Claas

abro jeli imas na grlu mikro prekidac koji ukljuci hektometar samo kada je heder spusten kada heder dignes hektometar ne broji
 
nisam ga nikad tražio ali pretpostavio sam da postoji jel tacno tako je i radio, primetio sam to u žetvi da broji samo kada je heder spušten. kombajn sam pazario prošle godine pred žetvu, ponaša se odlično zadovoljan sam njme ali elektroniku sam mu upoznao tokom rada kolko tolko, dosta sam saznao i preko ovog foruma dok sam ga posecivao kao gost. od pratece dokumentacije sam vrlo malo saznao posto je na nemackom. problem je u tome sto prikaze manje nego sto je stvarno stanje, sto se tice podesavanja zahvata kose to je dobro podeseno.
 
ako je sirina hedera dobro ukucana,dimenzija prednjih tockova i ako ti brzinomer dobro radi mora tacno da pokaze,i naravno prekidac za spusten dignut heder,mozda to glavi pa ti neocitava svaki krug
 
mala :zli: :udri: :udri: :udri: 3.96,tako mi stigao,cim stignem i nadjem menjam za 4.2,neko ce reci za sam 20cm pravis problem,e tih 20cm puno znaci a narocito kod zena :haha: :haha:
 
pa isti kao tvoj kombaj sam video ista kosa nudio mi covek za 8000 evra pre pola god mozda ali nisam gledao motor i ostalo !!a za te centimetre vazni su itekako ! :D
 
danger je napisao(la):
ako je sirina hedera dobro ukucana,dimenzija prednjih tockova i ako ti brzinomer dobro radi mora tacno da pokaze,i naravno prekidac za spusten dignut heder,mozda to glavi pa ti neocitava svaki krug

Zar nemaju kombajni senzore na zadnjim tockovima?
 
klas ima napred,cita sa desne poluosovine,na poluosovini ima magnet i iznad nje senzor koji dobro zasticenj,dok fahr ima na zadnjim tockovima i to mi se nesvidja,uljetis u neku dobru brlju i kaljugu,na tocak se nahvata blata i ode senzor u q......ili blago receno ode 100e u ..........
@kombajner,koji si ti to klas video za 8000e,jedino modeli iz 70-ih vrede toliko
 
na zadnjem tocku ti je zato sto ti bord kompjuter nije fabricka ugradnja i klasov vec naknadna i nekog drugog proizvodjaca
 
[
2monsyo.jpg
img][/img]
2cp8106.jpg
drustvo prema vasem znanju onda kod mene nije fabricka ugradnja posto senzori su na zadnjem tocku, inace kod vecine kombajna sam video samo taj bord kompjuter. imam jos jedno pitanje za vas, znam namenu ali neznam da rukujem sa podesavacem visine,kako se koristi tj podesava?
 
neznam druze sta da ti kazem,ja sam platio 98 34000e,kolega je sad uzeo 96 iz 84god i dao 24000e,markan je isto dosta dao,a dominator za 8000e vise nego smesno,neki dan prodan 76 dominator za 22000e,e taj tvoj ako je dobar i prodan za 8000 trebo si ga kupiti i ladno zaradis duplo para
 
isto sto i medion i mega.samo u novom izgledu sa cebis monitor sistemom i boljom kabinom.prosle godine sam ga mislio uzet,al sam odustao.malo je skuplji od mediona(sada stara linija),al u sustini potpuno identicni dijelovi i osnovna konstrukcija,samo vanjstina drukcija,ljepsa..
 
markane vidim da i u tvom voznom parku stoji claas 78, reci mi kako si zadovoljan sa njim, koja im je boljka, koju sirinu kose imas i koji mu je dnevni ucinak?
 
sirina kose je 3,6 m a ostalo ce mo tek da vidimo :sta: :cao:




9kyxhz.jpg








evo kako sam nagurao klimu (kompresor)
 
jel to original njegova klima ili tvoja ugradnja , posto kod mene je nosac iznad pogonske remenice. mogu ti reci da me je dosta namucila :zli: prosle godine a nadam se da ce ove godine da sljaka upravo to sam ovih dana i ja resavao. kolko je stalo freona, nigde nemogu naci taj podatak
 
Ma stvara pritisak i protera na semering.Majstor ga resi pa u mestu radi a posle sat vremena op stoj i tako tri puta prosle godine sad navodno je nadjena greska i nebi trebalo to da se desi. Isto i kod mene je tri puta punjen sa 1.4kg sad su je napunili sa 0.9kg ( to nije uzrok vec preporuka ovog drugog majstora). Nadam se da sam tu stvar zavrsio a sledeca mi je da resim hektometar ali sve se plasim da nisu u pitanju kontakti.
 
Nazad
Vrh