Claas

sto se tice lanaca na levatorima kad skines poluokrugli limm uhvati za lanac na mjestu gdje naljeze na lancanik i mrdaj ga ljevo desno (Od lezaja pema lezaju) a neko nek ide gore i nek zateze onda kad lanac nemognes mrdat na lancaniku ljevo desno sa svom snagom u prstima onda je zateknut a nije labav vodi racuna ko bude zatezo da jednako zavrce ljevi i desni spaner da nebi gornja osovina bila ukosena.

dengeru kake su to zajebancije iznad slamotresa. znajul one zajebavat u radu.
 
ti si se vec bacio na posao,bravo majstore,pazi samo ako budes skidao kajs sto tera vile iznad slamotresa posto se ukrsta da ga nestavis kontra,ja se zezno pa sva sreca tih silnih senzora.poceo da pisti,prednje vile su radile kontra i vracale slamu na biter i nabio mi slame tako da su te vile stale i upali se lampica,da nije senzora osle bi slamotres osovine i ko zna sta jos,tako da znas jedan mali savet jer za mog slamotres osovina 95.000 dinara, masala,pazi dobro jer tako nekakve gluposti nisu jeftine,ajde slikaj u bunkeru spiralu koja ubaciva ovrsenu masu u bunker,imam jedan savet po tom pitanju,samo da vidim kako je reseno kod tebe :cao:

@kish
drvene,al to nije obicno drvo ko na zmaju,presovano iz vise slojeva pa kuvano u nekom ulju,ma cudo ......
 
@mladene,klas ima tako reseno da ima jedan saraf na kome se spanuje lanac koji je povezan sa jednim limenim nosacem na kome je osovina i dva lezaja lancanika tako da ravnomerno spanuje i nemoze da zezne da ukrsti,ono su vile poput onih na presama sto bude,imas ih odmah na pocetku slamotresa iza bitera i pri kraju vidi se na slici,sluzi za bolje izvrsavanje ili istresanje slame a isto tako i za brze odlazenje slame sa slamotresa,znas sta radi,to bi morao da se popnes pozadi i odgore da gledas kako samo cupa slamu napolje,koliko god da ga cepas nikad guzve na slamotresu,sto znaci................samo deri,jel ima to tvoj fahr :osmeh:
 
Pitanje za one koji imaju Claasa duze: Koliko moze da izdrzi lezaj na bubnju i biteru. Na mom kombajnu su ti lezajevi menjati pre dve godine a od tada je uradio 1000 KJ. Dal da ih menjam pre sezone ili moze to josh da ide ( redovno su mazani i ne primecujem nista neobicno oko njih )
 
nemam odgovor na tvoje pitanje koliko moze,sve zavisi od kvaliteta lezaja,kombajnera,podmazivanja,kvalitet masti,pregledaj pajserom da li ima radijalno a i aksijalno pomeranje,ako ne i ako se necuju pici i mazi,koji imas model,ajde fotke malo cutis celo vreme :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo:
 
sta ces,stariji covek senilan,sad sam se malo podsetio sa 3 stranice :D,gde dodje tvoje mesto nisam cuo nikad,koji veci grad ti je blizu :sta:
 
nema to ni jedan fahr :nono:
nekazem da to nije dobro ali mislim da moze da napravi i problema. evo kod mene nikad slamotresi nisu zaglavili a tako isto nisam nikad imo rastur na slamotresima pa tako mislim da je to bezpotrebno.
po meni to pomaze slamotresima da izbace slamu sto znaci da ce se slama manje vremena tresti i brze preci put sto opet po meni ukazuje da ce prije ostati kod tebe u slami vec u nekog ko to nema.
i opet ponavljam nikad nisam imo problema sa slamotresima.
po meni to je nek samo ima neki novitet u kobaju da bi bio ``No1``
 
danger slikat cu sutra imo sliku ali je izbriso jbg,jeli se mijenjaju dr lezaji na tim vilama ima malo lufta ,a na kraju transportea je lanac koji pokrece reduktor a on dalje spiralu u bunkeru

mladjo mozda je kod tebe manji nagib na slamotresima pa lakse izbacuje slamu ..mozda.. :sta:dangeru jermenovci su kod vrsca blizu geografija
 
danger je napisao(la):
@kish
drvene,al to nije obicno drvo ko na zmaju,presovano iz vise slojeva pa kuvano u nekom ulju,ma cudo ......
puuu ebem ti kombajn...moj matori new holland ima lezajeve kuglicne.
 
