Claas

gregorije83 je napisao(la):
a ako se nevaram jedna od svrha ovog foruma je i to da naucimo nesto jedni od drugih.

Naravno, samo opušteno :ppozdrav:
 
pa ispada da ja forsiram nesto a to nije tacno, nego sam ranije spomenuo laverdu i sad kad god prokomentarisem claas-a ljudi me zezaju za laverdu... ali str sad, kako god bilo
:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
 
POZDRAV SVIM KOMBAJNISTIMA ! ja sam novi ,hocu da postanem (kmbajnista) pa imam par pitanja za vas :ideja: clas dominator 78s gp.87 vase misljene i karakteristike .HVALA MARKAN
 
Pozdrav i tebi mladi kombajneru,vidim da zelis kombaj i podrzavam tvoje misljenje samo ti nije dobar pocetak,prvo treba da kupis zmaja i da se par godina kalis na njemu,da se znojis cvaris pizd...s,dodjes navece musav znojav i glavom natecenom,i onda kad legnes da spavas celu noc ti zuji u glavi i premotavas film gde si pogresio :osmeh:,i to sve bez kvara,a tek da nesto pukne kao naprimer biter osovina uh..... :osmeh:,malo sale nije na odmet al u svakom slucaju ciljas na dobar kombaj,neznam koliko zemlje radis i koliko usluzno al to ti je solidan kombaj,noviji tip kabine od dom.76,ako potrefis klimu super,pretezno su ti modeli perkins motori,nadje se i po koji mecan,cetiri slamotresa,nije velik ako treba negde da se provlacis,heder moze biti u vise varijanti za 78,3.6m 3.9m 4.2m,pogon varijatorski,po meni ako je u dobrom stanju kupuj i salji koju fotku i spremaj se za leto,samo sto nije
 
POZ.DRAV ,,DANGER,, hvala na sali i savjetu ,vec sam bio takav ali ne u kombajnu
kombajn je sa dva hedera 2500 rh 30000 eur iz CH u odlicnom stanju heder 3.6m bez klime bit ce i slike .JEL skup misljenje ::novac::
 
hvala na savjetima kupljen je za 26000 e ima li tko konkretno iskustva s tim kombajnom .pozdrav sutra slike
 
Cestitam nek ti je sa srecom,mnogo posla i samo gas,ako je sa dva hedera to je ta cena pod uslovom da je dobar da nije neki razdrndan,claas ima podcincan lim a to mnogo znaci za kombaj,neslusaj ta petardiranja puno si ::novac:: ga platio,kupi fara i tako to,ako si ti zadovoljan samo napred,ja imam 98 ako ti nesto zapne pitaj tu smo da se pomazemo,usput da pozdravim fahrove masinovodje,sto je na pocetku reko Cugi claas je no1,dok vi svako jutro vucete za sobom crevo kompresora i izduvavate te motore i stubline ja svaki dan uradim 2-3 jutra vise x10 dana zita pa x10 dana soje pa ti racunaj :cao:
 
markane nek je sa srecom ida te dugo sluzi bez kvarova :ppozdrav:
denger razumjem ja da ti hvalis svoga konja al nemoj tolko :osmeh:
kao prvo nisi dobro informisan sto se tice ciscenja motora jer ako je motor uredan i ne pusta nigde ulje onda taj motor mozes izduvat od sezone do sezone, prema tome nemozes ti nista prije krenut prije nekog ko ima fara.
jedina razlika je sto ti mozes plakat kad ti se pokvari klas sto od visoke cjene djela sto od teske nabavke istog
 
Super,lepo izgleda,vidim da ima stelovanje brzine vitla na dugme(prekidac) iz kabine kao i pomeranje vitla napred nazad sto mnogo znaci,nek ti je sa srecom i posla naleto pun gas,i da sluzi bez kvara :D
 
Odlično Markane, dobre slike :D sad kada si savladao kako se postavljaju slobodno kači i slike drugih mašina, jedino na šta ti skrećem pažnju je to da ne pišeš više postova za redom u kratkom vremenskom periodu ako si nešta zaboravio i hoćeš da dodaš u post, u gornjem desnom uglu svakog svog posta imaš opciju izmeni i slobodno kači više slika u jednom postu, ja sam ti sada sve ove spojio u jedan post. :cao:
 
hvala ,,danger,, slike su me namucile ali savladao sam  ,a vidjet ce mo sta moze zelenko  :cool:

ok cugi


 
Evo malo slika od mene,nije me dugo bilo. Claas Dominator 85 sa adapterom+tarup, heder 3,60m. Zmaj 142 adapter + heder 3.60m(sužen). Oba u garaži, pa komentirajte. Pozdrav!!!
 
skidam adaptere zimi naravno,imam još slika ali sve su veće rezolucije i neće da ih prihvati, a ono je slika iz sezone (septembar mj.)
Kod Claasa je motor 6-cilindara Mercedes turbo,neznam tacno koliko KS(oko 150)
 
:D,hvala na odgovoru mada sam ja mislio na Markanovu 78 sto se tice motora dal je mecan ili perkins,al jedan moj kolega ima 85 3.6 heder na oko ko i tvoj al perkins makina,ako se nevaram jel to 5 slamotresa?
 
Nazad
Vrh