Claas

Mislim da nemate pravo posto znam coveka a i atar gde se krece tako da nece imati nekih vecih problema sa hederom od 5m, mada sam i ja pristalica manjeg hedera a brzeg prolaska. Jedino mislim da je to previse ::novac::
 
malo sam preterao sa cenom ali covek ga je platio 120 000e + pdv i troskovi lizinga i ostalo pa ce ga izaci na kraju negde 180 000 e +- ,ali kombajn je prva liga i najveci u selu :D

4im2c0.jpg

kabina
10fwg9w.jpg
 
ovi iz almeksa deru preterano,kako isti kombaj moze u hrvatskoj da kosta 110.000e,kolega kupio prosle godine i tacno u dlaku toliko platio,180.000e previse za taj model mediona,a za heder nevredi da vas puno ubedjujem sta je bolje a sta nije,znam da je u mom kraju prodano par dominatora 108 sa 5.1 hederom,nije prodan sto nevalja kombaj vec prevelik heder,sve zavisi gde se ko krece sa kombajom,al ako ti je u cilju da ceo dan raskacinjes i zakacinjes hedere samo napred,jedino ako imas zemlju u komadu i samo na nju ides onda ok,al.....treba malo razmisljati i o elementarnim nepogodama,o polegnutosti zita,o nepripremljenom zemljistu za soju itd.....pa dodji da vidis kako kupi polezine 4m a kako 5.1,a svake godine sve veci problemi sa plezinama bar u mom kraju,kod mene zatvore brazdu sa drljacom i na to poseje soju pa je posle pokupi sa 5.1,za isto vreme se moze otkaciti heder na zmaju kao i na klasu,plus problem jos ljudi za taj posao i prevoz hedera za kombajem,sve jedno drugo veze....isti ucinak ima sa 4m ili 5.1 pa da pola dana provede u nekom prekacinjanju,e sad ako covek ima table i radi samo sebi onda to malo mozda opravdava stvari,u mom kraju koji imaju djuru djakovica sa 5.5 ili 6m heder imaju problem jer nece niko da ih zove usluzno jer pola soje nepokupe i sad svi traze 4.2-4.5m heder inace osta bez posla
 
dangeru ako se odnosi na mene, znaj da radim sa 3m i 4,8m hederom tako da znam razliku a sto se tice usluga toga kod nas vise i da nema jer svaki jedan ijole ozbiljan paor ima kombajn tako da selo je prepuno kombajna a atar nesto nece da se siri
 
case ih je napisao(la):
kombajn i onako na putu nesme biti siri od 2.5m tako da svejedno moras skidati heder na kolica

Kako nesme biti siri od 2,5m kad je prednja sirina zmaja 142 bez hedera 3,3m?! :sta:

Claas je prva liga! :D
 
malo puno para ali kombajn je odlican....moj drug iz deronja ga je uzeo pre dva meseca.....danas ga je pustao u rad....nema sumnje da je kombajn dobar.....ali ne bi se slozio sa dangerom.....uzi hederi si malo tezi za rad u soji ali ako pazljivo vozis moze fino da se radi....ja sam sa mojim hederom od 5.5m prosle godine ovrsio 500 jutara soje i svi su bili zadovoljni.....
_________________________________________________Post je spojen: [time]1244571799[/time]_________________________________________________
imam malo zamerke za kabinu.....za te pare su mogli malo bolje da je naprave....da izbace te satove....ali ni zasta drugo nema zamerki....... :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav: samo neka ga sluzi........
 
gregorije83 je napisao(la):
malo puno para ali kombajn je odlican....moj drug iz deronja ga je uzeo pre dva meseca.....danas ga je pustao u rad....nema sumnje da je kombajn dobar.....ali ne bi se slozio sa dangerom.....uzi hederi si malo tezi za rad u soji ali ako pazljivo vozis moze fino da se radi....ja sam sa mojim hederom od 5.5m prosle godine ovrsio 500 jutara soje i svi su bili zadovoljni.....
_________________________________________________Post je spojen: [time]1244571799[/time]_________________________________________________
imam malo zamerke za kabinu.....za te pare su mogli malo bolje da je naprave....da izbace te satove....ali ni zasta drugo nema zamerki....... :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav: samo neka ga sluzi........

e i ja se slazem za kabinu i meni se to nesvidja ti analogni satovi mogli su da digitalizuju sve, a sve ostalo je prva liga ::svaka cast::
 
gregorije valda mislis siri heder a ne uzi,ja imam 3.96m,ekstra za rad soje,zmaj je 4.2 i samo tih 20cm a velika razlika,nije problem da li ti imas sluha da kosis soju vec kod mene svi stede na gorivu i zatvore brazdu drljacom i na 1.5jutru ocekuje da mu ti obrijes do zemlje,ima kod mene kolega masejca sa 5.5 heder pa sve vidim kako skida,isto tako i jedna mega sa 5.1,u jednom pravcu svaki treci red do zemlje a ostali pola odseceni,nadam se da me razumes,nije u kombajneru vec u seljaku i pripremi e tu ima prednost mali heder a za vece i dobro uradjene njive razume se..... :cao:
 
Ja nerdim sa CLAAS-om ali mislim da tu nema toliko razlike... ja radim zito na 950 obrtaja i onda nema uopste loma, cim odem preko 1000 pojavi se lom!
 
@ mityoo ima razlike u kombajnima npr. tata je pre imao zmaja i išao je 950 obr ja radim sa deutz fahrom i prve godine kad smo uzeli probali smo na 950 obr i nije išlo nikako a posle sam stavio na 1300 i ide perfektno
 
Nazad
Vrh