Claas

ja nisam napiso da nevalja vec da se meni licno ne svidja. :cao: nedaj boze da ja ocjenjujem kombaj po cjevi. i svi DF do serije 3580 imaju nisku cjev koja ne moze u svim polozajimada radi pa mi sene svidjaju al daleko od toga da nevaljaju :osmeh:
da taj dominator je 130
 
ne, ne druze danger, ja smem da stanem pored svakog kombajna do 250-260 konjskih snaga ali bilo bi smesno da stanem pored leksiona koji ima 350-500 konja, priznaces to nema smisla, ali ostalih se nebojim, bas zato sto sam radio zajedno sa klasovim i nju holadovim kombajnima u soji(dominator 150, tukano 430, nju holand tc 56, jos neki holand veci, i neka mega, neznam koju oznaku nosi).
a sve ono sto sam ti napisao o toj luli je tacno, moze ali nije preporucljivo,kod jednih a kod drugih nemoze nikako, ali vec sam pisao o tome pa nebi da ponavljam....

a nisi mi rekao kako se zoves, goriste i koja ti je struka.
 
ti govoris o konjskim snagama na kombaju kao da ides na reli sa njim,normalno da je bitna snaga motora,al za rad u njivi je bitnije nesto drugo, normalno sta ce dominatoru 150 motor od 250ks kad je kapaciteta i propusne moci skoro jednog zmaja,isto tako sta moze leksion sa bubnjom od npr.160 i 6 slamotresa kad je motor slab,a npr.preko 350ks mu je bespotrebno,nadam se da si me razumeo,svakako je bitna snaga,al ako ti nemas propusnu moc bubnja,grla,slamotresi,dzaba 500ks kad on to nemoze da sazvace u ustima,takav motor ima snage i prije ce nesto razvaliti na kombaju ako ga forsiras koliko nije za njega da primi mase a motor samo pici turazu,bitno je uskladiti snagu motora spram propusne moci mase kroz njega,ja znam koliko tvoj kombaj ima snage al ti od kako si ga kupio izbegavas da postavis fotke i podatke svoga,mene moga nije sramota ni malo jer znam sta moze i koliko,znaci ovako,dominator 98s,88god.,motor meca om352a turbo 150ks(sasvim ok),sirina bubnja 135,slamotresa 5,duzina slamotresa 4.5m,duzina gornjeg i donjeg sita 1.7m,potrosnja max 5l po jutru u tablama i manje 4-4.2l,(ko neveruje sad ce zetva nek dodje da mu dokazem),pogon varijatorski(jedino sto nisam zadovoljan,dosta kvacilanja al ajd nisam imao izbora vise jer je zetva bila blizu a trebao mi je)mozda ga ove godine budem menjao za hidro isti model ili neku megu,jos cemo videti sta ce biti ove godine sa cenama poljoprivrednih proizvoda,dok na primer isti model samo hidro ima motor od 170ks zbog veceg optercenja hidro pumpe stavljen jaci motor,tako da ti napisi svoje sirine i duzine al bez laganja jer znam,nasao o tvom modelu rev 225 na netu,al bilo bi red da ih ti stavis ane ja :cao:
 
pa dobro to je tacno ali srazmerno jacini motora pojacavaju se i ostale stvari, precnik bbnja, duzina slamotresa, povrsina separacije, precnik odredjenih remenica i da nebi sad prepricavao lekcije sa fakulteta....nema iste karakteristike recimo leksion od 350 konja i 450 konja, bez obzira sto imaju recimo 6 slamotresa i slicno
 
ovo jos nisam nigdje vidio al i taj kukuruz ko da je posijan zitnom sijacicom :sta:
 
Pa, hajde da zamislimo qqruz kao pšenicu sa "malo krupnijim klasom" i "malo debljom stabljikom"... :haha:
 
Izgleda da je morao ići tako visoko zbog visine stabljike, inače ne bi heder mogao da je uvuče.
 
Nazad
Vrh