Claas

cicimoric je napisao(la):
Bobo je napisao(la):
CLAAS koristi mercedes i caterpillar motore u svojim kombajnima... Nikakav cummins.

A u ranijim modelima je bilo i RABA - MAN motora, taj je i u mom Claasu. Motor se proizvodio u madjarskoj u RABA fabrici po licenci MAN-a.

Moj kolega je imao Claasa sa RABA motorom i nije bio nešto oduševljen sa kombajnom.
 
Ima jedan interesantan sajt sa raznim podacima : http: //www.konedata.net/ mozda vam pomogne oko vase dileme sta claas ugraduje u svoje kombajne a i mnogo drugih podataka o drugim kombajnima i traktorima. Pozz. :D :ppozdrav:
 
Jel može neko da mi objasni šta imaju ti axial-ni kombajni umesto slamotresa(koliko sam shvatio oni nemaju slamotrese nego nešto bolje)? I prelazak sa kulture na kulturu se odrađuje komandama iz kabine (da/ne)? E pa kako sad on može npr iz žita da pređe na kukuruz , sa istom korpom, u čemu se sastoji njihova nadmoć nad običnim kombajnima?
...
Ovo me je uvek zanimalo, nisam imao koga da pitam :cao:
 
U drugoj polovici ovog videa ima s sve lijepo objasnjeno kako CLAAS LEXION izgleda iznutra...

Na animaciji se vidi jedan separator,a li ima ih dva jedan kraj drugog.

[youtube=425,350]oq7IqzDezsQ[/youtube]

Ovo nije cisti axialni kombajn, jer ima predbubanj, bubanj i viter, pa tek onda dva separatora. CASE koji je skroz axialni kombajn, on ima samo jedan separator i nista vise...
 
Znači fora je u separatoru. koliko sam shvatio radi se modifikovanoj vrsti spirale(puža), da?
 
nailazio sam na internetu na CAT kombaj i u biti je to original klas po svemu a nebi da se kladim al je moguce da ga klas i radi al mogu da se raspitam,imam brata u cikagu i dok je bio ovde isli smo na americki sajt da vidimo posto su klas kombaji a ono izbacilo CAT,i totalno isti laksioni,e sad.......dal ga amer sklapa ili klas radi i pakuje ovde za americko trziste......kad sam bio kod brata 2005 kad je izasao novi pasat sta mislite sta je pisalo na njemu....dzeta.....kaze mi brat kako ameri nevolu da menjaju imena i kad naviknu na jedno ime samo to traze tako da sto je kod nas pasat,bora,vento itd....tamo je sve dzeta,verovatno tako i klas ustvari CAT ima bolju prodju pod tim imenom nego klas a razlika samo u boji i verovatno u motoru
 
CAT lexion ameri sastavljaju...

Sto se VW tice, BORU nisu kupovali, jer BORED na eng. znaci DOSADNO i kad su BORU preimenovali u JETTU krenula prodaja...
Amerikanci su glup narod da ne povjerujes...
 
dali neko veruje u ovo? :sta: kako se to moglo dogoditi?neverovatno
[youtube=425,350]http://www.youtube.com/watch?v=T6eYWFpAJPQ[/youtube]
 
U pitanju je pun bunker i neiskustvo kombajnera pri vrsidbi nizbrdo... Tezina zrna ga pretegne i to nije nista novo... Meni se to na zmaju dogodilo u vrsidbi soje... krenes na rikverc i kako pustas kvacilo, zadnji tockovi se dizu, a prednji stoje ma mjestu... Da je bunker bio prazan, prije bi i remen proklizao, nego da se tako sto dogodi, ali heder naprijed tezak, pun bunker i nikakvi utezi iza, i dogodi se tako nesto...

Svaka cast kombajnima s odvojenim kocnicama, jer kod nas na brdu nekad s kocnicama moras upravljati, pogotovo ja koji imam one glatke gume iza koje ne usjecaju u zemlju, pa je upravljanje slabo. Da nisam odvojene kocnice imao da kombajn malo zanesem u jednu stranu, ne znam kako bih se odande izvukao...
 
Bobo je napisao(la):
U pitanju je pun bunker i neiskustvo kombajnera pri vrsidbi nizbrdo... Tezina zrna ga pretegne i to nije nista novo... Meni se to na zmaju dogodilo u vrsidbi soje... krenes na rikverc i kako pustas kvacilo, zadnji tockovi se dizu, a prednji stoje ma mjestu... Da je bunker bio prazan, prije bi i remen proklizao, nego da se tako sto dogodi, ali heder naprijed tezak, pun bunker i nikakvi utezi iza, i dogodi se tako nesto...

Svaka cast kombajnima s odvojenim kocnicama, jer kod nas na brdu nekad s kocnicama moras upravljati, pogotovo ja koji imam one glatke gume iza koje ne usjecaju u zemlju, pa je upravljanje slabo. Da nisam odvojene kocnice imao da kombajn malo zanesem u jednu stranu, ne znam kako bih se odande izvukao...

u pravu si.....ali ovde su sve njive na nekim brdima i da se to nebi desilo moras voziti oprezno i sporo......a da kupis leksiona da ga mazis......:haha:bolje da kupis onda zmaja............

ocu da kazem da u ovakvim sutuacijama sa ovakvim masinama treba imati srece.......malo vise nego iskustva......ovo su hidro pogoni i ako je rucica malo ostrija ovo se desava od zajebancije..........
_________________________________________________Post je spojen: [time]1246392496[/time]_________________________________________________
Farmer II je napisao(la):
Jel može neko da mi objasni šta imaju ti axial-ni kombajni umesto slamotresa(koliko sam shvatio oni nemaju slamotrese nego nešto bolje)? I prelazak sa kulture na kulturu se odrađuje komandama iz kabine (da/ne)? E pa kako sad on može npr iz žita da pređe na kukuruz , sa istom korpom, u čemu se sastoji njihova nadmoć nad običnim kombajnima?
...
Ovo me je uvek zanimalo, nisam imao koga da pitam :cao:

dobra stvar za kukuruze i nizasta vise...........
 
Sta aksijalcima fali u psenici i ostalim zitaricama?!?

Problem je taj sto ljudi ne citaju upute, sramota ih pitati, navikli da sve kulture deru bez predesavanja kombajna, bar je u mom kraju takav slucaj...

Psenicu vrse aksijalci samo tako, kao i soju i kukuruze. CLAAS je tu u prednosti sto iam i predbubanj, bubanj i biter a separatori samo dovrsavaju masu, jer bubnjevi dosta toga izvrse sami po sebi...

CASE ne bi pravio te kombajne da ne valjaju a ne bi ih ni kupovali toliki ljudi po USA, da nisu dobri.

Imas tamo ljude koji ma je jedina djelatnost usluzna vrsidba velikih povrsina, krecu s novim kombajnima iz mexica, pa ih postepeno sele do kanade a neki cak i u kanadu idu vrsiti. Kad zetva zavrsi, kombajni se vracaju u tvornicu, dobivaju nove po nekoj snizenoj cjeni i opet ispocetka teraju od juga, ka sjeveru. Ako tim ljudima koji godisnej povrse ne zna se koliko povrsine najbolje pasu CASE aksijalci, nitko me ziv ne moze uvjeriti da nisu dobri.
 
Bobo je napisao(la):
Sta aksijalcima fali u psenici i ostalim zitaricama?!?

Problem je taj sto ljudi ne citaju upute, sramota ih pitati, navikli da sve kulture deru bez predesavanja kombajna, bar je u mom kraju takav slucaj...

Psenicu vrse aksijalci samo tako, kao i soju i kukuruze. CLAAS je tu u prednosti sto iam i predbubanj, bubanj i biter a separatori samo dovrsavaju masu, jer bubnjevi dosta toga izvrse sami po sebi...

CASE ne bi pravio te kombajne da ne valjaju a ne bi ih ni kupovali toliki ljudi po USA, da nisu dobri.

