KISKUN i ostali madjarski hibridi kukuruza

Rabadzija

Član
Učlanjen(a)
31 Maj 2010
Poruka
3.156
Lokacija
Sever Bačke
KISKUN 4297 rani hibrid FAO 300 visina biljke 200-220cm sejan na 23,5 cm

http://www.kiskun.co.hu/index.php?page=katalogus#kukorica

sb2g07.jpg


huilvc.jpg


2s661rd.jpg
 
Za ovu sezonu sam probao neke njihove hibride 4297;4351;4390;4410
Vodio sam se sledecom cinjenicom da je region gde oni selekcionisu i proizvode semenski materijal vrlo slican severu Backe, dzaba meni reklama za seme koje se selekcionise u Rimskim Sancevima i okolini gde je najkvalitetnija zemlja u Vojvodini i kad ga posejem u moju 3-4 klasu polupeska ili cnog peska prica o hibridu je drugacija.
Hibrid crvenog semena nemogu da proizvedu koliko ga prodaju i to sve u izvoz,inace izvoze u Rumuniju,Ukrajinu, Hrvatsku i zemlje EU
Dosta hibrida ima koji su namenjeni za peskovita i losija zemljista.
Po pitanju nabavke,licno ima ga u Kiskunhalasu ili kod regionalnih zastupnika, a mozemo se cuti i u PP kad bude aktuelna nabavka.
Inace znacajno,znacajno jeftinije je bilo seme od ovogodisnjih napumpanih cena.
 
Sve pohvale za otvorenu temu bas sam se pitao kako su se za sada pokazali . Naravno lepo bi bilo da podelis utiske sa nama na koncu price :ppozdrav:. Pozdrav
 
Jesu ovi hibridi sto si ih posejao rani za kombajn ili ima i kasnijih za berac,a voleo bi do kraja da nas izvestavas o ovim hibridima.Bicemo u kontaktu kada dodje vreme za nabavku semena bas me je ovaj crveni zaintrigrirao!
 
Jesu ovi hibridi sto si ih posejao rani za kombajn ili ima i kasnijih za berac,a voleo bi do kraja da nas izvestavas o ovim hibridima.Bicemo u kontaktu kada dodje vreme za nabavku semena bas me je ovaj crveni zaintrigrirao!
Uglavnom su rani i srednjerani,hibridi crvenog zrna kao i belog zrna me nisu interesovali ali po pricama njihovim crveni proizvodjaci koriste u ishrani koka nosilja ( bude crveniji zumanjak) a ima i silazni hibrid.
Godina nije dobra za neku ozbiljniju kritiku kukuruza , jer ove godine i iz cardaka da si posejao bio bi dobar
Naravno, tek sad cu da postavljam slike ,do sada sam ga pratio kako se ponasa, moram priznati da sam i presevao jednu parcelu,reklamirao sam im i bez ikakvog problema sam dobio novu turu semena,realno ne bi smeo kompletnu krivicu da svalim na seme, bilo je suvo u tom periodu rane setve, ja sam sve podrivao a struka kaze da se takva obradjena zemlja u prolece teze zagreva , pa rana setva,manjak vlage u setvenom sloju, duboko posejano, hladno vreme......
Na kraju krajeva ove godine sam cuo da su presevali i mnogo "jace" firme u svetu semenskog kukuruza
Ovaj 4297 koji sam postavio slike, na pola parcele sam dva puta prskao,prvi put sa 1,25L/Ha Nikosulfurona i posle dve nedelje sam pola njive isprkao JOS sa cca 0,8-1L/Ha (a i prerasto je dozvoljeni br.listova )ponovo jer je to arendaska zemlja koju sam prve godine uzeo i sacuvaj Boze koliko je zubace bilo u tom momentu.
Epilog svega je da je taj deo parcele za cca 30-40 cm. niza stabljika a iskreno nevidim neku razliku u velicini klipa a i normalno je oplodjen.
Imam jos 2 ogledne parcele, dao sam jednom prijatelju u Zedniku je posadio i jedan na Palicu,obavezno cu slikati......interesuje me....za sad samo reci hvale
 
Mi smo prosti koliko smo i teski,pored svih stranih jos nam i ovaj madjarski treba kukuruz,sve nam je tudje sladje i bolje.
nit sladje,nit bolje, samo MNOGO realnije u ceni semenskog kukuruza
Ja sam u ovu pricu usao iskljucivo zbog bezobrazluka svih semenskih kuca na teritoriji Srbije sto se tice cene semena za ovu sezonu e ako sam zato prost hvala ti druze !!!
 