@markan
e to,otvori taj reduktor i pregledaj zupcanike kakvi su,ako nema probusi kuciste i napravi za podmazivanje obavezno da mast ide tacno izmedju dva zupcanika i podmazivaj to obavezno,slike onda i nemoras da stavis,ako je malo lufta na drvenim nemoras to dirati
@mladene
klas te vile nestavlja bezveze,da to nevalja izbacili bi oni to tako da ja na mome nebi to imao,ono sto ja znam da je to jos imao merkator pa onda dominator,mege,medion a kolega koji tera lexina kaze da i on to ima sto znaci......nije to mujo izmisljo nego svaba bate,nije ni meni zmaj zaglavio na slamotresu pa sto bi tvoj fahr,ko je spomenuo zaglavljivanje,nego kad ces staviti duzinu sita i slamotresa
@kish
jel ti mislis da ti drveni nevaljaju da bi klas to montirao od kako je krenuo pa do dana danasnjeg na svakom modelu klasa,nije to klasicno drvo kume,a meni naprotiv se nesvidjaju ti kuglicni,deluje mi nestabilno,sve se drma slamotres levo desno,j......kombaj koji ima kuglicni na slamotresu,izvini mladene morao sam da mu odgovorim
 
nemogu ni ja de ne komentarisem , mi smo sada u dubu metala i integralni kola a tvoj kombaj ima drvene lezajeve iz drvenog doba.
moj pramdjed je koristio drvene lezajeve na svojim orudjima :D
a sto se vila tice mozda je markan u pravu mozda vi imate veci nagib vec ostali kombaji
al po meni ti imas vise zajebancija oko odrzavanja i kao sto si reko moze se desit da vile stanu pa da napravi kurslus
 
ti lezaji tesko odlaze i slabo ces od koga cut da je osovina pukla kao sto moze kod drveni loezaja usled grijanja
 
kao sto sam rekao to nije obicno drvo..................ko na zmaju,da to nevalja nebi to klas montirao i dan danas na nove i usavrsenije modele,lakse se remontuju drveni lezaji a i slamotres je stabilniji na osovini jer sirina drvenog lezaja iznosi oko12-13 cm,a taj tvoj kuglicni max 2-3cm sam lezaj a da nepricamo koji je precnik same kuglice na kojem se ustavri vrti taj slamotres,oko7mm,i ustvari kad realno gledas tvoj se slamotres nosi na guklici sirine otp. 7 mm nek je i 8mm a klas na drvetu 13cm,mom prijatelju letos u zitu na dd1620 pukla prednja slamotres osovina cisto informativno da moze da pukne,vile nemogu same stati bezveze,meni jesu stale zbog kontra namontiranog kajsa vec sam to objasnio,i da pukne u radu kajs ili bilo koji razlog moj a i markanov klas ima gomilu senzora i lampica koje ce to u istom sekundu da jave dok ti imas samo tri mogucnosti,mladene svako ima svoje misljenje,tako da ti teraj fara ja cu klasa i nema potrebe da se prepiremo oko toga bolje da lepo :ppozdrav:,nego :zli:,pozgrav :cao: :cao: :cao: :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav:
 
danger reci mi kako se podesavaju sita ,gornje donje cuo sam da tu ima nekakvih zajebancija :sta:
 
Evo Markane nemos pre,sad sam dosao iz banja luke pa sam malo upalio kompu da vidim sta ima,nek si im okacio taj drveni da vide da drvo koje je koristio njegov pramdeda korisiti se i danas i u narednim godinama ce se koristiti,nego jesi ti poceo sa radom i pripremom :cao:,sto se tice sita nema tu nikakve z......,jesi imao neki kombaj do sada
 
Nazad
Vrh