Claas

super ako su duza creva,samo izmeris koliko ti treba skratis na svoju meru i ko metak,nisam stigao danas sa slikama,imao sam pune ruke posla oko prehrane zita,javljaju neke kise stalno pa sam danas koristio priliku,moj hladnjak klime se nalazi ispred hladnjaka motora ali na onom cistacu sto se dize gore kad hoces da pridjes hladnjaku,ako stignem sutra navece fotke
 
:D :ppozdrav: ziv bio ,kod njega je ta posuda uz hladnjak ali je sve isto ,trazi 500 e jeli puno ?
 
a sta da ti kazem,tebi puno njemu malo,ako je sve ispravno i ako to moze da stane kod tebe u 78 ja bi uzeo da sam na tvom mestu,e sad dobro proveri i premeri da li ti sve odgovara i koliko jos moras da prepravljas,odluci sam,uglavnom znam da bez klime sa zatvorenim vratima i prozorom je nemoguce izdrzati,a ako otvoris vrata prasina.........probaj jednu sezonu bez klime
 
ja bih ipak bez prasine a da nije vruco ::namigivanje:: ,danger evo i reduktora ,konacno


_________________________________________________Post je spojen: [time]1236418818[/time]_________________________________________________


_________________________________________________Post je spojen: [time]1236418856[/time]_________________________________________________


_________________________________________________Post je spojen: [time]1236419316[/time]_________________________________________________


_________________________________________________Post je spojen: [time]1236419557[/time]_________________________________________________
 
vidim da se sija kuciste reduktora kao da je menjano skoro,zupcanici se sijaju sve ok,ako je menjano ide ti u korist jer je reduktor oko 900e a dva zupcanika sa lezajevima bez kucista 300e :D,koliko vidim da nema sisice za podmazivanje,moj ti je savet da izbusis rupu urezes navoj i stavis mazalicu da mozes podmazivati zupcanike,rupu probusi tacno izmedju dva zupcanika gde se uzubljuju tako da kad podmazujes mast ide odmah na zupce,to im je inace bojka jer vremenom ulazi prasina i ta mast koja je tu se jednostavno od te prasine osusi i skameni tako da zupcanici ostanu suvi i brzo krepaju,zato napravi ako nema podmazivanje a ako i ima bar svake druge godine otvori reduktor i operi od prasine i stare masti :ppozdrav:
 
ok druze unutra je bilo malo 0,5 deci ulja ,masti nesto izmedju ,ja sam pomjesao 90 i mast valjda izdrzi sezonu :cool: ::namigivanje::
 
jbg kako da ti objsnim,kao prvo gledaj da su ti plastike na dnu grla ispravne kao i drvene letve po kojima lanac klizi u gornjem delu,lanac nesmes pretezati,mora biti malo labav jer kada dodje masa ispod njega on se zateze jer ga masa dize gore a kada nema mase onda tu sluze plastike da ponjima klize dok okreces kombaj,u svakom slucaju mora da visi al ne previse labav vec da cisto bude obesen i da dodiruje dno grla,valda sam nekako pojasnio
 
Ljudi meni se svidelo ono sa Fergusonom mozda napravim nesto zlicno za Zetora!
 
markane ::svaka cast:: svaka ti cast za remont kome si pristupio ,da mi je modrica blize vec bi bio kod tebe da planiram zetvu .
vidim da od moje kupovine nece biti nista ,bar ove godine .
 
posle dve godine traganja , ne bas preterano intezivno, najzad kupio merkator 50 76god, od prvog vlasnika iz nemacke keder 270 grlo 125 secka itd cena 9000 znam da je mnogo al jeb. stvarno je ok 2000 r.s.
 
pravi kabinu neku da neizgores po glavi od :cool: ,ako nekog zanima ima kod mene jedna 108 94god. 5.1 heder sa kolicima,nije moj pa ga nisam hteo stavljati u oglase
@mityoo
ono nije samo za ferdzu,moze na svaki traktor koji ima pozadi poluge i toplinger :D
 
Nazad
Vrh