Crveni mi je interesantan. Sto puta sam pisao pa cu ponoviti. Ako hibrid daje bar 200kg kukuruza vise od onog sto mu je seme jeftinije tvoja prica pada u vodu. Da ne pomonjem da je nekad razlika i u tonama u korist hibrida sa skupljim semenom. Ova godina nije reprezentativna jer je vreme idealno i svi ce kukuruzi dati dobar rod, a narocito oni sa kasnijom FAO grupom.
 
Ja bih voleo da neka nasa kuca napravi kukuruz, a da nije tipa radja 15tona, nego neka realnije izadju sa podacima na sajtu..... Ajd neka se uozbilje malo, Vreme im je, neka daju silazni kukuruz,kazu da zp 434 moze za silazu a biljka tanka tanka tanka ni na 10cm da je sadis ne mozes dobaciti kao neki iz stranih kuca iste fao grupe..... Manje lazi vise medju narod pa tek onda mozemo da kazemo domace je najbolje, jer primer radi, pionir je kod mene bio izuzetan sto se silaze tice, ali trazi i vecu povrsinu, i sto kazu tako je, dok mnooogooo njih se zalilo na nase kuce da sem jeftinog semena nista nije ostalo jeftinije bas naprotiv, skuplje je,... Ne treba meni neboderi za silazu, necu ja da je jedem, jesce je krava, neka bude socna kvalitetna, a ne kad je dajem kravama umesto da jedva cekaju da je pojedu, ona mi gura kantu da joj ne sipam..... AS domaca firma jedina koja je dooonekle izasla u susret,ostali katastrofa kao nas fudbal!!! Govorim iz iskustva ljudi oko mene i licno mog, s tim sto jedino ja hocu da (lajem) pricam dok ostali sve u tisini zunj munj...Hocu zp hocu ns hocu as ali daj neka bude k v a l i t e t, pa da ne zalim pare za seme! k v a l i t e t, sve dok nemaju to, ja cu leteti ka stranim sortama, osim patriotizma moram misliti i na budzet, jer kad dodju racuni da se plate nece pitati jesi sejao domace i gajio tu vrstu patriotizma nego ce reci gde su pareEeeeeeeeeeeeeee?!
 
priznajem da sam najvece prinose ikad ostvario sa Pioneer hibridima,medjutim dzaba kad ga voli plamenac i busi ga sa strane plesnivi klip i meni za cardak ne treba,2010 u rodnoj godini muku sam mucio da prodam kukuruz na prolece 2011 jer je bio dosta plesniv ( Pioneer sorte uglavnom) pisu ljudi hara crvenilo,drugi pisu da u luci NS vracaju slepere ako ima aflatoksina.Dzaba tebi druze tih 200 -1000 kg vise prinosa ako nemas zdrav kukuruz
Kod mene se najbolje pokazali ZP 434,341, neki BC hibridi AS 72 ali brate preterase sa cenom semena.
Dakle najbitnija stvar vec sada a i u buducnosti je PRINOS ZDRAVOG SEMENA kukuruza i to ce biti najbitnije a ne koliki je prinos
 
Dok on dodje do nas bice mu i cena dupla. Inace to je i ilegalna rabota jer se seme ne sme preko granice prenositi (redovno idem iz NSa za Sid preko Iloka(HR) pa znam provereno) i sa komsijama nema zezanja.
@Jugi od kad je 434 silazni ?
 
Ih,sad North.... Pa da nije te ilegalne rabote 90-ih iz čega bi preživeli....
Btw i mene zanima krajnji ishod! Ko zna,možda isprobamo nešto iz njihovog asortimana.
 
@Jugi od kad je 434 silazni ?[/QUOTE]
Eh tako mi rekli kada sam ih zvao da pitam .... Zato od sada ne zovem vise te nazovi strucnjake, najvise cu se oslanjati 150% na kolege sa foruma! Tu nema lazi ni podvale, i Ziv cu da se pojedem sto su me zaj**ali!!!! Nikom ne verujem osim ljudima sa foruma, Najposteniji najiskreniji, zato sam ovde.
 
sa ovom sortom 4390 sam ima problem u nicanju ,pa sam ga presejao ostavio sam 8 redi da vidim kakav je

2wnqp7o.jpg


- - - - - - - - - -

najvise mi se svidja 4351 , ovo je sa parcele na cikeriji , crni pesak

k7n0x.jpg


- - - - - - - - - -

4410 najkasniji koje sam izabrao, odlican

4u6zwg.jpg


- - - - - - - - - -

4297 u ponovljenoj setvi, tlo izuzetno tvrdo bilo, veoma plitka setva....realno govorim

rr8hz4.jpg

30mmxed.jpg
 
Nazad
Vrh