Claas

kao prvo denger ovo je sala u kojoj ima malo istine :haha: a ti si se odma primio :sta: al ajd

dengeru mozes li istresat kad je cjev sklopljena- ne mozes
ja mogu u svim polozajima,.

mozesli istresat u karaseriju gdje je vrh stranice 4m -nemozes
vidi ovo ti rece da sam ja reko da taki kombaji nevaljaju a ja sam rko da mi se ne svidjaju sto je dva razlicita pojma . i to me nervira kad mi izvrces rjeci ::lose::

a ti majstore reci koje su prednosti tvoje cjevi
 
mladen je napisao(la):
jedini klaasov kombaj koji valja i koji moze da parira DFu je leksion


ovo gore su tvoje reci druze,kako si napisao tako sam ti i odgovorio"jedini koji valja"sto znaci da ostali......
druze' stari klas zvani merkator moze da parira DF,a za ostalo je glupo trositi vreme objasnjavajuci nekom....

Mladene,kad hoces da hvalis tu tvoju rku,onda se prvo raspitaj sta klas moze i u kojem sve polozaju i visini,pa onda reci"ne mozes"  MOZE, moze u 1 minutu da zatrpa tvoj 3580,kipuje iz nultog polozaja pa do kraja,kako mi se svidi tako kipujem,zavisi od prikolice ako je neka mala bez stranice onda je izbacim jedno 15% jer kad je izbacim do kraja jako je visoka i nemos naciljati a kamoli pod punom turazom kipovati,pod punim gasom mogu samo u zmajevke da tocim,a sto se tice visine vislje je od fara 100%,samo te oko vara sto je nisko kad je sklopljena jer kad se izbaciva cev ona se dize, 4 metra je druze nisko za tu lulu :cao:,pored svega ovoga navedenog(a neznam kako je na DF,necu da srljam  i da kazem NEMOZE al cu proveriti) u SLUCAJU kvara kipovanja(nedaj boze) na cevi ima suber ili klapna koju otvoris i ispraznis bunker u dubrave prikolice  bez stranice mogu da stanu,otvoris klapnu i sve samo iscuri jer je pocetak cevi gde se okrece naj nizi deo da kazem bunkera i sve izadje,evo fotka pa ako se vidi,i ubedljivo brze kipuje dok kod tebe se zrno prvo penje gore u cev pa tek onda gura a kod mene kad je skoro pun 4tone zrna lezi na luli i spirali i samo ceka da je aktiviram,napunim ceo silos za 3 min.e sad ti nama reci kako ti praznis bunker da ti nedaj boze spirala odkaze a bunker pun :osmeh:
 
Otkaže pogon spirale, zapneš negde sa lulom i sje..š je itd...zato je prednost, jedino ako nema na kombajnima kojima je lula gore, neki otvor dole za pražnjenje bunkera.
 
Dobro to sam znao , mislio sam da ima neki bolji razlog . Ali mislim da to nebi trebalo da bude vodilja pri kupovini kombajna ! :cao:
 
zmaj ima dobar sistem,letos provereno i danger zna da je z142 o gospodina V.R. bolji od njegovog klasica jer je gospodin zmajem kipovao u kamion i opi... u stranisu i smota lulu tako da se nije mogla spirala okretati...
on je kusturno lulu vratio na mesto a na onaj otvor iskipovao malo zrna sto je ostalo u bunkeru :cao:
 
CLAAS je firma ,sve ostalo su radionice :bravo:,nigdje da nadjem zahrdjao saraf .da se nemoze odvrnuti :nono: cudo nevidjeno :cao:
 
danger je napisao(la):
nepalim na gurku i te niskobudzetne provokacije :cao:,nego jel ti imas to sokocalo zvano laverda ili je on u nekom drugom dvoristu,os ti staviti te fotke vise i podatke ili trazis pravu sliku na internetu :osmeh:,pazi sta stavljas pratim sve sajtove pa da neprepoznam neki plastikaner iveco komonrejl

e vidis kako sam te vec iznervirao.....ma salim se, bice slika....

