Prašenje krmača

Odg: PRASENJE KRMACA

Sika je napisao(la):
bez uvrede ali ako ih hrani sa kravljim mlekom to meso je sranje... ::lose::
Ako ti kažeš!Inače Robert dobro reko,grad proguta sve.
 
Odg: PRASENJE KRMACA

pozzz drugovi forumasi! Ja sam pocetnik nabavio sam 3 nazimice prosle godine i odma baksuz oprasise se sve dve su ok a treca dok seprasi tako je agresivna da ne prilazis i kako koje oprasi ustaje i masakr od 11 jedva 5 odbranih! Cim je zavrsila sa prasenjem vratim prasice kad ona poce malo da ih njusi I baca ali leze namesta se za podoj ne da ih je cuvala extra! I sad se oprasila drugi put ista prica ostadose od 13 samo 6 u cemu je tu problem dali neko ima odgovor HVALA I jos ovo a zbog cega nije dobro kravlje mleko za prasce?
 
Odg: PRASENJE KRMACA

kavez za prasenje gde moze samo da ustane dok se prasi i nema problema nemoze da vrslja a ko je nemirna prilikom prasenja zoves veterinara da joj da inekciju za umirenje i zavrsio si posao prasice odvajs u stranu pod sijalicu i polako ih posle zadojavas
 
Odg: PRASENJE KRMACA

@dacha

oce to neke krmace na prasenju...ali koliko vidim ocigledno ti krmace nisu u razboju...stavis krmacu u razboj i uopste se ne moze okrenuti tamo do prasadi,samim tim ih ne moze ubiti...a ti mozes uci pomoci joj pri prasenju...
evo kako to kod mene izgleda (nemam bolju sliku)

33cqip3.jpg


a sto se tice kravljeg melka,nzm tacno sta se dogadja...ali znam da je mesu uzasno...
 
Odg: PRASENJE KRMACA

upravu ste nisam stavljao u razboj kako sika rece. A kako prolazite sa osemenjavanjem kod mene u kraju nije se proslavilo sve nesto mali br. meni jedna 2 a jedna 4 jesu svi zivi i zdravi ali malo brate
 
Odg: PRASENJE KRMACA

@tibor

ja ne lupetam...nzm sta se dogadja sa mesom...ali znam da je UZASNO...

@dacha

ja sam zadovoljan sa osemenjavanjem...jedna 13 ,jedna 11 i jedna 9...
 
Odg: PRASENJE KRMACA

tibor a dali bi ti mogao dati odgovor na to pitanje hvala
Post je spojen: [time]1271407653[/time]
_________________________________________________

Post je spojen: [time]1271440056[/time]
_________________________________________________
 
Odg: PRASENJE KRMACA

dacha je napisao(la):
pozzz drugovi forumasi! Ja sam pocetnik nabavio sam 3 nazimice prosle godine i odma baksuz oprasise se sve dve su ok a treca dok seprasi tako je agresivna da ne prilazis i kako koje oprasi ustaje i masakr od 11 jedva 5 odbranih! Cim je zavrsila sa prasenjem vratim prasice kad ona poce malo da ih njusi I baca ali leze namesta se za podoj ne da ih je cuvala extra! I sad se oprasila drugi put ista prica ostadose od 13 samo 6 u cemu je tu problem?

Najbolji lek za to je nož! Prilikom prašenja je imala jake bolove i verovatno visoku temperaturu pa zbog toga to i radi! Ja sam isto imao jednu takvu i kad god se prasila pravila je belaj! Nema tu leka osim noža!
 
Odg: PRASENJE KRMACA

dacha je napisao(la):
tibor a dali bi ti mogao dati odgovor na to pitanje hvala
Odgovor neznam,i ja sam to prvi put čuo,inače u pitanju je sveže izmuženo kravlje mleko a nije neko pokvareno.
 
Odg: PRASENJE KRMACA

Od kravljeg mleka nece da im bude nista,sta da mora da ih napaja,sta bi onda koristio,ovako im samo pomaze da brze napreduju,po nekoj logici trebalo bi cak sta vise da meso bude i kvalitetnije!Samo hrani i ne brini nista,u tanjiru se to ne primecuje,kome smeta neka drmne neku ljutu :ppozdrav:
 
Odg: PRASENJE KRMACA

vec sam ustrojio i malo da se popravi i krk! ja im dajem sveze tek izmuzeno mleko i nisam primetio da fali nesto osim po nekio vince bas sam se zbunio!!!!! :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh