PDA

View Full Version : Šta sve treba imati u traktoru od opreme??

Poljoinfo Wiki - poljoprivredna enciklopedija
Poljolink - adresar poljoprivrednih firmi

Advertisement

Advertisement

Advertisement

Nikola_91
02-01-10, 15:59
dali neko zna sta sve treba da se ima u traktoru od opremee?? posto neki ljudi pricaju da treba da se ima sve kao i u kolima( prva pomoc , trokut , prsluk , sijalice , sajla za vucu , )!!

Farmer II
02-01-10, 16:14
za prsluk i trougao znam da će morati, za ostalo ne znam

abro
02-01-10, 16:25
dali neko zna sta sve treba da se ima u traktoru od opremee?? posto neki ljudi pricaju da treba da se ima sve kao i u kolima( prva pomoc , trokut , prsluk , sijalice , sajla za vucu , )!!

Ove tri stvari su i dosad bile potrebne koliko ja znam.Za prsluk sam cuo preko TV da je potreban i za traktor a za sajlu neznam.

branko
02-01-10, 18:04
Umesto sajle za vuču mnogo bolje rešenje je čvrsta veza, tako da sajlu ne nosim.

Deni
02-01-10, 18:52
Ja čitao u listu Poljoprivrednik da pored prsluka treba i kutija prve pomoći,

bubiša
03-01-10, 10:31
Koliko sam ja čuo potrebno ja imati:
- prvu pomoć
- sijalice
- 2 trokuta
- prsluk
- pp aparat
- ašov ili lopatu

Nikola_91
03-01-10, 10:35
pade ja to sve da stavim u traktor??!! pola kabine da mi bude samo oprema!!

Chille
03-01-10, 10:53
pp aparat i do sad bio obavezno za vreme zetve, prva pomoc nije lose imati, aj trokut i sijalice jos mozemo negde strpati ali asov i lopatu...svasta

abro
03-01-10, 10:57
pade ja to sve da stavim u traktor??!! pola kabine da mi bude samo oprema!!

Ima resenja... treba nam torba sport Bilija... :lol: :lol:

mirko_markovic67
03-01-10, 21:26
Samo prva pomoć, trougao i prsluk.

Farmer II
05-01-10, 11:23
jesi siguran? I koje boje treba da bude prsluk? Ovde na buvljaku se jednako prodaju i oni zeleni a i narandzasti,?

kombajner
05-01-10, 11:33
jesi siguran? I koje boje treba da bude prsluk? Ovde na buvljaku se jednako prodaju i oni zeleni a i narandzasti,?
ja mislim da prva pomoc netreba ,vec samo trokut prsluk i sijalice,a prva pomoc lopata sajla pp aparat koliko znam ja i cuo sam netreba...uostalom mora da ima na netu sta je potrebno??

Lala iz Banata
05-01-10, 11:57
Za sada ne treba nista, tek kad donesu pravilnik. A kad ga donesu trebace trougao sa zaravnjenim coskovima, prsluk i rotacija.

draganpan
05-01-10, 12:14
Ко нема кабину :'({ 8) џабе му прслук без дугачких гаћа и поткошуље... :lol:

Farmer II
05-01-10, 12:17
Za sada ne treba nista, tek kad donesu pravilnik. A kad ga donesu trebace trougao sa zaravnjenim coskovima, prsluk i rotacija.
sta, jos nije potrebna ni rotacija? pitam jer cu ovih dana da imam neke setnje sa traktorom...

todor
05-01-10, 12:23
treba rotacija mene su sad zaustavili panduri sa traktorom i rekli da je dobro što imam rotaciju da je ona obavezna

paracinac
05-01-10, 12:24
i ja sam citao u poljoprivredniku da treba sve od opreme kao u kolima!!!

danger
05-01-10, 20:35
jel treba i brentaca u traktor :lol:

Deni
05-01-10, 20:39
i ja sam citao u poljoprivredniku da treba sve od opreme kao u kolima!!!

pa onda i zimska guma :lol: :lol:

mityoo
05-01-10, 20:56
Pa kako si mislio bez zimskih guma ^-^ :lol: :lol: :lol:

Nikola_91
05-01-10, 21:17
a onda treba da nosimo i lance za zadnje gume!! :lol:

mityoo
05-01-10, 21:33
I rezervni točak! :lol: :lol: :lol:

branko
05-01-10, 21:53
Protiv požarni aparat treba overavati svakih šest meseci.

vedran R.srpska
05-01-10, 22:55
sve je ovo ok,a dali ce mo i svakih sest mjeseci na tehnicki,posto je od ovih nasih budala sto krpe zakon sve moguce,a za opremu cemo nekakvu prikolicu malu morati napraviti pa da to sve ptrpamo.
kako sve to da povuce 539 :lol:

Dragan18
05-01-10, 23:09
1) cekic
2)pajser
a ostalo je manje bitno :D >:({ >:({

markusvb
06-01-10, 00:51
pozz drustvo!

rotacija, prsluk, prva pomoc, trokut ( onaj sa trakom unutra), tabla za spora vozila na traktoru i prikljucku verovatno za pp aparat nisam siguran (mislim da ne treba, provericu)..

