Claas

nista slicno kombajnu :nono:, mogli smo se naci kad si isao za b.luku :ppozdrav:
 
isao sam na HR auto put okucani gradiska laktasi banja luka blize mi nego koridorom,tamo sam iso pre dok se nije moglo kroz HR pa mi dojadilo svugde ogranicenje 50 pa jedva stignem za 4h uz koju kaznu a ovde 2.5h samo cepaj,jer imas na zadnjem delu gornjeg sita dve rucke da mozes zadnjuh 10-tak zaluzina posebno stelovati i otvarati,jer nemas za stelovanje u onom tvom zutom prirucniku :sta:
 
ima na gornjem 2 rucke ,dole 1 sa mislim 7 podioka ,promeni malo rutu udjes na samac i onda picis 60..70 :cao:
 
kad budes ako budes isao na sajam u NS naidjes usput do mene pa ti objasnim a usput poneses onaj prirucnik,da sad nepisem referat o stelovanju sita,moze :cao:,sporo je 60 70,auto put 150 :osmeh:
 
nedaj boze da se mi :zli: prepiremo mi se samo ljepo razjasnjavamo :D i kad nebi bilo tebe i mene da se ubjedjujemo nebi bila tema o kombajima zanimljiva a vako je sve simpa :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav: i usput ljudi nesto i nauce od nas :osmeh: :cao:
i opet ja moram`` nemoj ti meni jedna kugla dvije kugle znam ja kolko ja imam kuglica ``sala.
i ti mene oces da ubjedis da je bolji drveni e pa nije ,on jest laksi za zamjenit ali moj je slamotres stabilniji evo dodji kod mene i uzmi za slamortes i probaj ga mrdat , nema nigdje lufta ni ljevo ni desno ni gore ni dole a tvoj mora imat malo lufta u svakom pravcu posto je drvo jer kad bi ga stego da nemas lufta on bi se grijo.
priznaj :D :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav:
 
opet cu ja,nije to zmaj druze,ima samo aksijalno pomeranje sto je normalno,pogledaj gore sliku od markana drveni lezaj koji ima kroz sebe metalnu cauru i koji je ojacan,nepravim ga ja al po pricama to je nesto presovano pa kuvano u nekom ulju itd....njega kad uzmes i ako ti je slamotres osovina ispravna samo ih stavis i stegnes do jaja i kraj price,nema tu kao kod zmaja limici pa steluj pa vadi jedan pa dodaj dva.................svako ima svoje misljenje al moje je da kod mene slamotres lazi na osovini sirinom 12cm a kod tebe je u pitanju ceo slamotres na kuglici u lezaju 8mm,normalno ako ti je lezaj dobar nema lufta a ako ima :sta:,odmah slamotres ljulja levo desno,dok kod mene i ako dobije vremenom malo lufta nemoz mu nista biti a ti ajd teraj u zetvu sa takvim lezajem,naravno nisam ja za :zli:,jos nam fali i gregorije pa smo kompletni za raspravu :cao: :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav:
 
mene je izaslo u temerinu garnitura za pet slamotresa 400e al original,mogao sam i dosta jeftinije da prodjem iz austrije al nisam imao vremena,zetva pocinje i pun gas,imam i zamenu dobru,covek pravi kucna radinost al kvalitetno i doooooooosta jeftinije,ako te zanima dam ti tel.
 
zavisi od akumulatora,ako je los onda 5000e ako je perfektan 7000e pod uslovom da je somborac,ako je bosch onda i 8000e :osmeh:,malo sale al ovako se krecu zavisi od godista,ocuvanosti,motocasova itd...5-8000e perfekt
 
Nazad
Vrh