Claas

danger je napisao(la):
pravi kabinu neku da neizgores po glavi od :cool: ,ako nekog zanima ima kod mene jedna 108 94god. 5.1 heder sa kolicima,nije moj pa ga nisam hteo stavljati u oglase
@mityoo
ono nije samo za ferdzu,moze na svaki traktor koji ima pozadi poluge i toplinger :D
Skonto sam ja to odmah! I svidelo mi se!
 
danger je napisao(la):
pravi kabinu neku da neizgores po glavi od :cool: ,ako nekog zanima ima kod mene jedna 108 94god. 5.1 heder sa kolicima,nije moj pa ga nisam hteo stavljati u oglase
@mityoo
ono nije samo za ferdzu,moze na svaki traktor koji ima pozadi poluge i toplinger :D
Koliko je ta 108 ica i u kakvom je stanju?
 
da kazem u fabrickom stanju nije,kao sto neki stave u oglasu"fabricko stanje iz 88god." :haha:,u dobrom je stanju,prodaju ga iskljucivo zbog velicine hedera,5.1m,jer tamo gde se krece mora stalno da otkacuje pa zakacinje a za to treba jos jedan covek......uglavnom hoce manji kombaj,koliko znam da ceni 38.000e 94 ili 95 godiste,ima samo zitni heder,ako stignem ce ga uslikam pa stavim slike,al neobecavam jer nemam bas vremena za te stvari
 
mladen je napisao(la):
nemogu bit da ne prokomentarisem
Da ali je sramota tako nešto ugraditi u kombajn za koji Almex tvrdi da je naj bolji na svetu
nije to sramota ni klasa ni katerpilara , sramota je sipat gorivo koje nije po standardima ti motora to se moze desit i deutz i sisu motoru.
Na obuci ljudi iz srbije koja je održana u holandiji bio je komparativni test četiri kombajna koji je trajao 3 dana.Naj pouzdaniji,ekonomičniji u svakom smislu,i kombajn sa najmanje zamerki i
grešaka je bila laverdina serija
Svi su oni strava i lepo rade ali je ipak pozitivna razlika na strani maseya.A to ti je danas laverda.Da napomenem da dajc radi pšenicu sa 10 litara po hektaru, ali mu je mana loš kvalitete u bunkeru
nikad masej nemoze biti sto je FAHR jer i sam masej neke serije radi po licenci Fahra a za to imas dokaz slike negdje postavljene masej isti fahr samo crvena boja i naljepnica druga.
nemoze nikad biti laverda sto je Klas , Fahr i holandez , to su namjestaljke, zna se ko je N01 u svjetu.
a sto se tice toga u bunkeru nije sigurno do kombaja vec je do kombajnera koji ga je nastelovo
Zamerka za klasa se svodi na to što mu je grlo ulaza na kraju suženo parom zasuna sa svake strane
ta suzenja nevjerujem da ima klas na standardnom kombaju sa slamotresima to je moguce samo na aksijalnim kombajnima.
Naj čistiji rad sa naj manje loma i primesa imao je droninborg 9000 iz 89 godine,pa zatim masey,class pa dajc sa preko 10 posto loma kukuruza
za taj lom od 10 % nemozes krivit kombaj normalno je da ce imat taj lom ako nije prava korpa jer fahr ima tri vrste kukuruzni korpi, dvije univerzalne koje mogu ici i u soju i jednu koja je iskljucivo za kukuruz sa kojm ne smije biti loma, znaci opet ljudski faktor

ja sam to objasnjavao ranije u nekim prilozima, sada malo bezim od teme ali cisto da ne pomere ovo sto pisem, pa da spomenem klasa, KLAS je broj 1.....

"nikad masej nemoze biti sto je FAHR jer i sam masej neke serije" masej moze biti isto sto i fahr, zato sto se veci deo serija maseja i fahra prave u laverdinoj fabrici u italiji , zatim farba u druge boje i salje dilerima u druge zemlje, prosle godine je agro cesla vodila ljude iz srbije u tu fabriku , tako da to nije tajna, vidjena stvar a ove godine su isli ljudi iz hrvatske....

neprave se sve se4rije farovih kombajna iste kao i laverine, neke...ali nebi se bas kleo u fahra, nisam cuo da ih neko hvali
 
zaboravih da pomenem imam kompletnu fabricku dokumentaciju/nemac poslo,svaka mu cast/od merkatora pa ako nekome treba nesto, nemam skener ali nesto cemo smisliti
 
cukaneca, sa zakašnjenjem čestitam na kupovini :ppozdrav: sa srećom da te služi :sreca: tako nešta sam i ja planirao ali ništa od toga u skorije vreme... :cao:
 
Pozdrav svima nije me bilo neko vrijeme ,pripreme ,sjetva remont itd. danger masina je spremna ,,mislim,, neki dan pustim masinu u rad pun gas pola sata i nadjem jos 3 lezaja otisla ,a u knjizi pise za privodne lance da ne treba da dodiruju dno kanala ,komentar :cao: danas mi je imendan svima :ppozdrav: :cool:
_________________________________________________Post je spojen: [time]Fri May 8 15:08:18 2009[/time]_________________________________________________
 
markane kako je to spremno a posle nasao jos tri lezaja neispravna,ja upravo radim remont,sve napolju,kombaj stoji na dva panja a bukvalno svi delovi na zemlji sem menjaca,okacicu sliku kad slikam,juce sam vratio slamotrese
 
262xf06.jpg
ab1p2a.jpg
k2d8xh.jpg
 
b4sx0k.jpg
b4sx0k.jpg

_________________________________________________Post je spojen: [time]1242215948[/time]_________________________________________________
hvala NA ali mora napolje jer cu da ga zavarim a i trlja drugi mozda bi mogao nesto da izvedem sa popnitnama ali ipak su to vibracije pa ne bih da previse budzim . htedoh da stavim jos koju sliku ali sam verovatno negde pogresio kad je duplirao ipak mi se vise svidjao stari sistem kacenja slika
_________________________________________________Post je spojen: [time]1242216064[/time]_________________________________________________
p.s. nije mi jasna funkcija ovih rupa pozadi kad slamotres ne moze da izadje kroz njih dodje mi da ih povecam
_________________________________________________Post je spojen: [time]1242224405[/time]_________________________________________________
1ha7hx.jpg
2h2jo04.jpg
 
zdravo paori, vredni ljudi. predstavicu se kasnije kad malo savladam kako funkcionise forum, inace mucim muku sa brojacem hektara na claasu 78 a neznam kome da se obratim a da to ne preplatim ako neko moze da mi pomogne bio bi zahvalan.
 
hektometar je muller elektronik (ne uspevam da umetnem sliku), problem je u tome sto cas radi dobro a cas lose(70%)
29lcti9.jpg
 
Nazad
Vrh