Nikola_91
06-01-10, 09:44
ja sam cui da pp aparat treba samo u toku zetve!!! a sad cu da pitam nekog pandura sta sve treba da imamo u traktorima!!

todor
06-01-10, 09:48
najbolje da nam još trebaju i lanci za sneg i zimske gume za traktore

b_a_t_a
06-01-10, 13:02
Treba li i rezervni ZADNJI tocak? :lol: :lol:

mucobieno
06-01-10, 13:18
pozz drustvo!

rotacija, prsluk, prva pomoc, trokut ( onaj sa trakom unutra), tabla za spora vozila na traktoru i prikljucku verovatno za pp aparat nisam siguran (mislim da ne treba, provericu)..

to sve moze da se pokaci na traktor, ali onda ce prvo traktori liciti na cirkus, a onda bice pretrpani, najebacemo ljudi... :D da malo stanje to pa jos nekako, neg gledaju vise na tehnicku ispravnost. i to je to...

markusvb
06-01-10, 13:49
ima neki pravilnik o tehnickoj opremljenosti voyila ili nesto sl. nije bio usvojen pre nove god a sad ne ynam. ako je usvojen sve gore navedeno treba.
ima na sajtu mupa negde.

Farmer II
09-01-10, 19:48
Kakav je to trougao sa trakom unutra,.... i ta tabla za spora vozila?

markusvb
09-01-10, 21:47
http://i47.tinypic.com/kbf2xc.gif

tabla za spora vozila (svuda sam trazio ali nema nigde)

http://i48.tinypic.com/hsu8e8.jpg
trougao ( isto nisam nasao ali sam vidjao u autima koja su kupljena u zadnjih godinu dana i autima sa stranim tablicama)

sve je to bilo u predlozenom pravilniku koji j trebao da stupi na snagu posle nove godine. Da li je stupio ne znam, nisam pratio zakone ovih dana.

Post je spojen: 1263070762________________________________________ _________
a sta bi od teh. ispravnosti mogli da gledaju?

-signalizaciju OK
- kocnice - vecina novih valjaka u tehnickim pregledima ne moze da snimi traktore. mogu da snimaju kocnice sa aparatom koji se postavi na traktor pa kao naletno snima situaciju :) a to je precizno :lol:
uglavnome sve se svodi da nam uzmu pare od kojih ce ziveti silni cinovnici u bg {"{":

smatram da je ok zakon ako bi ga sprovodili, stvarno sam svasta vidjao po putevima...
najvise me nerviraju kad iznesu blato, ja uvek ocistim tockove a kad sam u mogucnosti operem pre nego sto izadjem na put. pre neko vreme sam naisao nocu na traktor koji je imao upaljenu rotaciju a vukao je covek drva, nije imao poziciju na prikolici ali je zato rotacija odradila posao, video sam ga sa pristojne daljine da bi mogao da reagujem ::namigivanje::

a opet znam slucaj kad je covek skretao traktorom propisno a motor se zakucao u njega sa 180km/h i svi su krivili traktoristu a on uopste nije video motor. ko bi ga video a ogranicenje 60km/h

Chille
09-01-10, 23:45
a opet znam slucaj kad je covek skretao traktorom propisno a motor se zakucao u njega sa 180km/h i svi su krivili traktoristu a on uopste nije video motor. ko bi ga video a ogranicenje 60km/h

...e toga ima dosta.

...a gde da kupimo prvu pomoc koji odgovara novim standardima SRPS Z.B2.001(procitao u "sat plus" broj 221 1.oktobar) kad ih nema! Video sam na najlonu u NS da prodavaju stare, a "reklamiraju" da odgovaraju novom zakonu :<<>

North ARMY
10-01-10, 11:26
ljudiiiiii aman bre jos nije definisano kakav trokut i sta da ima u prvoj pomoci,moras imati a nije definisano kakav trokut i sta u prvoj pomoci,nije problem kad imas bilo sta problem su oni koji nemaju nista a takvih ima bas dosta.
Koliko je vozaca koji se krste kad ih zaustavi policajac pa se ovaj krsti i vice neka hvala Bogu kad mi nije nikad trebala prva pomoc(a nema je tj ima kuci pa davno izvadio dok nosi alat) :D

mica967
30-01-10, 22:13
Kad izadje nova uredba mislim da ce kabina biti mala za sve sto ce biti potrebno, vucicemo i auto-prikolicu za nama...ako bas treba... :lol:

Golub
20-03-10, 16:22
Ljudi pa zar stajete traktorom kad vas zaustavlja policija, kod mene traktori drugačije rade dok ima nafta to nemože niko zaustaviti, a kad hoće da prose nek juri zamnom dok nestane nafta (rezervar je od 100l). ::svaka cast::

North ARMY
20-03-10, 16:32
E jbg Golube,nije tako...