e sad citam sta si pisao za kipovanje, ovo se nezezam, ozbiljan sam, bitna stvar kod kipovanja je to da se lula izvuce do kraja, unisti se celo kuciste lule zajedno sa lezajevima i svim zajebancijama unutra, a ono nije jeftino, menjao sam to jednom coveku na laverdi a jedan kolega iz klasa mi je rekao da su i oni imali par puta slican problem...kako god hoces ali moj savet ti je da je izvlacis do kraja i to verovatno znas ali ajde da kazem, nikad u radu lula netreba da bude izvucena..... :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav:
 
taj tvoj merkator iz porodice klasa nije mogo da parira ni zmaju a kamoli DFu.
e vako dengeru nisam znao da taj tvoj krs moze da istresa u svim polozajima jer nisam ga uzivo gledo al smam rdio u jednoj parceli sa dominatorom starim 3 godine i taj dominator nemoze u svim polozajima da istresa pa sam mislio da i taj tvoj ... ne moze jer je stariji 20 g al eto to je primjer da klas iz boljeg ide u gore.
a sto se tice visine i brzine nemozes mi ni osolit uzmi samo pogledaj slike na prvoj stranici teme DF pa ceti biti jasno , jer je moja cjev i deblja i duza i opet kako se otvara ide u visinu.

a sto se tice pozarni stepenica (te tvoje klapne) imam je i ja al mi nikad nije trebala jer se u mene to ne kvari.
meni za 4t ne treba ni 2,5minuta.
kad mognes slepu punit sa vrha a ne da cjev uvuces sa boka onda mi se javi i kad mognes slepu punit da je ona na asvaltu a ti na njivi a da vas razdvaja kanal dubok 1,5m a sirok 2m a ikamijon nije piso skroz vec je ostalo 1m a i meni je osto 1m zbog medje :ppozdrav: :D.
 
ja o merkatoru malom nemam lepe reci jer ga ima jedan covek,stalno mu se kida,cak mu je i donji lim bunkera otpao bio je truo,a u ostalim segmentima z142 ga je sasio kao niko
ne kazem da claas ne valja,ali vidite da nisu bezgresni i da uvek ima krseva svakakvih marki,ai dobrih :bravo:
 
@gregorije
sto se tice kipovanja klas moze da kipuje u svim polozajima bez problema jer je tako konstruisana,to o cemu ti pricas zove se reduktor i nesmeta mu nikakva poza za kipovanje,problem je u necem drugom,niko nezna da se to lepo otvara i podmazuje(unutrasnji u bunkeru i spoljni na luli)i zupcanici ostanu suvi i istrose se i zato crknu,i jos ako lezaj dobije malo lufta isto pokarabusi zupcanik,treba samo na vreme menjati lezaj koji se promeni za 15min.i podmazivati i kipuj kako hoces,moj stroj sada ima 20 god. lane sam sve to pregledao i svi zupcanici OK,dok je jednom prijatelju crko lezaj na megi,tako da se teret preneo na zucanike i u dani ispusio,jbg samo odrzavanje treba i sve je ok,a za sklapanje cevi posle kipovanja to je OK

@mladene,sto se tice tih stepenica pozarnih,nisam ih naveo kao svakidasnju upotrebu vec kao potrebu za nedaj boze,gde kod tebe stoji ta klapna,negde ispod jel,pa se mora kablati,dok kod mene samo podguras prikolicu i deri,i sumnjam da taj dominator star 3 godine to nemoze ili covek nezna o tom,a za 4t je previse 2.5min,za to vreme sam vec iskipovao i nalazim se na pola njive dok ti sklapas lulu :cao:,ladno u slepu kipujem od gore i sa koje hoces razdaljine i evo javljam ti se :cao:,znas sta druze,ovako ti dalje nevredi jer nisi upucen ko sta moze i samo srljas misleci da DF SVE moze,dalje necu sa tobom da vodim raspravu o tim glupostima ko moze brze i dalje da iskipuje,doteraj ti taj stroj ovamo na crtu pa da ih stavimo jedan pored drugog pa cemo da kipujemo do besvesti,drugi put se prvo informisi pa onda kudi,ja imam kolegu koji ima 3580,krcemo se po istim atarima i sve se vidi,dok ti u tvom kraju verovatno nemas 98 i pricas napamet :cao:
 
