Prašenje krmača

Odg: PRASENJE KRMACA

I meni je to problem.

Nema tu spasa,ako ti je temperatura u objektu niska,sto si uspeo da sacuvas sacuvao si,ako su sisali prezivece.
 
Odg: PRASENJE KRMACA

eo za sad ima 8 komada zivih ako do jutra ostane tako bicu srecan.stvarno se nisam nadao tome jeste da je zima ali pod 2 kvocke da se smrznu to nisam ni mislio ni najmanje ali sta je tu je.
Na greskama se uci!
 
Odg: PRASENJE KRMACA

Napuni nekoliko plasticnih flasa od 2l toplom vodom i stavi medju prasad da ih greju. Promeni par puta u toku noci kad se ohladi i ne bi trebalo da bude problema.
 
Odg: PRASENJE KRMACA

imaju i grejne ploce (po porudzbini za dimenzije) trose nekih stotinak vati, dobro ko nema podno grejanje a dobro i za one koje imaju za prelazni period mislim da je oko 70E ploca a mogu da stanu sva prasad(13-14) kad se oprasi svinja.
Srecno Pedja Voganj, samo flase sa vrucom vodom, to je zakon...
 
Odg: PRASENJE KRMACA

pedja voganj je napisao(la):
eo za sad ima 8 komada zivih ako do jutra ostane tako bicu srecan.stvarno se nisam nadao tome jeste da je zima ali pod 2 kvocke da se smrznu to nisam ni mislio ni najmanje ali sta je tu je.
Na greskama se uci!

Na tudjim greskama se uci , na svojima samo gubi.
Srecom zato imamo ovaj forum :D
 
Odg: PRASENJE KRMACA

pozdrav svima vec duze vreme pratim forum imam problem ako se moze reci nazimica kojoj je termin za prasenje bio jos u utorak znaci 114 dan jos uvek nista tek jutros pustila mleko normalno jede mada se sve spremila veterinar rekao bice u toku dana ili noci molim vasu pomoc jer do sada to mi se nije desavalo?davati injekciju ili ne.
 
Odg: PRASENJE KRMACA

Ja dajem Oxytocin inekciju kad počne prašenje tj. kad oprasi jedno ili dva praseta! Moj ti je savet da pustiš da stvari idu svojim tokom. Da li si ti dobro izračunao dane?Taj dan kad si pustio nerasta na nazimice ili si ih veštački semenio nemoj računati. Počni da računaš od sledećeg dana. Krmače nose 3 meseca,3 nedelje i 3 dana što znači 115 dana +- 3 dana.
 
Odg: PRASENJE KRMACA

Poz svima
Nisam bas siguran za 118 dana,do sada sam i ja racunao 3m+3n+3 dana,i uvek z....ao za 3 dana.Kad preracunam unazad uvek su se prasile 114-115 dana.A oksitocin dajem 1.5 kubika kad izbaci 1. prase,nakon 1. sata jos 1 kubik,i nakon 2. sata jos kubik.Prasile su se sve u roku od 3 sata.
Post je spojen: [time]1264940460[/time]
_________________________________________________
Zdravo Pedja.
Ako ti je u stali hladno probaj da zagrejes sa nekom peci ili bubnjarom ako imas ozidan odzak.Vidim da su vec rekli za plasticne flase i toplu vodu.Stavi i neki zastor na ulaz da toplota ni tu ne izlazi.
Post je spojen: [time]1264970450[/time]
_________________________________________________
Sad sam se cuo sa drugarom koji je vet.Kaze da termin moze da se prebaci ako ima malo prasadi (1-2), i onda se ne izazivaju kontrakcije pravilno?
 
Odg: PRASENJE KRMACA

Zamislite kako sam ja prosao.

Imam takodje hladan objekat i trenutno 3 krmace unutra u kavezima.

Od jedne su prasad starosti 15 dana i uopste ne leze pod kvockom od pre 2 dana vec iza krmacine guzice...

I ne fali im nista. Sijalica-kvocka radi, a oni leze metar od nje uz tarabu. Upravo sam dosao iz prasilista,jer sam mislio da samo po danu tako spavaju..

Napolju je -5 a unutra -1
 
Odg: PRASENJE KRMACA

Zato sto kad krmaca pr..e bude toplije iza nje neko u lezaljci :haha:
Sala,Ja sam imao drugi problem,nije nazimica htela da prihvati prasad,kako joj pridju skace na njih,i nije spustala mleko ni posle oksitocina.Sve smo ih hranili na flasicu,ali dzaba,od 7 ostalo 1,
 
Odg: PRASENJE KRMACA

i meni se to desilo jednom ali svih pet preziveli ja sam ih odhranio znate one kante za stence sa desetak cucli 10l mleka moze da stane !
 
Odg: PRASENJE KRMACA

Ma ovi su svi bili siti ali nagon za sisanjem je uradio svoje,sj...li su pupcanike jedni drugima.Neznam da li sam mogao nesto da uradim da nedodje do toga?
 
Odg: PRASENJE KRMACA

Pa ztvarno ne znam od sada uvek imam dve tri kante !
Post je spojen: [time]1264976024[/time]
_________________________________________________
Nisu skupe ima ih po bolje snabdevenim pet shopovima oko 500din do 1000 malo bolje i vece !
 
Odg: PRASENJE KRMACA

Pa da ni meni meni se to jednom desilo i ne ponovilo se ozbiljno trebas da imas to !
 
Odg: PRASENJE KRMACA

hvala puno na savetima ali od svega toga jeste da se ona nocas oprasila i to samo 1 prase i to mi se prvi put desilo prosto nemogu da verujem moj nerast moja nazimica sta da se radi samo sam u dilemi sta sa krmacom izbacitije ili je ostaviti za dalji priplod mislim da ce otici i jos nesto izgleda kao da nije sve izbacila kao da jos ima povremene kontrakcije mada je vet.dao zastitnu injekciju kazo da ce sve u toku dana ili noci izbaciti hvala jos jednom?
 
Nazad
Vrh