Golub
20-03-10, 17:35
Kako bre nije tako ako staneš sjebo si sam sebe ode jedno tele još u startu, a za dalje da ne govorim kad krene da se šepuri oko traktora i da češa glavu preko kape, ondak kuneš samog sabe što si stao. ":":{

Boki-Vl
20-03-10, 18:09
Sinoc je kod nas u MZ dosao jedan saobracajac i objasnjavao nam je sta sve treba da imamo od opreme... Za sad treba trokut i prsluk a uredba izlazi u julu pa ce onda konkretno da se zna sta treba da imamo u prvu pomoc itd... Oborena svetla treba da budu upaljena non-stop i rotacija se koristi i nocu i danju sem ako je traktor bez prikljucnjih masina i ako se vuku prikolice a kad imamo plug, sejacicu, tanjiracu itd treba da bude ukljucena.

Bora
26-03-10, 21:01
Sta sve procitah...I evo na kraju,konacno pravi odgovor,hvala Boki. >:({

isidor
26-03-10, 21:08
A litra rakije gde to pise u kojoj uredbi niste vi to dobro procitali mora da pise rakija ili pivo negde sitnim slovima

Post je spojen: 1269605358________________________________________ _________
A za ketrec jer ima neka uredba zakon

Post je spojen: 1269634196________________________________________ _________
I to dali mogu dvoje u kabinu

SHAIN
06-04-10, 00:38
kod nas je bilo predavanje o novim propisima saobracaja za traktore i radne masine.U opremu za traktorspada.PRSLUK,trokut i prva pomoc,sijalice ne trebaju zbog kako su naveli da te sijalice stalno crkavaju i sto se traktori vecinom krecu u lokalu pa se mogu menjati i kod kuce. takodje se razmatra i o prvoj pomoci iz higienskih razloga.Sto se tice rotacioni svetala ona treba da se ukljucuju nocu ikada je smanjena vidljivost itreba ih postaviti na naj isturenijem mestu na prikljucku,a ne na traktoru kako mi to postavljamo.Treba da se donesu jos neki akti ili promene uvezi prve pomoci itih rotacija jjer postoje prikljucci na koje je nemoguce postaviti rotaciono svetlo.

pfta
11-04-10, 16:57
"Mobilni'' kada smo u kvaru da pozovemo pomoc. :lol:

MONTOYA
11-04-10, 16:59
ovi majstori samo misle o kvaru ::namigivanje::

pfta
11-04-10, 17:03
Treba i nasa deca da jedu hleba. :lol:

SHAIN
01-05-10, 23:58
telefon ako stane da pozoves majstora {"{":

ivanm
11-12-10, 23:11
Čuo sam da je donešen taj pravilnik i da je na snazi još od 01.09.2010. Zna li neko gde se može doći do njega (da postavi link) ili da ga postavi na ovom forumu ^-^

CAR
11-12-10, 23:38
U HR se to zove narodne novine.Tu kad izadje stupa na zakon dotlen nema da ti neko mudroslovi i prica bajke.Kakvo pitanje policajca kad su danas sve manje-vise podstolari u policiji.Pokusajte malo progoglati i pogledajte nase zakone.Moramo ih se pridrzavati i tacka.

CVEJA Po
10-02-11, 20:24
Bio sam na nekom predavanju,saobracajni policajci su objasnjavali novi pravilnik u saobracaju. :D
Jasno su naglasili da ROTACIONO SVETLO(ili trpcuce svetlo narandzaste boje)JE OBAVEZNO NA TRAKTORIMA KADA JE:
SMANJENA VIDLJIVOST(MAGLA,SNEG,KISA..)
KADA U PRIKOLICI VUCENOJ IMA TERETA KOJI PO SVOJIM KARAKTERISTIKAMA,VISINI I DUZINI PRELAZE GABARITE SAME PRIKOLICE(slama,seno..)
KADA SE VUCE ILI NOSI NEKA PRIKLJUCNA ALATKA KOJA PRELAZI GABARITE TRAKTORA(visinu,sirinu)
svakodnevno i po doroj vidljivosti ROTACIONO SVETLO NIJE OBAVEZNO!!Takodje su rekli da je obavezno rasipajuci teret u saobracaju pokrivati ciradom,najlonom...(pesak,silaza,kukuruz,zito..)
Velikim slovima sam napisao da bi bilo uocljivije i nikako drugacije ne treba tumaciti :D :D >:({

mitar88
16-03-11, 20:09
ja znm da od opreme je potrebno

1.alat da se popravi sta na njivi i nista vise!!!

mzupunski
04-09-13, 14:22
Zna li neko gde mogu da se nadju Table za spora vozila (refluktujuci trougao) ali alu ne pvc? Na par mesta sam trazio i nista...

vladj
11-09-13, 22:25
Zna li neko gde mogu da se nadju Table za spora vozila (refluktujuci trougao) ali alu ne pvc? Na par mesta sam trazio i nista...

http://www.kupindo.com/Folije-i-nalepnice/11472069_REFLEKTUJUCA-TABLA-ZA-SPORA-VOZILA

German hunting terrier | Jagdterrier