druze provericu ovo u klasu ali siguran sam da u ce svaki serviser u klasu potvrditi da nije preporucljico kipovati ako lula nije potpuno otvorena, nemam danas posla pa cu danas otici do tenerina na kafu u almex i bas cu pitati kolegu za to.e sad mozda je kod tebe drugacije reseno, neznam...
ali obicno ako ode lezaj i stradaju zupcanici, sjebe se i kuciste i to uopste nije jeftino, to sam vec imao priliku da menjam kod nekog coveka
 
proveri slobodno,ja vec jesam na vise mesta,eibl-wondrak zrenjanin djakovo i pancevo almex,i ako se razumes u mehaniku jednostavno ti oci same kazu kad vidis kako je konstruisano da moze,cak za vreme kipovanja je pomeram,npr.stanem naspram prednjeg dela prikolice i nepomeram kombaj samo cev i napunim je punu jednako,e sad normalno kao sto sam vec pisao ako se nevodi racuna o podmazivanju zupcanika i ispravnosti lezaja,ako neodreagujes na vreme ode iz dzepa 500-800e za komplet reduktor
 
druze ja sad tebe moram pitati kao se zoves, odakle si, cime se bavis i koje si godiste i da struka?

ako si ti veliki poznavalac masina je te moram znati.....
 
danger je upravu kod 98 to moze .kod mene na 78 ne moze jer je rijeseno preko kardana i nemoze se ukljuciti kipovanje dok se cijev ne otvori do kraja ,ima zastitu
 
e ovako, kod leksiona je lila gore i ne lomi se prilikom kipovanja, u momentu dok kombajn kipuje nemoze ni da se pomera, znaci izvlaci se do kraja i tek onda moze da se kipuje, tako je slicno resenje i kod laverde.

kod starijih tipova klasovih kombajna i kod onih koji imalu lulu pod uglo9m u sustini moze da se kipuje ako lula nije izvucena do kraja, ali nikad ti serviser to nece preporuciti a pogotovo to da u momentu kipovanja sa punom lulom vrsis pomeranje.znaci kod tih kombajna moze ali nije preporucljivo, pogotovo ovo drugo.
sve u svemu u sustini moze, osim kod leksiona.

ovo nije lupetanje, ovo ce ti reci svaki serviser iz almexa ili kod lazica ili vec gde.....
 
druze dengeru nemoj da se ljutis jer nemas razloga prvi pocnes da podbadas pa ti posle krivo :ppozdrav:
druze nije cudo sto ja neznam sta koji klas moze jer nisam njihov ljubitel al mi je cudno sto ti neznas kad si ti majstor za klasa ,taj dominator sto je star 3 godine ima resen istovar preko kardana kao i u markana i nemoze kipat dok ne otvori cjev do kraja.
ja se izvinjavam nisam znao za tvoj da moze da istresa u svim polozajima kaoi u mene onda ti imas dobar klaas :osmeh:s
 
@gregorije
ja znam sta moja lula moze,a leksiona nemam pa neznam :cao:

@mladene
taj dominator sto ti pominjes je garant 130,140 ili150 model i ti modeli su kardanski i nemogu,to su manji kombaji pretezno katerpilar motori 4 slamotresa itd,a modeli 88,98,108,mege itd mogu jel imaju reduktorski prenos,ja se druze neljutim al po pitanju cevi i kipovanja ti si prvi poceo da kudis sve osim leksiona,tako da nisam ja prvi poceo sa podbadanjem,nego da ti objasnim da nije sve crno kako ti mislis,i nemoz kombaj osuditi po cevi,evo i gregorije kaze da njegov nesme a nov kombaj,jel to znaci da nevalja sve zbog jedne cevi,isto i leksion a hvalis da samo on valja :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh