Claas

u knjizi pise 1000-1500 za jecam a ti se ustimas kako ti odgovara ,koliko se smiju grijati sovine na slamotresu ,kod mene je prilicno vruce skoro da ne mozes drzati rukom ,nisu pretegnute imaju lufta :cao:
 
neznam sta je smesno 1300obrtaja :sta:,ako zmaj radi sa 900 neznaci da svi rade tako,ja radim zita od 1200-1400 zavisi od sorte dok sam sa zmajem imao loma na 850 u renesansi,svaki kombaj ima svoja stelovanja i zazore sita i korpe
 
meni je smesno,sto sam na prethodnoj strani napisao da strnjiku + semensku detelinu,radim od 1000 do 13000,da bi se na ovoj strani ispravio.i sto me je kiraj pitao jel to helikopter vozim! ::namigivanje::
 
danger je napisao(la):
neznam sta je smesno 1300obrtaja :sta:,ako zmaj radi sa 900 neznaci da svi rade tako,ja radim zita od 1200-1400 zavisi od sorte dok sam sa zmajem imao loma na 850 u renesansi,svaki kombaj ima svoja stelovanja i zazore sita i korpe
Vozaci claas-a , claas ima manji dob pa mora raditi na vecim obrtajim ali jedno pitanje: vozeci zmaja vetar sam podesavao sacometrijom a kod claas-a ima obrtomer pa mi recite na kojhim obrtajima radite + - :ppozdrav: . Hvala. :ppozdrav:
 
Izvadjeno iz: ZMAJ kombajni

kejsovi kombajni su najbolji imaju aksijalni bubanj i sa njim radi brze i bolje.to je buducnost,dzondir ugradjuje aksijalne bubnjeve samo u najvece kombajne dok ostali manji kombajni imaju normalan polozaj.
_________________________________________________Post je spojen: [time]1246225466[/time]_________________________________________________
nisam se iznenadio sto nema nove 143 jer u kumanu ima jedan 143 sa cuminsovim motorom pa izgleda kao svemirski brod sa njim nesto jako dobro samo sto se stalno kvari limarija pa nemoze da pokosi 5 jutara zita na dan.
 
Izvadjeno iz: ZMAJ kombajni

ta idi...lupetas po obicaju...
prosle godine bd agro doterao novog jd axiala za zito,radio super,kad je dosao suncokret a ono prc,radio dok je uprzen,cim malo padne rosa,on se davi.
za kukuruz je isto bio dobar.
 
Izvadjeno iz: ZMAJ kombajni

Pa to je golo govno i tu se slazu svi vlasnici malih zmajeva...

Ali to je velepametni englez dizajnirao u svom MF kombajnu odkojih je zmaj uzeo licencu za svoje male kombajne, dok su veci radjeni po drugim licencama i u suradnji s New Hollandom...

taj vrag da se moze izbaciti, bio bi odavno izbacen, ali posto se sve preko njega pogoni, mora tu biti i smetati...

Sa slika se vidi da je hvatac kamena zastopan, bas zato jer kad bude vise mase, biter ju gura uz hvatac kamena i ovaj se puni zrnom i klasovima.. .svaka dva kruga bi ja trebao stajati iodstopavati hvatac kamena, al to ne radim... nisam dobio poklopac hvataca uz kombajn, ali da jesam, vec bih ga ja zatvorio...


Sto se tice aksijalnih kombajna... To sto nazivas bubnjem je u biti separator... puno se sporije vrti od bilo kojeg bubnja i masa moze obici najmanje jedan krug oko njega donajvise dva. Izvrsaj je bolji, slama je toliko sazvakana da sjecka skoro ni ne treba, i tu se ucinak pravi.

CLAAS je napravio posao sa svojim LEXIONIMA jer oni imaju i normalni bubanj i aksijalni separator. trebutni rekorder u vrsidbi je claas lexion 580tt, ali to je za neku drugu temu, da ne stopamo temu o zmajevima.
 
Izvadjeno iz: ZMAJ kombajni

aksijalni bubanj na klasu ima i u 88 god.,to znam sigurno a mozda i pre,isto tako znam i za kejsa,tako da to uopste nije nista novo samo sto toga nema u nasim krajevima i nije poznato tako a i mi balkanci navikli na slamotrese,u mom kraju jedan covek ima kejs iz 88 aksijalni i radi samo kukuruz,tako ga je kupio sa tim hederom i trci po njivi ki blesav
 
Izvadjeno iz: ZMAJ kombajni

nisam siguran kad su ameri kosili sa dzondirom i hederom od 11 metara a ucinak da nespominjem to svako zna mada nije fora u tome vec imati jedan ali vredan.znaci dva bubnja aksijalna i gas pa su pokosili stotine hektara za dan.i sto je najbitnije kad se radi druga kultura samo pritisnes dugme i kombajn je nastelovan.
_________________________________________________Post je spojen: [time]1246226608[/time]_________________________________________________
e to je poso. :cool:
 
Izvadjeno iz: ZMAJ kombajni

Kazem ti da CLAAS ima najveci ucinak NA SVIJETU i to potvrdjeno u GUINNESOVOJ knjizi...

Nesto se New Holland pravio vazan s njihovim najnovijim modelom i po transparentima pisali kako imaju NAJVECI kombajn s NAJVECIM ucinkom na svijetu... napravili su i svjetski rekord s njime, dok ovi iz CLAAS-a nisu uzeli lexiona 580TT i srusili rekord kao od sale. sto bi tek bilo da su uzeli 600, ali nisu namjerno bas da pokazu ovima iz NH da se s claasom nije za igrati.

Aksijalni bubnjevi su stara tehnologija koja uz pomoc moderne elektronike i hidraulike cini cuda. Kukuruzi, soja, psenica... teraj i ne gledaj, a ucinak svjetski...


Odlutali smo daleko od ZMAJ teme, pa molim da se vratimo na nju sto je prije moguce ;) ;) ;)
 
Izvadjeno iz: ZMAJ kombajni

e da je tako i u stvarnosti najbolji kombajn na svetu je CAT lexsion americka proizvodnja,samo sto nisu imali vremena da se igraju sa decom iz ginisa.
_________________________________________________Post je spojen: [time]1246229231[/time]_________________________________________________
posto administracija spava mozemo da lupetamo do rane zore.ahahahah :haha: :haha: :ppozdrav: :D
 
Izvadjeno iz: ZMAJ kombajni

Ajde da te naucim da su CAT lexion i CLAAS lexion U DLAKU jednaki kombajni, samo se CLAAS ime nije prodavalo u americi, a posto od CATERPILLARA uzimaju motore, napravili su za americko trziste CATERPILLAR kombajne koji se prodaju kao mutavi, dok claasa nisu htjeli kupovati...
 
Izvadjeno iz: ZMAJ kombajni

pa znam ja za njih jos kad sam bio beba,cini mi se da imaju cumins motore ako se nevaram?
_________________________________________________Post je spojen: [time]1246230068[/time]_________________________________________________
i sto se tice tih motora cini mi se da je teze imati dobro dete nego dobar motor.
_________________________________________________Post je spojen: [time]1246230330[/time]_________________________________________________
a znas li sta je cuminsov motor naspram ostalih kad ima garanciju fabrike za nekih 20000 da se nece kvariti cumins je najbolji na svetu to svi ameri znaju kakav katerpilar ali ostali su mu za petama jer nisu losi ali za nijansu losiji.
_________________________________________________Post je spojen: [time]1246230482[/time]_________________________________________________
pa stacu nek su mutavi i sepavi vazno da su zdravi i nasi.
 
Izvadjeno iz: ZMAJ kombajni

Jel ti pricas o claasu ili o cemu?

CLAAS koristi mercedes i caterpillar motore u svojim kombajnima... Nikakav cummins.
 
Znam ih i sa perkinsovim i to u v raspored oko250 ks. Nisam siguran ali mislim da je dominator 1o8.
 
Nazad
Vrh