Prašenje krmača

Odg: PRASENJE KRMACA

koštaju 70 dinara,prodaju se na komad,ide jedna na krmaču kad izbaci posteljicu
 
Odg: PRASENJE KRMACA

nisam čuo da neko koristi povidon jod rastvor ali dok sam radio kao vet. tehničar na terenu ja i doktor uvek smo koristli trifuskilar,tablete su odlične i završavaju posao.Mogu se naći i pod nekim drugim imenom što zavisi od proizvođača.
 
Odg: PRASENJE KRMACA

Nikako povidon jod, ako se prerano koristi samo će oštetiti matericu zato što ima dvostruko dejstvo ubija mikroorganizme i odlubljuje epitel - sluzokožu materice. Ukoliko se koristi prerano ili u prevelikoj koncentraciji materica će iznura izgledati kao uštavljena i samim tim je izgubljena za dalju reprodukciju.
 
Odg: PRASENJE KRMACA

gagi77 imam problem! tri provpraskinje mi već 5 meseci ne traže nerasta! Nerasta sam više puta puštao ali ništa od posla. Nisam probao sa injekcijama. Šta dalje raditi?
 
Odg: PRASENJE KRMACA

savak je napisao(la):
gagi77 imam problem! tri provpraskinje mi već 5 meseci ne traže nerasta! Nerasta sam više puta puštao ali ništa od posla. Nisam probao sa injekcijama. Šta dalje raditi?
Probaj VO !!!!
 
Odg: PRASENJE KRMACA

rešenje je PG 600 inekcije koštaju oko 1000 din,baš dugo ne traže.Možeš da probaš ukoliko si u mogućnosti da nerasta zatvoriš u boksu pored njih pa da se njuškaju.Da se nisu one malo ugojile?kako ih hraniš (receptura,dnevna doza)?
 
Odg: PRASENJE KRMACA

MILOŠ D.T je napisao(la):
savak jesi ih solio?Mora da su propale pod prasicima pa zato neće nerasta. :cao:

Nisam ih silio hranio sam ih po recepturi što mi je napravio jedan veterinar. Nisu propale, odlučio sam ih od prasića kad su imali 5 nedelja,a prasad dok su bila pod krmaču sam prihranjivao.

Post je spojen: [time]1263672810[/time]
_________________________________________________
gagi77 je napisao(la):
Da se nisu one malo ugojile?kako ih hraniš (receptura,dnevna doza)?

Nisu se ugojile,hranim ih obročno dva puta dnevno. Receptura je sledeća: kukuruz 45 kg, DKF 2 kg, ječam 20 kg, stočna kreda 0,25, stočno brašno 15 kg i Komponenta VZ 35 17.80kg. dnevna doza 4 kg.
 
Odg: PRASENJE KRMACA

@savak
Kao prvo ,predug je period koji si izgubio cekajuci da bi trazile nerasta.Pokusaj da ih "SOKIRAS"tj pokusaj da im naglom promenom ambijenta,stresom, izazoves teranje.To je najjeftinija metoda,mada mzoes pokusati i inekcijama ali iz licnog iskustva nebi ti bas to preporucio,posle toliko propustenog vremena tesko da ce delovati.Mozes pokusati i sa naklijalim zitom,ni to ne kosta mnogo da pokusas.Ja praktikujem da pripustam krmace peti dan po zalucenju ili ako tada ne traze najkasnije 17 dan im dajem inekciju i vec posle dan,dva postize se zeljeni efekat.
I dnevna doza hrane ti je prevelika,sasvim im je dovoljno i 2x1,2kg kvalitetne hrane i ako imas mogucnosti za ispust(i to jos ako nije beton ima da pevaju)odmah po pripustu pa sve do prasenja.
 
Odg: PRASENJE KRMACA

Savak,
ja suprasnim krmacama dajem 2kg hrane mozda malo vise ali sve preko togo kod mene se krmace tove.smanjuj im obrok postepeno jel ce u suprtonom dolaziti do "svadje" oko hrane ako su istom boksu(oboru).
 
Odg: PRASENJE KRMACA

Nika suprasne krmace nisu bile u istom boksu (oboru) sta ako se pobiju zbog necega napr. oko hrane !!!!!!!
 
Odg: PRASENJE KRMACA

[/quot
rasa02 je napisao(la):
@savak
Kao prvo ,predug je period koji si izgubio cekajuci da bi trazile nerasta.Pokusaj da ih "SOKIRAS"tj pokusaj da im naglom promenom ambijenta,stresom, izazoves teranje.To je najjeftinija metoda,mada mzoes pokusati i inekcijama ali iz licnog iskustva nebi ti bas to preporucio,posle toliko propustenog vremena tesko da ce delovati.Mozes pokusati i sa naklijalim zitom,ni to ne kosta mnogo da pokusas.Ja praktikujem da pripustam krmace peti dan po zalucenju ili ako tada ne traze najkasnije 17 dan im dajem inekciju i vec posle dan,dva postize se zeljeni efekat.
I dnevna doza hrane ti je prevelika,sasvim im je dovoljno i 2x1,2kg kvalitetne hrane i ako imas mogucnosti za ispust(i to jos ako nije beton ima da pevaju)odmah po pripustu pa sve do prasenja.
Apsolutno se slažem , promena ambijenta puno puta pomaže pogotovu ako je to drugi objekat i ne treba se plašiti da bude više krmača u istom boksu jedino treba obratiti pažnju da bude ista kategorija (težina ) i ne mešati sorte to jest ako imaš pietren krmaču ne stavljati sa yorkširima ,durokom .Bude svađe dok se postavi hierarhija ali to su životinje i znaju dokle je granica (ne kao mi ljudi) a hranjenje na više mesta po manjim količinama
 
Odg: PRASENJE KRMACA

Možeš da probaš da ih transportuješ, preporučuje se na 20 km. Možda je smešno, ali uspeva jer se dosta stresiraju i obično reaguju za dan ili dva.
 
Odg: PRASENJE KRMACA

mims je napisao(la):
Možeš da probaš da ih transportuješ, preporučuje se na 20 km. Možda je smešno, ali uspeva jer se dosta stresiraju i obično reaguju za dan ili dva.
Iz ličnog iskustva znam da transport pomaže.
 
Odg: PRASENJE KRMACA

savak šta bi sa krmačama?Jesi probao sa transportom?Ja sam imao problem sa jednom i potražila je drugi dan od davanja inekcija.A sad da ti kažem i smešnu cenu za te inekcije 42,00 dinara,ima ih u humanim apotekama i zovu se oestradiol 1 ml (ampula). Ide jedna cela ampula na krmaču ili nazimicu.Ne mora da znači da sve traže drugi dan,neka traži peti,šesti dan.Moj jako dobar drug veterinar imao je slučaj kod krmače koja nije dugo tražila da je od ovih inekcija potražila tek 20-og dana.Pre davanja oestradiol ampulu zagrejati u ustima jer je sadržaj gust. Pozdrav
 
Nazad
Vrh