Claas

o kojim modelima klasa se radi da ima te zasune u grlu,to jos nisam cuo bas me interesuje,a i pre samog bubnja klas ima na skoro svim novijim i vecim modelima pred bubanj koji podpomaze izvrsavanju a i samim tim na neki nacin vec rasiri ili da kazem razvuce masu i spremi je da udje u glavni bubanj,malo mi je cudno da naprimer ako je u pitanju sirina 135cm ulaza da se na kraju svede da se ta masa preradjiva na sirini od 90-100cm,ja nemam sa tim problema,bas me interesuje o kojem modelu klasa pricas,a molim poglavice foruma da ovo prebace sve u odgovarajucu temu jer smo odavno otisli u off :cao:
 
ok sada zna ima ta slika u katalogu ,jesili ti to skinuo crijevo za vazduh ,,bolje vuce ,, :haha: :ppozdrav:
_________________________________________________Post je spojen: [time]1235321667[/time]_________________________________________________
daj mi slikaj komp. od klime da vidim mozda budem ugradjivo ::namigivanje::
 
:haha:,nije nego kad sam ga prao pa sam skinuo da mogu keserom da pridjem bolje motoru sa strane da ga operem,jako je debela ta cev do turbine :cao:,slikam kompresor :cao:
 
nemogu bit da ne prokomentarisem
Da ali je sramota tako nešto ugraditi u kombajn za koji Almex tvrdi da je naj bolji na svetu
nije to sramota ni klasa ni katerpilara , sramota je sipat gorivo koje nije po standardima ti motora to se moze desit i deutz i sisu motoru.
Na obuci ljudi iz srbije koja je održana u holandiji bio je komparativni test četiri kombajna koji je trajao 3 dana.Naj pouzdaniji,ekonomičniji u svakom smislu,i kombajn sa najmanje zamerki i
grešaka je bila laverdina serija
Svi su oni strava i lepo rade ali je ipak pozitivna razlika na strani maseya.A to ti je danas laverda.Da napomenem da dajc radi pšenicu sa 10 litara po hektaru, ali mu je mana loš kvalitete u bunkeru
nikad masej nemoze biti sto je FAHR jer i sam masej neke serije radi po licenci Fahra a za to imas dokaz slike negdje postavljene masej isti fahr samo crvena boja i naljepnica druga.
nemoze nikad biti laverda sto je Klas , Fahr i holandez , to su namjestaljke, zna se ko je N01 u svjetu.
a sto se tice toga u bunkeru nije sigurno do kombaja vec je do kombajnera koji ga je nastelovo
Zamerka za klasa se svodi na to što mu je grlo ulaza na kraju suženo parom zasuna sa svake strane
ta suzenja nevjerujem da ima klas na standardnom kombaju sa slamotresima to je moguce samo na aksijalnim kombajnima.
Naj čistiji rad sa naj manje loma i primesa imao je droninborg 9000 iz 89 godine,pa zatim masey,class pa dajc sa preko 10 posto loma kukuruza
za taj lom od 10 % nemozes krivit kombaj normalno je da ce imat taj lom ako nije prava korpa jer fahr ima tri vrste kukuruzni korpi, dvije univerzalne koje mogu ici i u soju i jednu koja je iskljucivo za kukuruz sa kojm ne smije biti loma, znaci opet ljudski faktor
 
evo kod mene PERKINS 125 ks

_________________________________________________Post je spojen: [time]1235492465[/time]_________________________________________________
danger,, kompresor,, :cao:
 
strucnjaci, molim komentar ove masine cena je 8500e 3m keder receno mi je da je 86 god. mada ne znam dokle je radjen conzul
 
pokusavam sve vreme da okacim sliku vel.141kb medjutim izbacujemi stalno gresku da je direktorijum pun ,znaci radi se o consulu navodno 86.god. na slici stvarno izgleda ocuvano 3m keder tvrdi da je noviji tip consula sa debljim poluosovinama itd... uvezen pre 3 god. nema secku ali mi navodno moze naci za 250 e
 
kaze da je 86.god. consul ima li ga to godiste cena 8500e, da ponovim navodno je noviji tip sa debljim poluosovinama 3m keder da li neko zna nesto o ovoj masini inace je uvezen pre 3 god
 
danger :bravo: daj molim te slikaj mi kompr. klime i tamo na hladnjaku , imam neku klimu od silaznog clas jaguara pa da vidim dali je to to :cao:
 
@markane
evo jedva,taman resio da slikam,pade mracak upalio aparat aktiviro blic okino jednu sliku i..............puce baterije,nema veze od cega ti je klima,ustvari kompresor,sve se to da uraditi,napraviti nosace za kompresor,susac itd.......najteze je unutrasnji uraditi i napraviti odvod za kondenzat a ostalo je kesa,creva isto......kad sve uradis,izmeris koja ti treba duzina creva i ne se sekiras puno,ako budes isao za BG na sajam automobila,tamo imas ljude koji se bave klimama,imaju sve i svasta,pa ako ti nesto zapne.......a negde imam i njihovu vizitku moro bi potraziti....inace su sa Novog Beograda,evo fotka kompresora a sutra ostalo.....
 
hvala danger kompresor je isti mislim i nosac,daj molim te i hladnjak a creva su duga posto je na jaguaru skroz nazad motor a i hladnjak .
 
Nazad
Vrh