Prašenje krmača

Odg: PRASENJE KRMACA

Moze li se doci negde do te knjige mislim ima li je u prodaji?
 
Odg: PRASENJE KRMACA

evo i moje 2 oprasene krmace sa prasicima...
jedna oprasila 9 a druga 11 vestacko osemenjavanje



a evo i mog gileta... :D

 
Odg: PRASENJE KRMACA

Nek su zivi i zdravi :bravo:



vodi racuna da ti se ova desno na slici ne zaglavi!


Kad joj glava prolazi provuci ce se cela!

Ja sam imao problem i nadaj ga Boze nikom!
 
Odg: PRASENJE KRMACA

ma nece...msm nadam se,nema sta da trazi tamo odma udara nosem u zicu...a i gore joj je hrana..
tako da nece sigurno nesto da se gura ovamo...a ne mogu nize da stavim zato sto prasici onda deru ledja i sve budu izgrebani.. :cao:
 
Odg: PRASENJE KRMACA

Sika je napisao(la):
ma nece...msm nadam se,nema sta da trazi tamo odma udara nosem u zicu...a i gore joj je hrana..
tako da nece sigurno nesto da se gura ovamo...a ne mogu nize da stavim zato sto prasici onda deru ledja i sve budu izgrebani.. :cao:
Zastiti svud u krug 30-40 cm u od poda ka plafonu, tamo gde su ti prasad, nije dobro da ih bije promaja, na slici levo pogledaj kako su na gomili a oni treba da se opruze, tek tada im je dobro. :cao:
a gile ima sare, zajebalo vek :D :D
 
Odg: PRASENJE KRMACA

ma nema tamo nikakva promaja...stala je potpuno zatvorena..i ima 2 ventilatora koji ubacuju vazduh preko specijalnih kesa...tako da nigde nista ne duva...tu se stalno guraju jel tu stoji sijalica koja ih greje...ali sam je ja pomerio da bi slikao jel se nista ne bi videlo.. ::namigivanje::
 
Odg: PRASENJE KRMACA

Zdravo momci jel primate jos jednog novog clana koji bi se bavio problemima i iskustvima iz svinjarstva? :cao:
 
Odg: PRASENJE KRMACA

molim za savete. problem je kod krmace prvopraskinja koja se oprasila pre 4 nedelje. ima na zadnjoj nozi papak koji je ukoso izrasto i koji je duplo veci nego ostali. u poslednje vreme sve slabije staje na tu nogu. interesuje me dali da je pripustam ponovo, dal je neko imao ovakav slucaj i dal ima neko resenje jer je dobra krmaca. poz :cao: :cao:
 
Odg: PRASENJE KRMACA

pa najbolje da vidis sa veterinarom,mozda je neki problem (uvrnuce,neki prelom,infekcija...),a ako je zbog genetskog poremec nastao,a krmaci nista ostalo ne fali...nema razloga da je opet ne pripustis.. ::namigivanje::
 
Odg: PRASENJE KRMACA

Moja posuđena krmača sa prasićima tačno 6 nedelja stari
pict0655.jpg
 
Odg: PRASENJE KRMACA

francuz je napisao(la):
markob je napisao(la):
od čega li su ovi ovoliki i šta još rade s krmačom?
Dobro pitanje!

@ Todor
koju hranu koristis kao starter i grover za prasad?
To moj drug ih hrani sa prekrupom ,sojin grizom,kiflama i mlekom od krave.Pored toga još i sisaju.
 
Nazad
Vrh