Prašenje krmača

Odg: PRASENJE KRMACA

Daj joj oksitocin,on pojacava kontrakcije i kolicinu mleka. :ppozdrav:
 
Odg: PRASENJE KRMACA

Obavezno da se zavuce ruka da se nije neko poprecilo!!!!!!!, letos mi je jedna ugila tako, nisam zvao veterinara na vreme, ona se natezala 2 dana, pa carski, pa 12 komada po dupetu, samo 2 sto je zadnje izvadio su ostali zivi , krmaca crkla za sat vremena, OPREZ!!!!
milos04 je napisao(la):
hvala puno na savetima ali od svega toga jeste da se ona nocas oprasila i to samo 1 prase i to mi se prvi put desilo prosto nemogu da verujem moj nerast moja nazimica sta da se radi samo sam u dilemi sta sa krmacom izbacitije ili je ostaviti za dalji priplod mislim da ce otici i jos nesto izgleda kao da nije sve izbacila kao da jos ima povremene kontrakcije mada je vet.dao zastitnu injekciju kazo da ce sve u toku dana ili noci izbaciti hvala jos jednom?
 
Odg: PRASENJE KRMACA

Ja ne znam ljudi zasto sami dajete oksitocin? zar nepostoji veterinar ? Zato nam se i desavaju ovakvi problemi u drzavi svi se razumu u sve poslove.
Nemojte da vam je zao 500din!!!
 
Odg: PRASENJE KRMACA

500 pa dobar dan kosta 1000- 10e :haha: :haha:
strojenje 5kom 1000din
strojenje 10kom opet 1000din
strojenje 10kom+inekcije 1000din
ali strojenje 11 kom 1100din
nema manje od crvene :haha: :haha: :haha:
 
Odg: PRASENJE KRMACA

Slažem se neke stvari možeš i sam da naučiš i da uradiš jer ako za sve zoveš veterinara svinjarstvo ostaje samo skup hobi ,desi se da ni veterinar nemože ništa kod mene je već bilo slučaja dolazio dva dana dao 10ak injekcija i na kraju ode krmača ostaje samo račun i da vidiš šta češ sa lešom jer kod mene nemaš gde da ga odneseš ... :zli:
 
Odg: PRASENJE KRMACA

Ja sam u pocetku praktikovao da za svaku "glupost" zovem veterinara:gvozdje,proliv, pa protiv parazita,i jos za masu stvari.Podvucem crtu i bolje da sam im odmah dao 200e i da ne drzim svinje,cista bula(nula,minus,duplo golo).Onda lepo odem u poljo apoteku (znam vlasnike) i naruce mi FE+B12,Oksitocin,Neotil,Neositol,i sve mi nije izaslo 2000 din.I onda sve sto oni rade radim i ja,samo sto umesto njih placam spriceve.Malo li je?OD tada ih zovem samo da mi spricaju krmace.Cak i oni kazu da sam se opametio.
 
Odg: PRASENJE KRMACA

Ako još nisi video kako se radi nemoj sam u principu trebaš dobro oprati ruke do ramena i spojiti prste sa palcem tako da dobiješ kupastu formu i polagano guraš kako krmača ima kontrakcije ako naiđeš na prase obuhvatiš glavu ili butine i isto polako izvlačiš (poželjno je da ti ruka ne bude kao lopata jer ćeš se i ti i krmača namučiti)posle završetka obavezno isprati matericu (preko katetera) sa nekim zato namenjenim sredstom ili ubaciti tabletu i obavezna injekcija antibiotika (penstrep)
 
Odg: PRASENJE KRMACA

Pre neki dan mi se oprasila krmaca, 16 prasica i svi su bili mrtvi, pa jel zna neko da mi kaze sta je uzrok toga......?
 
Odg: PRASENJE KRMACA

ako je bila pred kraj nosenja moze se desiti da se radi o infekciji sa PRRS-virusom a moza i neke dugi uzroci, potredno je malo vise podataka
 
Odg: PRASENJE KRMACA

prenosila je 20 dana vise nego sto treba, i kada je pocela da se prasi svi su bili deformisani, tacnije skapali se.....
 
Odg: PRASENJE KRMACA

milos st je napisao(la):
Pre neki dan mi se oprasila krmaca, 16 prasica i svi su bili mrtvi, pa jel zna neko da mi kaze sta je uzrok toga......?
verovatno paraviroza a i prenela je brate puno ,das inekciju 113 dan i nemas problem
 
Nazad
Vrh