Prašenje krmača

Odg: PRASENJE KRMACA

gagi77 je napisao(la):
savak šta bi sa krmačama?Jesi probao sa transportom?Ja sam imao problem sa jednom i potražila je drugi dan od davanja inekcija.A sad da ti kažem i smešnu cenu za te inekcije 42,00 dinara,ima ih u humanim apotekama i zovu se oestradiol 1 ml (ampula). Ide jedna cela ampula na krmaču ili nazimicu.Ne mora da znači da sve traže drugi dan,neka traži peti,šesti dan.Moj jako dobar drug veterinar imao je slučaj kod krmače koja nije dugo tražila da je od ovih inekcija potražila tek 20-og dana.Pre davanja oestradiol ampulu zagrejati u ustima jer je sadržaj gust. Pozdrav
oestradiol?
Krmacama koje netraze nerasta posle 10-ak dana od zalucivanja ili nazimicama ako neulazi u estrus se daju hormoni i oni su 800din kad sam zadnji put kupovao.
 
Odg: PRASENJE KRMACA

Moja nazimica nije tražila uopšte od kad sam je kupio u oktobru,dao sam Oestradiol i posle dva dana je potražila.
 
Odg: PRASENJE KRMACA

gagi77 je napisao(la):
savak šta bi sa krmačama?Jesi probao sa transportom?Ja sam imao problem sa jednom i potražila je drugi dan od davanja inekcija.A sad da ti kažem i smešnu cenu za te inekcije 42,00 dinara,ima ih u humanim apotekama i zovu se oestradiol 1 ml (ampula). Ide jedna cela ampula na krmaču ili nazimicu.Ne mora da znači da sve traže drugi dan,neka traži peti,šesti dan.Moj jako dobar drug veterinar imao je slučaj kod krmače koja nije dugo tražila da je od ovih inekcija potražila tek 20-og dana.Pre davanja oestradiol ampulu zagrejati u ustima jer je sadržaj gust. Pozdrav

probao sam sa transpotom ali još ništa
videću sa inekcijama
 
Odg: PRASENJE KRMACA

Mom drugaru je nazimica napunila 11meseci a da nije uoptše potražila nerasta.Pre nedelju dana smo je ubacili u boks između moja dva momka i juče se parila.Možda ovo nekome bude korisno,kao jedan od metoda za izazivanje estrusa.
 
Odg: PRASENJE KRMACA

O danas mi se oprasila nazimica 12 ! Izgleda da jedna nazimica nije suprasna za dve nedelje treba da se oprasi a nema ni stomak i sise nisu malo izrazenije da li neko moze da mi kaze neki znak da je suprasna osim da ne trazi nerasta ne znam posto za cetiri dana koljem tir tovljenika i jednu krmacu pa ako njie suprasna da i nju zakoljem bar ce da bude vise susenog mesa
 
Odg: PRASENJE KRMACA

Nemoj je klati!
Sacekaj, da prodje termin 4-5 dana pa ces videti.

Meni se isto tako desilo,ni stomaka ni sisa,nista. I na dan Prasenja nije imala stomak,pustila je mleko i oprasila 12 kom.
Neke krmace nose visoko, skoro u grudima pa se neda primetiti a neke puste stomak kao da nosi 20 a oprasi 2!

Moj ti je savet da sacekas,lako ces zaklati.
 
Odg: PRASENJE KRMACA

Pa znam jednima u selu se desilo da su je zaklali i nasli 7 praseta necu da mi se to dogodi !
 
Odg: PRASENJE KRMACA

savak
žao mi je ali te moram razočarati ja imam loša iskustva sa injekcijama stvarno se bukare istina je ali se jajne ćelije ne odvajaju od materice tako da ne ostanu suprasne ja sam pelcobvao do sada 5 komada i uvek isti rezultat mislim da zbog visoke temperature pole prašenja se oštetili jajnici i neće se ni bukariti ja sam jednom slučaju imao uspeha sa jednom krmačom davao sam joj cistorelin injekcije protiv ciste i stvarno je na 2 dan izbacila ciste 4 dan se bukarila i bilo je sve u redu ostala suprasna nadam se da sam ti pomogao cistorelin je namenjen za krave ali se koristi i kod krmača cena je oko 800 din doza
 
Odg: PRASENJE KRMACA

Gde ima da se kupi ampula oestradiola?Pitao sam po apotekama i oni sve sto je sa inekcijama ne smeju da prodaju ,a imam dve nazimice jedna se parila a ovoj drugoj (Cveta i Smija ) ne pada napamet :cao:
 
Odg: PRASENJE KRMACA

Ja sam davao SUGONAL i FOLIGON(mislim ada se tako zove pošto je to odavno bilo).A kad meni krmača ne trazi nerasta ja je zatvorim sa nekim zajebanim nerastom i on je vija jedno 15-tak minuta i tako 3 - 4 dana.I mora da popusti. :haha: :haha:
 
Odg: PRASENJE KRMACA

Razmišljam da otvorim pansion za nazimice-usedelice pa da bude od koristi i meni i nerastovima.Ministarstvo poljoprivrede bi mi možda dalo podsticajna sredstva za razvoj svinjskog turizma.
 
Odg: PRASENJE KRMACA

Milanche je napisao(la):
Gde ima da se kupi ampula oestradiola?Pitao sam po apotekama i oni sve sto je sa inekcijama ne smeju da prodaju ,a imam dve nazimice jedna se parila a ovoj drugoj (Cveta i Smija ) ne pada napamet :cao:

Oestradiol ima u skoro svakoj apoteci jedino ti treba veza da bi kupio, jer bez recepta ništa. :ppozdrav:
 
Odg: PRASENJE KRMACA

Danas mi se prasila krmaca,ali mi se ovo jos nikad nije desilo smrzli su se prasici pod 2 kvocke u ogradjenom prostoru za njih !!!
Od oprasenih 16 ako ostane 5 prasica zivih bice odlicno,ne znam ni sam kako su se mogli smrznuti.
Sad sam ih grejao u amperu sa toplom vodom ali od tog leba nema,jel znate mozda kako najbrze da ih ugrejem posto jos njih par daju znakove zivota

:udri: :udri: ::lose:: ::lose::
 
Odg: PRASENJE KRMACA

stavi neki lim iznad sijalice od gore da ih pokrijes :kisa: da ti toplota ne odlazi gore
 
Odg: PRASENJE KRMACA

Nosi ih odmah u kucu pored sporeta i pokusaj i da ih masiras mozda se povrate.
 
Nazad
Vrh