Prašenje krmača

Odg: PRASENJE KRMACA

Pa jbg odakle sam ja to znao....
 
Odg: PRASENJE KRMACA

Danas mi se oprasila krmaca 12-oro ja sam zadovoljan , dobro da nije bilo ni jedno mrtvo to mi je poslednja nazimica sve tri su prasile do pet mrtvih sad nijedno !
 
Odg: PRASENJE KRMACA

Čitajući par stranica unazad shvatio sam da ljudi ulaze u ovaj posao bez elementernog znanja.Pa mora se znati koliko krmača nosi,šta treba da pojede za to vreme,kako se prasi,gde bi trebalo da se prasi, kako joj pomoći ako postoji problem,kako reagovati u slučaju neke komlikacije...
Nisu više svinje kao nekada.Hoćemo od njih kvalitetno meso bez masti,veliki broj prasadi,dobru konverziju a da se prema njima odnosimo kao naši stari(dva klipa kukuruza u jutro i tako uveče).
 
Odg: PRASENJE KRMACA

smatras da je veci problem u ishrani pa nebih bas rekao kao sto ti mislis ima mnogo jos x stvari koje treba postici od higijene pa do temperature u objektima i slicnim stvarima da ne ulazim dalje u sustinu gajenja pa valjda svako ko cuva svinju zna da se prasi od 114 pa na gore ako ne gresim?
Zoran Kostović je napisao(la):
Čitajući par stranica unazad shvatio sam da ljudi ulaze u ovaj posao bez elementernog znanja.Pa mora se znati koliko krmača nosi,šta treba da pojede za to vreme,kako se prasi,gde bi trebalo da se prasi, kako joj pomoći ako postoji problem,kako reagovati u slučaju neke komlikacije...
Nisu više svinje kao nekada.Hoćemo od njih kvalitetno meso bez masti,veliki broj prasadi,dobru konverziju a da se prema njima odnosimo kao naši stari(dva klipa kukuruza u jutro i tako uveče).
 
Odg: PRASENJE KRMACA

@milos04
a pa niko nebi ulazio u temu i da vrsi diskusiju ako se ne razume o tome sto prica !
 
Odg: PRASENJE KRMACA

naravno da je ishrana bitna kako hranis tako ce ti se vratiti ko nesto nezna ovde je da nauci a sto se ishrane tice i sami smo svi svesni kako vecina ljudi hrani pa imaju solidan broj oprasenih prasadi ako se slazete sa mojim misljenjem na to sam mislijo
 
Odg: PRASENJE KRMACA

Pa da ali moje krmace i nazimice se hrane vrlo dobro tako da ne znam sto mi tako vracaju !
 
Odg: PRASENJE KRMACA

Veliki pozdrav svim odgajivacima.Ja inace se bavim vocem ali do pre 5 meseci sam resio da ubacim svinje i to krmace prasilje.Za sad imam 4 nazimice jedna je se oprasila pre 8 dana 10 kom svi su bili ziva pa su posle otisla dva komada sve je to ok.Druga bi trbebala oko 6 marta pa sledeca za 25 dana,pa sledeca za 15dana sve su joksir.A ostalih 6 sam kupio kao prasad sada imaju oko 4,5 meseca i dva vepra isto tako pa cu da vidim dali ima i tu leba.Inace kupovao sam malu prasad u okolini Pozarevca pred novu godinu i odgajio ih do 30 kg.Nisam lose prosao zadovoljan sam.Pozzzz
 
Odg: PRASENJE KRMACA

evo opet ja.Za ZORANA- oba praseta su bila ziva jedno je onako bilo kilavo i tesko je stajalo na zadnje noge i tako dva,tri dana i unesemo ga u kucu i cao,a drugo je bilo bolesno samo se vrtelo u krug ,trese se,pa stane na noge pa opet na bok mlatara nogicama od prvog dana bio je u kutiji pored sporeta i jelo je na flasicu i ja sam mislio prekostace ali ode i ono sta je tu je.A za Milanceta imas sela od Pozarevca ka V.Gradistu sad neznam tacno petkom ili subotom ti je pijac imas sta oces .Ja sam uzimao od 5,5kg do 15kg.Placao sam tad 190,200,210.Na kolicinu radis e sad cu da probam sa mojim krmacama i prosiricu sa 10 sigurno jos toliko sam dok prodje ova zima
Post je spojen: [time]1266511668[/time]
_________________________________________________
mozeli ko da mi objasni nesto vise o onim sijalicama tkz kvockama.koliko su bezbedne,koliko sluze otprilike,dali pucaju kad pregorevaju i posto je meni objekat dalji od kuce 3 km dali sme da gori celu noc zbog malih prasadi, ustvari koliko je bezbedna.unapred zahvalan
 
Odg: PRASENJE KRMACA

Pozdrav Somika,

Što se tiče sijalica tkz. kvočke ja cele zime grejem prasiće koje sam ostavio za tov i nije mi ni jednom pregorela.Bitno je da koristiš keramički fasung i da sijalicu postaviš tako da ne bude nisko ni visoko.Videćeš po ponašanju prasića ukoliko im je pretoplo sklanjaće se od sijalice a ako im je hladno biće svi na gomili.Po meni su bezbedne i slobodno drži non stop upaljene kako bi se prasići grejali.Ja ih ne gasim već 3 meseca i nisam imao problema.
 
Odg: PRASENJE KRMACA

:cao: :cao:
Pozdrav Somika i dobro dosao!!!!!
Po pitanju sijalica, one su dobre ali mozes i da kombinujes sa grejnim plocama koje fiksiras za pod na koje prasad leze i greju stomak potrosnja je ispod 200w za plocu od 1/2 m2 sto i nije tako lose a kvocku mozes i odozgo da palis ili gasis, po potrebi.
Milanche ti je dao odlican savet za fidovu sklopku kao obezbedjenje.
 
Nazad
Vrh