Claas

Da prokleti heder , nije on namenjen za te stvari (to je samo nužda bila čini mi se) . Da je niže seče trebalo bi da cela stabljika prođe kroz kombajn , a samim tim i veće bezpotrebno opterećenje . Tih 40cm trebala bi da odradi sečka (tarup) .
 
ukratko,98 ima duze slamotrese,sita,ceo kombaj je duzi za oko 1.5m,veci bunker,mislim i cev kipe,a ostalo je sve u biti isto,sta te to golica,jer kupujes klasa :osmeh:,zadovoljan si
 
dangeru jesili krenuo u remont u + smo , ja samo obilazim okolo i ne znam odakle da krenem :sta:,a ovaj stroj (LEXSION) je prva liga :osmeh:
 
krecem u nedelju ali prvo zmaja pa onda klasa,kreni odakle hoces samo kreni :osmeh:,il ti se neradi,polako ima vremena,ja moram ranije zbog mnogo toga,treba sam spremiti dva kombaja,onda kuci imam posla,pa kad pocne priprema za setvu pa setva,spricanje po ko zna koliko puta,spartanja,nedaj boze presadjivanja ma nikad kraja do decembra,nego reci mi da li imas u bunkeru poklopac koji otvoris i dodjes do slamotresa odgore,ako imas i ako te nemrzi ajd slikaj iznad slamotresa one vile sto potpomazu isterivanju slame,ne one pozadi vec napred kod bitera :cao:
 
druze ima poklopac skidao sam ga ,ostalo je dosta od kukuruza one drle pa sam to cistio ,slikat cu ti to .
 




Danger koliko da zategnem lance na transporterima za ovrsenu masu i pov masu i kako njlakse da skinem ulalaz ,kako se vec zove ,da bi promenuo korpu
 
Ako pod nazivom " ulaz " mislis na grlo onda ti je najlaksi nacin sledeci:

Spustis heder na kolica i otkacis ga zajedno sa grlom. Ali moras staviti dva podupiraca ispod grla da se ne bi prevagnulo sa kolicima zajedno. Kad promenis korpu onda zakacis grlo i otkacis samo heder, pa kacis adapter. Po meni je ovo dosta laksi nacim nego spustati grlo na neki specijalno pravljen sto za to. Mi smo probali na oba nacina i ovaj se pokazao kao laksi i brzi.
 
Ma, ne mora ni na kolica otkapcati, nego moze i na zemlju, zar ne?

Samo treba imati dvije upore koje ce drzati grlo da se ne prebaci skup s hederom i to je to...
 
hvala na slikama,nesto me zanimalo,sto se tice skidanja grla najlakse ti je da spustis heder dole na zemlju i podbocis nesto na zadnji deo grla raskacis klipove hidraulika,otkacis sve sto treba i samo ravno na rikverc kombaj vratis i to je to,stim sto cu ja sebi da napravim nosac a to vec imam za zmaja postavicu fotke kako to izgleda kad budem radio pa ces videti,kaci se na ferdzu ili bilo koji traktor na hidraulik znaci bez hedera na predni deo grla, raskacis sve na kombaju sto treba, i sa traktorom ga skines,prosto a dobro iz vise razloga,to grlo mozes parkirati gde hoces da ti nesmeta,ja stavim napred dva panja sa leve i desne strane a pozadi bure od 200l imam neko staro i spustim ga na to,i zatim ako moras da vadis uvodni lanac remontujes prednju ili zadnju osovinu, lezaje, moras skinuti lanac i imas pristupacnost kako hoces,dok je na hederu tu si vec dosta ogranicen,napred smeta puz hedera itd,znaci ako menjas korpu samo moze i sa hederom al ako nesto radis na grlu onda........kad napravim za klasa okacicu slike
 
jbg,neznam kako ti objasniti,na zmaju ima poklopac na apcugu pa mozes da ga uhvatis i vidis koliko je naspanovan,a ovde moras odole skinuti one polumesec poklopce pa ga na lancaniku uhvati i vuci nadole lanac,bolje da je zeru labaviji nego da ga pretegnes jer kad dodje masa bice svasta,mozda cak da skines sa leve strane kajs sto tera spirale i lance pa kad ga malo zategnes okreci da vidis jel ide lagano ili je pretegnut pa jednostavno naskakuje na lancanik
 
Nazad
Vrh