Imas tamo ljude koji ma je jedina djelatnost usluzna vrsidba velikih povrsina, krecu s novim kombajnima iz mexica, pa ih postepeno sele do kanade a neki cak i u kanadu idu vrsiti. Kad zetva zavrsi, kombajni se vracaju u tvornicu, dobivaju nove po nekoj snizenoj cjeni i opet ispocetka teraju od juga, ka sjeveru. Ako tim ljudima koji godisnej povrse ne zna se koliko povrsine najbolje pasu CASE aksijalci, nitko me ziv ne moze uvjeriti da nisu dobri.

znas li koliko je case prodao aksijalaca u zadnjih par godina....koliko ja znam nijedan......zasto case prodaje sada nju holande......ove godine.....?prodali su desetak holanda i nijednog casea......zasto kada su tako dobri....?
klas aksijal i svaki aksijalni kombajni su dobri u kukuruzu, u ostalim kulturama nemogu da se porede sa kombajnima sa slamotresima.........nisu lisi, da se razumemo, ali nisu bolji i nema to veze sa podesavanjem.......znam coveka iz vojvodine koji ima leksiona 580 ako se nevaram, prodaje ga ili menja za leksiona sa slamotresima.........godinu ili dve star.............
 
Problem lose prodaje je samo i jedino vislaj cjena nego kod kombajna sa slamotresima, jer su puno jednostavniji, pa samim time i jeftiniji.

Hoces mi reci da CASE na svjetskom trzistu nije prodao niti jedan kombajna u zadnjih par godina? Al si se gadno zezno, a ako mislis na niti jedan u nasoj regiji, onda je to razumljivo, jer opet napominjem da je cjena glavni faktor...

Da aksijalci ista lose vrse, u to niti najmanje ne vjerujem. CLAAS lexion je najucinkovitiji kombajn a svijetu, kad se pravilno postla nit rasipa, nit melje, a vrsi sasvim dobro.

Ovaj sto mjenja 580, ga ocito ne zna sastelati kako treba, jer mu je prekompliciran. Ljudi su navikli na slamotrese i te kombajne znaju stelai, al aksijalac je sasvim deseti par opanaka pa zato ne rade dobro...


Edited by Mityoo: Off topici premesteni u istoimenu temu!
 
Bobo je napisao(la):
Problem lose prodaje je samo i jedino vislaj cjena nego kod kombajna sa slamotresima, jer su puno jednostavniji, pa samim time i jeftiniji.

Hoces mi reci da CASE na svjetskom trzistu nije prodao niti jedan kombajna u zadnjih par godina? Al si se gadno zezno, a ako mislis na niti jedan u nasoj regiji, onda je to razumljivo, jer opet napominjem da je cjena glavni faktor...

Da aksijalci ista lose vrse, u to niti najmanje ne vjerujem. CLAAS lexion je najucinkovitiji kombajn a svijetu, kad se pravilno postla nit rasipa, nit melje, a vrsi sasvim dobro.

Ovaj sto mjenja 580, ga ocito ne zna sastelati kako treba, jer mu je prekompliciran. Ljudi su navikli na slamotrese i te kombajne znaju stelai, al aksijalac je sasvim deseti par opanaka pa zato ne rade dobro...


Edited by Mityoo: Off topici premesteni u istoimenu temu!

e voleo bi ja da vidim to kejsa koji je u srbiji skuplji od klasa pa se klas prodaje a kejs ne.....eno ga novi aksijalac, nova serija, od pocetka sezone stoji u dvoristu vaita.......
 
Pricam o Claasu sa slamotresima (Dominatori, Tucano) i o Claasu lexionu...

DAkle, Tucano je jeftiniji jer je jednostavniji za sloziti, i zato ljudi ponajvie ne kupuju aksijalce, zar ne? Drugi problem je sto su ljudi navikli na slamotrese, pa ne znaju stelati aksijalca, i onda on ne valja. nitk oza savjet nece pitati, jer je preponosan, a stezu korpu ko na obicnom kombajnu. Nitko ne razmislja da masa obilazi cjeli krug oko korpe i da joj je povrsina 10 puta veca nego normalnoj korpi, I onda se cude da lomi zrno i da je los izvrsaj...
 
@ Bobo
Pazi sad sta sam danas cuo :haha: :haha: :haha:
Isao sam u obilazak automatic-om da vidim dali imam parcelu koju mogu da ovrsem... usput naidjem na claas axial, pored prikolice, bas mere vlagu! Stanem da vidim rezultat merenja..... vlaga 17%! VLASNIK kombaja kaze: Puj j...m ti AKSIJAL kad tako vlazno vrse!! :sta: :haha: :haha: :haha:
Kao da to ima veze! :haha: :haha: :haha:
 
Nazad
Vrh