je gabarita jednog zmaja i pretezno koristi heder3,6 i motor od oko 120ks i zatim iza njega ide 1620 sa 6 slamotresa 5,5 heder pretezno jer ih koriste u mom kraju tako,i motor V8 od preko 200ks i kazes sta ce biti ako ga 1620 pojede,a ja cu na to sta se desi kad iza 2385 fahra naidje npr.da nepreteram MEGA 218,ko je tu lovac a ko lovina,razumes druze,kad nesto poredis stavi identicne modele u istoj klasi pa nek se jure po njivi koliko hoce a ne ti poredis slabijeg sa jacim,samo toliko :osmeh: :ppozdrav: :cao:,jos nesto da dodam,nije ista cena dominatoru 76 96 i 78 88 98, za model 6 i nije preko 20000e , a 8 su skuplje jer su noviji modeli
 
danger jel se ista podesavaju ti senzori za rasip ,sta su ona dva mala dugmica ispod displeja i sta se pdesava sa rucicom odmah do gasa :sta:
 
to su potenciometri ako sam te razumeo na sta mislis,sluze za razne kulture,tu se steluje osetljivost jer nije isto raditi uljanu repicu kukuruz zito suncokret soju,npr.soja je teza i ja radim na 3 zito na 4 a uljnu repicu neradim al tu moras ici jos vise 6 7 razumes
 
po meni je prioritet poredjenja kvalitet i odrzavanje pa cena,pa cena i tek onda "marka"
ako je fahr identicne radne sposobnosti kao claas a jeftiniji za ~5000e zasto ne uzeti fahr??
jedino da komsije pricaju da imas claas :haha: :haha: :haha:
 
Nazad
Vrh